Jump to content



3DMark05 Benchmarking database


Rommel

Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply
@komos δεν βλεπω καμια σχεση σκορ-θερμοκρασιων

Να στο κανω λιγο πιο λιανα....Αυτην την εποχη(καλοκαιρι)μια 1800ΧΤ χτυπαει σε idle καταστασεις 75 βαθμους κελσιου με χρονισμους 600/700.H accelero που φοραω βελτιωνει λιγο την κατασταση (-10 βαθμους) και κερδιζεις αρκετα σε ψυχικη υγεια λογω θορυβου.Τωρα αν πιστευεις οτι με 100+ βαθμους που πιανει η καρτα δεν ειναι αρκετα να σε αποτρεψουν απο ενα καλυτερο αποτελεσμα......:026:

Link to comment
Share on other sites

πιανεις 100+ με την accelero??στο κουτι της την εχεις?

Ναι με την ζελατινα πανω.Δεν ξερω αν παρακολουθεις τα ποστ μου αλλα το ρευμα πυρηνα εχει φτασει στα 1.575 δοκιμασε αυτα τα ρευματα στην καρτουλα σου (για τους χρονισμους δεν θα σχολιασω) με ΑΕΡΑ και ελα πες μου αν ειναι εφικτο το κατοσταρικο :077:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα φτασει.δεν εχουνε την ιδια καταναλωση οι 2 καρτες...

Μαζι σου ειμαι αλλα ουτε και εσυ θα φτασεις τα 11.5κ με την καρτα σου που ειναι στα ιδια λεφτα:016: Τελος παντων εχουμε ξεφυγει απο την ουσια στο εξης θα απανταω με marks!

Link to comment
Share on other sites

Α64 Χ2 @ 2717 vs A64 Winnie @ 2.5........

Χ1800ΧΤ 512 vmodded @ accelero vs 7900GT full stock.......

δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο.

Τοπος:Σελιδα 17. Υποπτος:Thorlite. Θυμα Nο1:Opteroni 170@3150(θελω και εγωωωωω!) Θυμα Νο2:1800xt@750/846 Συμπερασματα:Δεχομαι οτι ο επεξεργαστης στο 05 με βοηθαει λιγο σε σχεση με εσενα αλλα η διαφορα ειναι πολυ πιο λιγη απο οτι φανταζεσαι(δηλαδη αν ειχα το οπτερονι του thorlite θα εδενα το κουτι στο πατωμα για να μην πεταξει?)Δεν το νομιζω....Οσο αφορα το vmod και γενικοτερα,ακομα και το o/c mod ειναι.Τωρα αν οι κατοχοι των χ1Χ00 το κανουν μεσω software χωρις να τριβουν αντιστασεις:079: ακομα καλυτερα.Αντε,δωσε ρευμα στο λαοοοοοοοοοοο!(Γιωργη ολοι φιλοι ειμαστε,το αν σε πειραζω και σου κανω λιγο πλακα παραπανω ειναι επειδη ξερω οτι η προηγουμενη καρτα σου ηταν ATI και αλλαξοπιστησες,προδοτη :p )ΑΤΙ rulezzzzz!

Link to comment
Share on other sites

το mod??πιο mod??

Ψιλο ευκολο ακομα και για μενα που ειμαι noobis. Βαζεις σελοτεηπ για να προστατεψεις τις επαφες που δεν θελεις να βαψεις, βαφεις, φυσας για στεγνωμα, βγαζεις σελοτεηπ και voila.

Εβαλα κι ενα σελοτεηπ πανω απο την ολη ιστορια για προστατευτικο.

Το vcore παραμενει βραχος στα 1.4.

Αν κανεις καμμια βλακεια, τα σβηνει ολα το ασετον χωρις ιχνος...

post-57-1442174384,6745_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μη μου βαζεις ιδεες τωρα που ειπα να χαλαρωσω εν οψη καλοκαιριου...:003:

τον δοκιμασες τελικα τον Χ2?

Κοιτα το βασικο ειναι να βαλεις ψυκτρακια στα τσιπακια πισω απο την καρτα, καθως ζεματανε. Κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι αλλαζει κατι στα τσιπακια 7900GT/GTX παρα μονο τα vcore τους... (1.2/1.4 αντιστοιχα)

Την τρεχω με νερο στο ιδιο κυκλωμα με τον cpu (που ειναι εκτος απο χρεπι και καλη φριτεζα). Στα 4.5GHz κατι παει να γινει... Εσπασαν οι 10κ

Ο Χ2 ειχε φυγει πριν την αφιξη της 7900... οποτε

post-57-1442174385,0627_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το βασικο ειναι να βαλεις ψυκτρακια στα τσιπακια πισω απο την καρτα, καθως ζεματανε. Κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι αλλαζει κατι στα τσιπακια 7900GT/GTX παρα μονο τα vcore τους... (1.2/1.4 αντιστοιχα)

Την τρεχω με νερο στο ιδιο κυκλωμα με τον cpu (που ειναι εκτος απο χρεπι και καλη φριτεζα). Στα 4.5GHz κατι παει να γινει... Εσπασαν οι 10κ

Ο Χ2 ειχε φυγει πριν την αφιξη της 7900... οποτε

@off topic@ Που πηγε ο χ2?οεο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.