Jump to content



ειναι καλο αυτο το τροφοδοτικο;


louis_gas

Recommended Posts

προσφατα γραφτηκα στο forum σας κ το βρισκω καταπληκτικο...

λοιπον εχω εδω κ πολυ καιρο ενα 300αρι τροφοδοτικο κ ηρθε ωρα να το αλλαξω..

σκεφτομαι να παρω το "Thermaltake PurePower TWV480 Total Watts Viewer"

ακουω γνωμεσ... ειναι καλο; εσεις ποιο μου προτεινετε; μπορειτε να το δειτε στο http://www.thermaltake.com/purepower/twv480/w004344twv480.htm

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

προσφατα γραφτηκα στο forum σας κ το βρισκω καταπληκτικο...

λοιπον εχω εδω κ πολυ καιρο ενα 300αρι τροφοδοτικο κ ηρθε ωρα να το αλλαξω..

σκεφτομαι να παρω το "Thermaltake PurePower TWV480 Total Watts Viewer"

ακουω γνωμεσ... ειναι καλο; εσεις ποιο μου προτεινετε; μπορειτε να το δειτε στο http://www.thermaltake.com/purepower/twv480/w004344twv480.htm

σας ευχαριστω

Καλωσόρισες και από εμένα και ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

Η επιλογή τροφοδοτικού εξαρτάται από τον εξοπλισμό του συστήματος που έχεις, την πιθανότητα να υπερχρονίσεις το σύστημα σου αλλά και το διαθέσιμο ποσό.

Θα βοηθούσε πολύ λοιπόν, να μας έδινες όσα περισσότερα από τα παραπάνω στοιχεία μπορείς, ώστε η όποια άποψη εκφράσουμε να ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Welcome on board sailor!!!

Γεγονος ειναι οτι τα παντα ειναι θεμα αναγκων και απαιτησεων που εχει κανεις απο το PC του. Βασικοτατος παραγοντας βεβαια ειναι και το ποσο βαθια ειναι κανεις να διατεθημενος να βαλει το χερι στην τσεπη.

Κατα συνεπεια, δωσε μας στο περιπου ενα φασμα στο οποιο θα κυμανθεις οικονομικα ωστε να συνδιασουμε αυτες τις παραμετρους και να φτασεις τελικα στο καταλληλοτερο για σενα τροφοδοτικο...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, θελω να ειναι ενα σχετικα δυνατο τροφοδοτικο (γυρω στα 450-500watt)

το συγκεκριμενο κανει 120Ευρω περιπου, μεχρι τοσα λεφτα μπορω να διαθεσω στο περιπου αν και πιστευω οτι με καμια 80αρια ευρω θα βρω ενα ιδανικο για μενα

Το συγκεκριμενο τροφοδοτικο εχει καποια στοιχεια που με ενδιαφερουν (δειχνει ποσα watt καταναλωνει ο υπολογιστησ, ρυθμιστη στροφων, cable sleeving..)

Link to comment
Share on other sites

Αρα και το τροφοδοτικο το οποιο εχεις ηδη βαλει στο ματι ειναι μια χαρα αφου προκειται για ενα <<πληρες>> πακετο που σιγουρα θα καλυψει τις αναγκες σου αλλα και τα χρηματα που διαθετεις...

Link to comment
Share on other sites

είναι καλής ποιότητας τροφοδοτικό αλλά έχει πολύ χαμηλά watt στην γραμμη +12V

με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις το tagan 480W ή το antec truepower 480w που είναι εξαιρετικά τροφοδοτικά!

Link to comment
Share on other sites

louis_gas καλώς ήρθες. Αυτό το τροφοδοτικό έχω και εγώ αλλά την παλιά έκδοση χωρίς τον εξωτερικό ανεμιστήρα. Δεν έχω ούτε και εγώ τπτ ιδιαίτερες απαιτήσες σε ρεύμα (o/c) κτλ παρά μόνο να δίνει σταθερές τάσεις. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Απ' όσο το είχα ωάξει όντως το Antec έδινε καλύτερες εξόδους αλλά ήταν αρκετά πιο ακριβό (όταν το έψαχνα εγώ) οπότε προτίμησα το Thermaltake που είχε και το ρυθμιστή και θα μπορούσα να δουλεύω ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

Ας πώ και εγώ τη γνώμη μου.

Το τροφοδοτικό είναι βασικό στοιχείο του συστήματος....και δεν σηκώνει συμβιβασμούς.

Προχωράς πάντα με βάση την ποιότητα....αλλά και τα πραγματικά χαρακτηριστικά του.

Καλύτερα λοιπόν να συνεχίσεις να μαζεύεις χρήματα (άν σου λείπουν)....παρά να κάνεις μιά βιαστική κίνηση.

Προσωπικά λοιπόν....όταν μιλάω για τροφοδοτικό....αρχίζω από ENERMAX

Link to comment
Share on other sites

Aκου τον Τασο...

Με 115ε παρε το Enermax Noise Taker απο e-shop...

http://www.e-shop.gr/sql/show_per.phtml?id=PER.700240

Και εγω το Tagan 480 εχω αλλα ειδα το ολοκαινουργιο Ver2 Ενερμαξ που λεω παραπανω απο κοντα και καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.