Jump to content



LG, eizo, samsung βοηθάτε γιατί καιγόμαστε...


fonzi

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Πριονέτο [03-01-2005 18:15]

Αν δεν καιγόσουνα θα σου έλεγα Hyundai L90D+(19",8ms,DVI κλπ) αλλα αφου δεν μπορείς να περιμένεις λέω Ειζο L550(έχει κ αυτή 0 πίξελ εγγύηση)..

..στην κατηγορία της Ηyundai (19'', 12 ms, DVI) υπάρχει ετοιμοπαράδοτη η Benq FP937S, τιμή με φπα περίπου 550 στην Στουρνάρη αλλά τους βλέπω να κατεβάινουν με λίγο παζάρι). Την είδα, φαίνεται καλή, ο πωλητής μου είπε για εγγύηση στα 3 Pixel. Υπάρχει και η 937S+, με 8ms αλλά δεν έχει έλθει ακόμη.

Από γερμανικό σιτε έρχονται Ελλάδα μαζί με μεταφορικά με λιγοτερο απο 500..

Πάντως μην θεοποιούμε τα ms (το λέω για να το ακούω και εγώ), όσο χαμηλότερα χάνουμε και μερικά καλά (πχ μικρότερη φωτεινότητα, γωνία θέασης κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fonzi [Σήμερα, στις 00:43]

H nec που έλεγα είναι 25ms τελικά.

Ναι λέω για πραγματικά όμως bit βάθους χρώματος.

Η 1920π εχει 8 έμαθα...

Συγνωμη αλλα δεν σε πιανω. Αν ηταν 8 bit (256 χρωματα) τοτε δεν θα καταλαβαινες τι βλεπεις.

Μαλλον καποια παρεξηγηση εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fonzi [03-01-2005 14:39]

Πρέπει αύριο, μεθαύριο να παραγγείλω οθόνη διότι μόλις πούλησα την παλιά μου!

Πάντως επειδή φαίνεται να βιάζεσαι, θα έλεγα να περιμένεις μεχρι τουλάχιστον την άλλη εβδομάδα, συνήθως μετα τις γιορτές και μόλις γυρίσουν απο τις διακοπές θα ξαναδούν τους τιμοκαταλόγους, νέα μοντέλα κλπ... Τις γιορτές ξεστοκάρουν..

Και εγώ ετοιμάζομαι για αγορά, μάλλον 1720p αλλά για να δούμε, φάγαμε τον γάιδαρο λίγες μέρες παραπάνω δεν μας χαλάνε..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω σε φίλο μια 1730 και μου φαίνεται αρκετά καλή.

Ίσως δεν την έχουμε ρυθμίσει σωστά γιατί μου φαίνεται υπερβολικά φωτεινή σε σημείο που ενοχλεί...

Εβαλα το γάμα σε -50 και φωτεινότητα 70 και κοντραστ 60.

Αν βγεί καλή θα πάρω 1915 να τελειώνω...

Α, και +3εκ δοαγώνιο από την 17" crt που είχα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.