Jump to content



ΑΒΙΤ SERILLEL


Rommel.Gr

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

ΜΑγκα μου σου βγαζω το καπελο. Εγω δεν το ειχα προσεξει. Δεν το χω βαλει ακομη πανω γιατι προσπαθω να κανω backup τους 2 120αριδες πριν μπουν σε raid. Θα σου πω ομως τους πιθανους λογους

α) Δεν χρειαζεται (μαλλον απιθανο)

β) Οι φραγκοφονιαδες του RAm shop (δυστυχως μονο εκει το βρηκα αλλιως δε περναω ουτε απ εξω) για να βγαλουν 2-3 ευρω παραπανω φτιαχνουν τα καλωδιακια και τα βαζουν στη συσκευασια. Μαλλον καποιος "ξεχαστηκε" κατα την κατασκευη.......:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 02:05]

ρε πιδια αφτο το εργαλιο τι σκοπο εχει????? ????? ????? ????? ????? ?????

Θα σε γελασω...Raid 0 εκανα αλλα το μονο που καταφερα ειναι να ακουγονται οι δισκοι,απο επιδωσεις το ιδιο με πριν:blink: μηπως ρε μαγκες δεν εκανα κατι σωστα;:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

ΜΑγκα μου σου βγαζω το καπελο. Εγω δεν το ειχα προσεξει. Δεν το χω βαλει ακομη πανω γιατι προσπαθω να κανω backup τους 2 120αριδες πριν μπουν σε raid. Θα σου πω ομως τους πιθανους λογους

α) Δεν χρειαζεται (μαλλον απιθανο)

β) Οι φραγκοφονιαδες του RAm shop (δυστυχως μονο εκει το βρηκα αλλιως δε περναω ουτε απ εξω) για να βγαλουν 2-3 ευρω παραπανω φτιαχνουν τα καλωδιακια και τα βαζουν στη συσκευασια. Μαλλον καποιος "ξεχαστηκε" κατα την κατασκευη.......:TD:

Το σκέφτηκα το να μην χρειάζεται αλλά μετά είδα οτι υπάρχει το ταιριαστό του μαύρο οπότε δεν έχει νόημα να υπάρχει το - και να μην υπάρχει το +...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Τι να πεις , τραβηξα τροφοδοσια απο αλλο molex.

Αρχική απάντηση από Rommel.Gr

Θα σε γελασω...Raid 0 εκανα αλλα το μονο που καταφερα ειναι να ακουγονται οι δισκοι,απο επιδωσεις το ιδιο με πριν:blink: μηπως ρε μαγκες δεν εκανα κατι σωστα;:tomato:

Εγω παντως εστησα το raid 0 χθες το βραδυ και η διαφορα φανηκε αμεσως . Συμφωνα με το HDTACH εινα αυξηση των επιδοσεων κατα 70% περιπου .

Αρχική απάντηση από blade_pan

Τελικα κανει για cd-rom ή dvd-rom?Αν ναι προσφερει κατι ουσιωδες?

Πιστευω πως κανει αλλα δε ξερω αν θα δεις καμμια διαφορα εκει. Αλλωστε αν ειναι να βαλεις καποια συσκευη θα βαλεις τους δισκους,

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 12:54]

Μπορει καποιος να μου εξηγηση τι ακριβος κανει αυτο το μαραφετι πλιζζζζζζζζζζζζζ

Μετατρεπεις τους PΑΤΑ δισκους σε SATA.ok?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από georgeks78

exei sigoura, kane mia volta kai zhta to an kai kata th gnwmh mou einai ypervolika akrivo gia thn poiothtaa kataskeuhs tou. Des foto pio panw

(Sorry gia ta greeklish, molis perasa suse kai den exw valei ellhnika akomh)

Δυστυχώς είμαι Γιάννενα αλλιώς θα πήγενα.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και δεν το λες, στο στελνω εγω , δεν υπαρχει προβλημα, απλα σκεψου αν αξιζει τα 17 ευρω+ μεταφορικα, Και βεβαια δεν εχει καμμια σχεση η ποιοτητα κατασκευης με αυτου της αμπιτ. Αυτο που πουλαει το Ram Shop ειναι μια πλακετα με 2 καλωδια ενω αυτο της αμπιτ κλειστο σαν κανονικο ανταπτορακι. Θα τραβηξω μια φωτο και θα ποσταρω να τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

αν το θέλεις για δίσκους, ίσως να αξίζει τον κόπο να ψάξεις.

αλλά αν είναι για drives (CD/DVD) μάλλον δεν αξίζει, στο κάτω-κάτω έχουν πέσει αρκετά οι τιμές τους.

κοίταξες μήπως υπάρχει κανένα guide για DIY? (δύσκολο απ' ότι φαντάζομαι γιατί θα απαιτεί κάποιο ολοκληρωμένο για τη λειτουργία του)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, πολύ πιθανόν για κάποιον να αξίζει... Όχι τόσο για επιδόσεις απλά στα σύγχρονα mobos υπάρχει μόνο ένα διπλό IDE κανάλι οπότε για κάποιον που θέλει 3+ IDE συσκευές η μοναδική λύση, πέρα απο αυτό, είναι ξεχωριστός controller. Αλλά ξεχωριστός controller για μια συσκευή, ε, δε λέει. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.