Jump to content



OZAKI DOTDOT DT100 2.0 12W Κοιτάξτε τιμή


Prokopas1442169067

Recommended Posts

Για απάτη το σκέφτηκα και γω, αλλά θα ήταν τρελό για να "κλέψει" μερικές χιλιάδες € να ξεφτιλιστεί μια εταιρία με 40-50 καταστήματα, πάνω που αρχίζει να γίνεται ανταγωνιστική και να φτιάχνει και site, δε θυμάμαι πόσα χρόνια ήταν under construction. ακόμα και το απίθανο σενάριο να έχουν καταλάβει hackers τη σελίδα για να πάρουν αριθμούς από πιστωτικές, οι παραγγελίες γίνονται μόνο από τηλέφωνο και το τηλέφωνο είναι το σωστό. ακόμα δεν πιστεύω να κρατούσε τόσες μέρες αυτή η κομπίνα.

Το μόνο που μένει είναι να είναι προϊόντα από RMA ή με μικροπροβλήματα, αλλά πουθενά δε γράφει ότι είναι χωρίς εγγύηση και σε τελική ανάλυση λίγο ρίσκο για τέτοιες τιμές εγώ προσωπικά το πήρα.

Βέβαια όλα αυτά είναι λόγια του αέρα αύριο μεθαύριο θα πάνε τα ηχεία στη φίλη μου και θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδιά κι εγώ το είδα μεσημέρι και είχα εξαντληθεί οι mobo...Αν δεν είναι μούφα η δουλειά - που μου φαίνεται τραβηγμένο να είναι - θα βάζω το ρολόι στις 8:55 κάθε μέρα να προλαβαίνω να τσιμπάω hardware!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω μου είπαν τα εξής:

Η αγορά γίνεται μέσω τηλεφώνου ή μέσω email(αν και δεν νομίζω να προλάβετε τίποτα έτσι) μέχρι να φτιαχτεί η ηλεκτρονική παραγγελία από το site.

Λοιπόν τα προϊόντα κοστίζουν 1€+ 0.18€(ΦΠΑ)+ 6.41(αποστολή courier)=7.59€ τελική με αγορά ενός προϊόντος ανά κάρτα (για να μην αγοράζουν 10-10 τα προϊόντα).

Το τηλέφωνο έχει 2 γραμμές μόνο γι'αυτό συνέχεια είναι κατελλημένο.

Οι προσφορές γράφουν αν πρέπει να πάρεις 2, μέχρι 2 ή 1.

Γίνεται απ'ότι μου είπε για θέμα διαφήμισης.

not bad..

Link to comment
Share on other sites

Πρωινή έγερση παιδιά!Αφήστε τα ξενύχτια, βάλτε από εδώ και πέρα το ξυπνητήρι σας κατά τις 8 και περιμένετε μπροστά στην οθόνη σας την καθημερινή προσφορά του multirama! Τύφλα νάχει το χρηματιστήριο δηλαδή! Σήμερα πάντως σύμφωνα με την ομολογία ενός φίλου μου κατασκόπου που από τη Δευτέρα εφαρμόζει αυτήν την τακτική, η καινούργια προσφορά μπήκε κατά τις 10:30. Μια ώρα μετά είχα τσιμπήσει και το δικό μου πληκτρολόγιο. Οικονομικώς ισχύει ό,τι είπε και ο emnezia παραπάνω.

(Λέτε να ρίξουν και κανένα τελευταίο Τ/Β ή barton αν τους έχει ξεμείνει???) :)

Link to comment
Share on other sites

1) Τι να πω,λίγο περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά. Κανένας έμπορος δε σκοτώνει τόσο πολύ το stock του.

2) Ούτε η τηλεφωνική παραγελλία εμπνέει και πολύ εμπιστοσύνη. Εδώ έχουν οι τοίχοι αυτιά, οι κοριοί δε θα έχουν;

3) Η πιθανότητα hardware από RMA θέτει σοβαρή υποψηφιότητα.

4) 6.41 κόστος για courier είναι τσιμπημένο. Το e-shop στέλνει με κόστος 3 Ευρώ ανά παραγγελία. Μήπως βγάζουν και από κει κατιτίς;

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα κι εγώ ένα keyboard.Όταν γέλασα ειρωνικά για τα 6.5 της ACS αφού της είχα πει ότι μπορώ να πάω να τα πάρω εγώ,μου είπε ότι και να πάω θα μου τα χρεώσει.Όταν βέβαια μου ζήτησε το λόγο που αντέδρασα άκουσε μερικά πραγματάκια και μετά βιάστηκε να μου πει ευχαριστώ και να κλείσει.Πάντως δεν ξέρω αν έκανα καλά καθώς με 20 euro στα Carrefour παίρνω το desktop της Trust με μαύρο - ασημί πληκτρολόγιο και ασύρματο ποντίκι επαναφορτιζόμενο με βάση.Είναι πολύ όμορφο ,αν το έχετε δει θα καταλαβαίνετε τι λέω.

Με νευρίασε απλά που λένε 1 ευρώ και τα υπόλοιπα στα πετάνε στη μούρη στο τηλέφωνο.Έπρεπε να ξέρω νομικά και να πάω να το πάρω από τα κεντρικά και να μου χρέωναν τα μεταφορικά.Θα είχε πολύ γέλιο η φάση

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα πήρα τα ηχεία, φαινόταν τέλεια πακεταρισμένα για να είναι από επιστροφή, και τα τέσσερα ηχεία δούλευαν, δηλαδή έπαιζαν ήχο...(καμιά ιδέα για benchmark στα ηχεία λολ :003: )

Η απόδειξη έγραφε (2€+5.43 μεταφορικά)*18%ΦΠΑ=8,77€ Για τη χρέωση στην πιστωτική υποθέτω να είναι η ίδια αλλιώς είναι καραμπινάτη κομπινα, άλλα στην απόδειξη άλλα στην πιστωτική και μου φαίνεται απίθανο. μάλλον ήταν ποιο ακριβά τα μεταφορικά γιατι ήταν για Κρήτη. Δεν το αποκλείω κάτι να παίζει με συμφωνία ανάμεσα στην μεταφορική και τα multirama αλλά και πάλι οι τιμές είναι σχεδόν τζάμπα.Ειδικά στην επαρχία το κόστος για μεταφορικά βαράει άσχημα. από hac σε πρόσφατη παραγγελία για μερικές ψύκτρες μου έβαλαν 9€ μεταφορικά. απλώς μη παρασυρθείτε για υπερβολικές αγορές.

Για καθαυτά τα ηχεία το μόνο που μπορώ να πω ως αρνητικό είναι ότι σε ένα παλιό υπολογιστή που τα δοκίμασα αναπαράγουν πολύ έντονα το θόρυβο στις υψηλές συχνότητες από την έξοδο της καρτας ήχου. Χωρίς να συνδέσεις το καλώδιο σήματος δεν επηρεάζονται από την οθόνη και το κουτί δηλαδή είναι σίγουρα μαγνητικά θωρακισμένα. Την κυριακή θα τα δοκιμάσω στο soundstorm και ελπίζω να μην υπάρχει αυτό το φαινόμενο, γιατί το σύστημα που τα δοκίμασα βγάζει πολύ θόρυβο αλλά από την άλλη δεν μπορώ να είμαι σίγουρος σε τι οφείλεται. στο σύστημα στα ηχεία ή και στα δύο. καλές αγορές σε όσους τα καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν λίγα λεπτά ήρθε η ACS. Η χρέωση είναι όπως μου είπαν (το ίδιο και στην πιστωτική).

Για 9€ μια χαρά MP3 player φαίνεται! Βέβαια δεν έχει ακουστικά μαζί! Τώρα το φορτίζω. Όταν είναι ΟΚ θα το δοκιμάσω να δω και αν δουλεύει! Πάντως καλή φάση αυτές οι προσφορές!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.