Jump to content



ga 7n400 pro2 αποριες


arj

Recommended Posts

Το wire trick sto socket πως γινεται? Ενωνω τις καταληλες τρυπες του socket με τι?

Με ενα οποιοδηποτε συρματακι ας πουμε???

Μη βιάζεσαι…!!! Δοκίμασε πρώτα τα βασικά και μετά συνεχίζεις στα πιο extreme…

Θέλει αρκετές δοκιμές και πολύ υπομονή.

Για το wire trick πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και καλώδιο δικτύου. Η καλύτερη λύση είναι να κολλήσεις τα καλωδιάκια στην πίσω μεριά της μητρικής, πιο ασφαλές και σίγουρο)…

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ ότι οι κολήσεις στη μητρική είναι καλύτερη λύση. Κι αν αλλάζει γνώμες μετά πόσο παραπάνω θέλει να δώσει θα ξεκολλάει και θα ξανακολλάει, γδύνοντας ξανά όλο το PC; Ακόμα κι αν έχει εμπειρία και εργαλεία για κολλήσεις σε τόσο μικρές περιοχές, και το θέλει για μόνιμο, οι δοκιμές καλό είναι να γίνουν με wire.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ψυξη με προβληματιζει. Ηδη και στα 2310 με 1,85ν εχω παρατηρησει αρκετη αυξηση θερμοκρασιας (58C full load) στις 3800rpm.

Ιδιαιτερα για νερο εχω πολλες αποριες και γενικως δε θελω να δωσω χρηματα για ψυξη του socket A οταν δε θα μπορω να το χρησιμοποιησω σε socket 754 η 939...

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ ότι οι κολήσεις στη μητρική είναι καλύτερη λύση. Κι αν αλλάζει γνώμες μετά πόσο παραπάνω θέλει να δώσει θα ξεκολλάει και θα ξανακολλάει, γδύνοντας ξανά όλο το PC; Ακόμα κι αν έχει εμπειρία και εργαλεία για κολλήσεις σε τόσο μικρές περιοχές, και το θέλει για μόνιμο, οι δοκιμές καλό είναι να γίνουν με wire.

Εννοείτε ότι όταν κολλήσεις θα είσαι σίγουρος. Πρώτα δοκιμάζεις και μετά κολλάς. Το μόνο να μου πεις είναι η εγγύηση και αυτό είναι πρόβλημα. Όσο καλό χέρι και να έχεις ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται… Κατά τα άλλα η κόλληση και εύκολα γίνεται και ιδιαίτερες γνώσεις και ακριβά εργαλεία δεν θέλει…

Ότι βολεύει τον κάθε να είναι το καλύτερο…

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ψυξη με προβληματιζει. Ηδη και στα 2310 με 1,85ν εχω παρατηρησει αρκετη αυξηση θερμοκρασιας (58C full load) στις 3800rpm.

Ιδιαιτερα για νερο εχω πολλες αποριες και γενικως δε θελω να δωσω χρηματα για ψυξη του socket A οταν δε θα μπορω να το χρησιμοποιησω σε socket 754 η 939...

Χεχε!!! Αρχίσανε τα όργανα να παίζουν. Τα ίδια έλεγα και γω και ευτυχώς κρατήθηκα. Από δω και κάτω θα πρέπει να αρχίσεις να τα σκας χοντρά (σχετικό βέβαια) για να πάρεις μερικά ακόμα mhz. Αν θες πάρε απλά μια καλή ψήκτρα (SLK-A) και όσο πάει. Επίσης έχε υπόψη σου ότι αυτές οι μητρικές δείχνουν 4-5 βαθμούς επάνω…..
Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα το καλωδιο δικτυου εχω αρκετα! Σαββατοκυριακο θα του αλλαξω τα... βολτ!

Και μετα θα αλλαξω μητρικη LOL LOL :D:D:D

Με κολλησεις δεν μπλεκομαι τις φοβαμαι ασε που δεν εχω εργαλεια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.