Jump to content



HELP σε CASE MOD!!!!!!!!!


Qlim4X

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα THERMALTAKE XASER III BLUE και θελω να του αλαξω τα φοτα:D εχο καποιες σκεπσοις και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλεσ ηδεεσς η να τις διορθοσετε και αν εχετε κατι κατα νου να μου προτινετε;)

1)αφερεσι του πανο πλαστικου και προσθυκη 2χ120mm με μπλε γριλιες και antivibrasion για

τους κραδασμους και στο αμεσο μελλον ενα ψυγιακι blackice extreme II metalic

blue

2)αφερεση της εσωτερικης πλαστικης βλακιας για τα fan και προσθη 2χ92mm πανω στην

πλαινη πορτα με φιλτρα, μπλε γριλιες και antivibrasion για τουσ κραδασμους

3)προσθηκι αλης μιας UV-coldcathode σε σινολο 3 (μια πανω μια κατο και μια στο πισω μερος)

4)αλαγη ολων τον molex με uv reactive και sleevarisma ολων των καλωδιον με uv reactive

5)προσθηκι ανεμηστιρων στις μνημες (ακουω προτασεις αλλα οχι προχηρο δουλιες)

6)μεταφορα θυρον usb,firewire και ακουστικον μπροστα

7)μεταφορα το πανελ του ΤotalWattViewer(μονο τα leds του) σε καποιο μερος του tower

8)αγορα ενος fan contoler με temp sensor κατα νου εχω hardcano 12 η το 13 (καμια καλη

προταση)να μπορει να χηριστει ανετα 8 smart fans

9)αλαγη του παραθυρου με ενα χωρις τις τρυπες για τιν ισαγογη αερα

10)μορφοποιηση του παραθυρου σε αλλο σχεδιο (ακουω προτασεις)

αυτα και στο μελλον βλεπουμε τι αλλο θα μου ερθει:D

Link to comment
Share on other sites

κοιτα επειδη τα γραφεις λιγακι μπερδεμενα απο οτι καταλαβα

1)θες να επεκτεινεις το πανω μερος για να μπει υγροψυξη...αν εχω οντως καταλαβει καλα καλυτερα να κανεις απο κατω την επεκταση γιατι το βατος που θα εχουν ολα αυτα θα ειναι αρκετουτσικο και καλυτερα επειδη παιζουν 'υγρα'παντα ειναι καλυτερα να ειναι απο κατω το εχω δει να το κανουν και πολλα αλλα παιδια σε κουτια

2)να βελτιωσεις το πλαινο μερος αφαιρωντας τα ανεμιστηρακι και παιζοντας με κατι διαφορετικο αισθητικα

3)να γινει σωστη ψυξη στις μνημες

μενω εδω για να τα αναλυσουμε σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

ρε φιλαρακι μια χαρα ειναι το κουτακι σου !αφησε το στην ησυχία του........... αυτο το θηρίο ειναι xp-120 με δωδεκαρι;;;;;

ναι αφτι ειναι με ενα deltaki πανο μικρουλα εεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kIlGoRi [Σήμερα, στις 02:23]

κοιτα επειδη τα γραφεις λιγακι μπερδεμενα απο οτι καταλαβα

1)θες να επεκτεινεις το πανω μερος για να μπει υγροψυξη...αν εχω οντως καταλαβει καλα καλυτερα να κανεις απο κατω την επεκταση γιατι το βατος που θα εχουν ολα αυτα θα ειναι αρκετουτσικο και καλυτερα επειδη παιζουν 'υγρα'παντα ειναι καλυτερα να ειναι απο κατω το εχω δει να το κανουν και πολλα αλλα παιδια σε κουτια

2)να βελτιωσεις το πλαινο μερος αφαιρωντας τα ανεμιστηρακι και παιζοντας με κατι διαφορετικο αισθητικα

3)να γινει σωστη ψυξη στις μνημες

μενω εδω για να τα αναλυσουμε σιγα σιγα

1) το ψυγιο θα βγει απ εξω για να μην ποιση χορο μεσα

2)το πλαστικο ολο που βλεπεις αφεριτε και τα fans θα μπουν πανο στο πλαινο καπακι

3)για τιν μνημι μαλλον θα βαλω τις ακασα το harddrive cooler με τα 2 4αρια fans

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να πάρεις πρώτα το ψυγείο και μετά να ανοίξεις τις τρύπες για τους ανεμιστήρες, ώστε να τους κεντράρεις σωστά. Το ψυγείο μπορέι να μπει και από μέσα γιατι θα φαίνεται άσχημα πάνω από το κουτί. Χωράει από μέσα μιας κι έτσι κι αλλιώς η 1η θέση 5.25" μένει κενή αφού έχει μόνο το hardcano μπροστά. Το πολύ-πολύ να χρειαστεί να βγάλεις απ' έξω (στο πάνω μέρος) τους ανεμιστήρες αλλά μπορείς να πάρεις 2 enermax που είναι και μπλε και θα ταιριάζουν μια χαρά.

Στο πλάι εγώ δεν θα έβαζα τίποτε. Αφου θα μπει υδρόψυξη, δεν θα χρειαστεί :)

Link to comment
Share on other sites

τα φανακια που λες στο πλαι θα τα βαλεις πανω στο πλαινο που εχεις τωρα?? γιατι να το κανεις αυτο? το ιδιο πραγμα δε θα φαινεται?? ισα ισα που ειναι πιο βολικο ετσι..

στις μνημες μπορεισ να κρεμασεις ενα φανακι με χρωμα να τις φυσαει στα μουτρα και εισαι οκ κ ειναι κ ομορφο

Link to comment
Share on other sites

βασικα να βγαλω το πλαστικο απο μεσα γιατι στο παραθυρο κριβι μεγαλο οπτικο παιδιο για τον μεσα κοσμο. και θα ηθελα να βλεπω περισοτερα. επισεις για να μπουν 2χ92mm ανεμιστιρες ποιο αθορυβοι και με καλητερι ροη αερα.

επισεις για το επανο μερος να μεταφερω τις θυρες σε αλλο σημια και να μπουν 2χ120mm για να βγαζουν ζεστο αερα αλλα και καποια στιγμη να μπη ενα ψυγιο για να βαλω νερακι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.