Jump to content



All Official And Modded Catalyst - Μέρος Πρώτο


tefra1442169066

Recommended Posts

ετσι για να γινεται κουβεντα ο KillerSneak ανακοινωσε οτι αρχιζει να εργαζεται επανω στους dna 3.6.5.0 που θα ειναι based on the CATALYST 5.0 . Αλλα απορω που τους βρικε και ξεκινησε ??? :104: :104:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Radeon Omega Drivers v2.5.97a (Cat 4.12)

The Omega Drivers update is ready, not many changes, but some bugfixes.

What's New in Omega Drivers?

Update v2.5.97a

* Based on the Catalyst 4.12 Official drivers.

* Fixed the version typo from previous release.

* Forced some wide screen resolutions that didn't worked on previous set.

* Could have fixed the FireGL OGL problems, need to test it thou.

* Changed readme to html style instead of text.

* Added a new section to readme to include RadLinker specific changes and fixes.

What's new for RadLinker?

v2.026

* Fixed installation problems with Windows 9x.

* Fixed GUI problems with Windows 9x.

* Added RadClock back to the package to help set the clock rate during bootup for people that have this problem.

* Added option to remove context menu selection (thus removing ~90% of RadLinker's functionality)

* Added fixed Polish language translation thanks to Adam "Poke" Grubba

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις απο omega : αρχικα πηγα με την γνωστη μεθοδο driver cleaner μπλα μπλα μπλα , αλλα τιποτα δεν πηγαινα καλα τιποτα (καποιες φορες το format ειναι μονοδρομος ) ετσι μετα απο καμποσους μηνες και στραπατσαρισμενα win εκανα format . ακομα δεν εχω προλαβει να παιξω game ημαρτον σε καμια δυο μερες θα εχω επανελθει πληρως μετα το format , οι οδηγοι απλα φαινονται να rollaρουν υπεροχα .

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη link που θα μπορούσε να προστεθεί tefra είναι από το forum του tomshardware. Ενα πολύ καλό συγκριτικό των catalyst 3.9-4.9 και κάποιων εκδόσεων του omega, σε μια radeon 9600 pro εδώ:http://www.community.tomshardware.com/forum/showflat.m?Cat=&Board=comp_graphics&Number=519767&page=0&view=collapsed&sb=5

Link to comment
Share on other sites

Το site σου είναι πάρα πολύ καλό!!! Μία μόνο παρατήρηση: Τα changelog των οδηγών είναι δυσανάγνωστα. Δεν φταίει το μέγεθος αλλά έτσι που είναι παραταγμένες οι λέξεις καταντάει δυσνόητο. Συμμάζεψέτα λίγο. Κατά τ' άλλα ..... keep up the good work!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι… αυτό μου βγάζει και στα link που έδωσες τα ίδια λεν κι άλλοι χρήστες…

Από ότι φαίνεται δεν υπάρχει θεραπεία…

Έτσι τώρα έχω βάλει τους κανονικούς catalyst 4.12 (modded) και όλα οκ…

Btw…υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για <ασφαλές> overclocking της κάρτας?

Πάντως φίλε πολύ καλό αυτό που έχεις κάνει…

Μας γλίτωσες από πολύ ψάξιμο…. Thanks…

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κοιτα εγω ειμαι κολημενος με omega για χρονια τωρα ακομα και οταν ημουν σε nvidia . τωρα μπορεις να δοκιμασεις και τους unian αφου ειναι και αυτοι πολυ αξιολογοι και στεκονται στα ισα μπροστα στους omega . τους εχω δοκιμασει και μου ειχαν φανει καλυτεροι σε αποδοση απο Omega . Ομως το πλεονεκτημα των Omega ειναι η σταθεροτητα τους σε αποδοση και αξιοπιστια . εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα set omega απο την εποχη cat 3.7 και ποτε μου δεν ειχα προβλημα . εχω δοκιμασει και αρκετα set που εβγαλαν οι unian και ενω μου φανηκαν εξαιρετικοι σε αποδοση ενα απο τα set τους μου ειχε προβλημα σε παλιοτερα games . To καλυτερο για μενα που εχεις να κανεις ειναι να πειραματιστεις οχι με benchmarks αλλα μεσα σε Games και να δεις ποιοι σου φαινονται εσενα να πηγαινουν καλυτερα.Και οχι μεσα σε μια μερα καμια εβδομαδα το καθε set . Οσο για την καρτα σου μην φοβασαι παιζει υποστηριξη απο ολους τους οδηγους Modded .

τωρα την σειρα που θα σου προτεινα να παιξεις με τους οδηγους

ειναι omega

unian

TC drivers η εκδοση 1.8a μου φανηκε φοβερη

forsage μονο και μονο για το μικρο μεγεθος τους

DNA εχω δοκιμασει 5 set τα 4 δεν τα αντεξα πανω απο μερα και το 5 το τελευτο αν και μου φανηκε πολυ καλο ειχα κανα δυο crashes στο mohpa

τωρα για περισσοτερα δεν ξερω εαν εχεις διαβασει αυτο το αρθρο

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4744

αν οχι αξιζει μια ματια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.