Jump to content



3DMark05 Benchmarking database


Rommel

Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

και αυτα ειναι τα ορια της... 542/800 (για τις μνημες οχι αλλα καταραμενη ''μπαρα'' ). Παντως αν και μεγιστη θερμοκρασια εχει 57 μετα τα 542 παγωνει η εικονα στο πρωτο τεστ...για ποιο λογο? Απο οτι βλεπω η καρτουλα μπορει ανετα να ξεπερασει τα 10000 3dmarks.

post-1878-1442174361,9385_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω την 1800ΧΤ της αλλαζω τα clocks με το Overclocker και fan/τασεις με το atitool και πρεπει οποσδηποτε να ειναι κλειστα και τα 2 ati2evxx.exe.....

Κατι θα εχει διαβασει ο Thor και θα το λεει...:D

http://i4memory.com/showthread.php?t=1865

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν congrats για τα ζεστά score:109: Να σε ρωτήσω όμως την κάρτα πως την clock-άρεις, εμένα το rivatuner δεν με αφήνει να την πειράξω:017:

Τις 7900 δεν τις υποστηριζει κανενα prog παραμονο το coolbits..

Το coolbits ειναι μεσα στο cd με τους drivers και μπαινει στην registry...

Μετα το ανοιγεις απο το panel της nvidia..:D

Link to comment
Share on other sites

ενα last και απο εμενα με 543/800 1Mhz παραπανω...

Παντως ξερει κανεις γιατι δεν με αφηνει να παωτον πυρηνα παραπανω? Στα 545 κολλαει στο πρωτο τεστ αν και η θερμοκρασια ειναι στους 57 το μεγιστο :102:

post-1878-1442174362,0338_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα τι προκαλουσε το προβλημα. 576/800 ενα βημα πριν τα 10Κ

Ποιό ήταν τελικά το πρόβλημα? Και εμένα στα 730 που δοκίμασα μαυριζε η οθόνη με το που φόρτωνε το τεστ, ενώ θερμοκρασία γύρω στους 65.

Link to comment
Share on other sites

Εσπασε το φραγμα των 10Κ :033: :098:

Οι μνημες τραβανε πολυ, οσο για τον πυρηνα μετα τα 576 ψιλοεμφανιζει στο τελος του δευτερου τεστ κανα 2 μικρα artifacts.

Θα περιμενω να βαλω ψυκτρουλες πανω στις μνημες και θα τις ανεβασω κι αλλο.

Το παρακατω σκορ ειναι με 576/863 με καθολου artrifacts και μεγιστο temp 59-60.

Χργσιμοποιησα το ati tool για να ανεβασω τις μνημες...

post-1878-1442174362,1132_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@madG...τερμα ρευμα σε πυρηνα και μνημες μονο απο ΑΤΙ ΤΟΟL

@Stelaras 1ον εισαι σε idle και δευτερον ενας delta βαρουσε την καρτα στην εισαγωγη αερα,,,που ηταν με στοκ ψυκτρα

Delta και εγω βαζω παρεα στην καρτα . Αλλα προφανως ειχε περασει αρκετος χρονος μετα απο το τρξιμο του mark και οι θερμοκρασιες ειχαν πεσει .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.