Jump to content



Κόψιμο αλουμινίου


Shidokanjohn

Recommended Posts

Καλημέρα ..

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να κόψω αλουμίνιο?Θέλω να κοψω το πλαινο καπακι απο το κιτ του prometeia και να βαλω πλεξι.Οπως κανουμε και με τα πλαινα του κουτιου :)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn [Σήμερα, στις 10:30]

Καλημέρα ..

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να κόψω αλουμίνιο?Θέλω να κοψω το πλαινο καπακι απο το κιτ του prometeia και να βαλω πλεξι.Οπως κανουμε και με τα πλαινα του κουτιου :)

Ευχαριστώ.

Γιαννη παιζει ενα εργοστασιο καπου στη παρνηθα αλλα περνει τα κερατα του (laser κοπη) ....... Αναλαβανουμε αν ειναι με τον DJD αλλα για το αποτελεσμα δεν εγγυομαστε τιποτα.......:D Θα φερω και την πανακριβη σγα μου :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 11:50]

Γιαννη παιζει ενα εργοστασιο καπου στη παρνηθα αλλα περνει τα κερατα του (laser κοπη) ....... Αναλαβανουμε αν ειναι με τον DJD αλλα για το αποτελεσμα δεν εγγυομαστε τιποτα.......:D Θα φερω και την πανακριβη σγα μου :D

Παρνηθα παω μονο για παιδακια,σιγα μην παω για να κοψω το κουτι?

Αν θετε ερχεστε και το πολεμαμε

Ζαχο φιλε ουτε τα εργαλεια εχω ασε που και να τα ειχα θα το κανω σκ@τα μονος...

Ζιγκ ζαγκ θα εκανα ....:p

Κανεις αλλος που να ξερει??:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DoctorM

Εκτος απο Παρνηθα, παιζει αλλου??? Μολις πηρα Lian Li V2000 και ελεγα να του κανω παραθυρο.αν βλεπω οτι δεν παιζει τοτε να παρω το ετοιμο παραθυρο του

Εσενα θα σου προτεινα να παρεις το ετοιμο. Γιατι σε μεγαλο πλαινο και τοσο ακριβο κουτι δεν θα προτεινα να το κανεις manual το κοψιμο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Εσενα θα σου προτεινα να παρεις το ετοιμο. Γιατι σε μεγαλο πλαινο και τοσο ακριβο κουτι δεν θα προτεινα να το κανεις manual το κοψιμο

Σωστα λεει ο Ζαχος

Και εγω το ετοιμο ειχα παρει..

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι λεω αλλα το πηρα απο overclock.co.uk γιατι απο εδω το hack δεν εχουν τπτ για την ωρα.πριν 1 μηνα τους ρωτησα για το κουτι και μου ειπαν τελη γεναρη.τεσπα, Τι να κανω? υπομονη:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist22

α.Σχεδιασε τι θελεις να κοψεις.

β.Τρυπες γυρω-γυρω εσωτερικα του σχεδιου.

γ.Κοψε τις τρυπες.

δ.στρωσε τις γραμμες.

φαινετε εργαλειο ακριβειας! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το τρυπημα βοηθαει ωστε να κοβεις ανετα χωρις να στραβωνει η ακρη της λαμαρινας.

Και οσο αν σας φαινεται περιεργο το φτηνο αυτο ψαλιδι κοβει λιγοτερο απο χιλιοστο.

Link to comment
Share on other sites

Το μεταλλοψάλιδο είναι για χοντροδουλειές, και αποκλειστικά για σίδερο.

Μπορείς όμως να το κόψεις με σεγα, ή τρυπώντας το περιμετρικά όπως γράφει ο xrist22 2-3 χιλ πιο μέσα, και μετά το φέρνεις με λύμα.

Εναλλακτική λύση.

Υδροκοπή http://www.protypometal.gr/

ΜΑΚΡΩΝ ΤΟΙΧΩΝ 10

18540 ΠΕΙΡΑΙΑΣ

2104136833

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Το μεταλλοψάλιδο είναι για χοντροδουλειές, και αποκλειστικά για σίδερο.

Μπορείς όμως να το κόψεις με σεγα, ή τρυπώντας το περιμετρικά όπως γράφει ο xrist22 2-3 χιλ πιο μέσα, και μετά το φέρνεις με λύμα.

Εναλλακτική λύση.

Υδροκοπή http://www.protypometal.gr/

ΜΑΚΡΩΝ ΤΟΙΧΩΝ 10

18540 ΠΕΙΡΑΙΑΣ

2104136833

Γιαγκτ ευχαριστω,ειναι και Πειραια και βολευει.Θα επικοινωνησω μαζι τους μεθαυριο, αλλιως Βασιλη κερναω καφε:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.