Jump to content



help plz!για αγορα καρτας και τροφοδοτικου μαζι


FatStyler

Recommended Posts

παιδιά τελικά με χίλιες οικονομίες αγόρασα την φοβερή ΡΟΝ geforce 6800 Gt!!

Το θέμα είναι ότι έχω 320 w τροφοδοτικό και προφανώς θέλει αλλαγή!Έχετε να μου προτείνεται κανένα καλο που να σηκώνει άνετα το σύστημα χωρίς κωλύματα και αλλα problems?

Έψαξα και βρήκα διαφορα παρα πολύ καλά τροφοδοτικά αλλα αυτά περνάνε την τιμή των 120 ευρώ:p

Μπορείτε να μου προτείνεται ένα οικονομικό αλλα και καλο τροφοδοτικό?Μέχρι 65 ευρώ μαζί με φπα είμαι διαθετειμένος να δώσω:p (e δεν έμεινε και κάνα φράγκο!τα έφαγε όλα η κάρτα)

Το υπόλοιπο σύστημα είναι μια motherboard intel rock lake του 2003, ένα cpu pentium 4 2,66 Ghz/800 FSB kai 512 kingston 400 mhz ddr!Φτάνουν για να σηκώσουν άνετα την κάρτα ε?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 65€?

Δύσκολο. Chieftec και HEC μέχρι αυτό το όριο ( και ίσως λίγο παραπάνω ).

Στην θέση σου αν είχα Ρ4 + 6800GT θα έκανα οικονομία και θα έβαζα άλλα 30-40€ για τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το Q-Tec .Καλό, όμορφο και πάνω από όλα οικονομικό.Αν όμως έχεις δώσει ρεύμα παντού ίσως να μη σε καλύψει. Αν είσαι με νορμάλ ρεύματα μια χαρά θα σου είναι

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα , εμένα στηρίζει πολλά πράγματα και φαίνεται σταθερό. έχω 2 δίσκους , DVD CDRW , 5 fans 80 , 1 fan 120, usb dvdrw , usb printer , usb camera , Siemens mobile station usb , tvtuner, usb port pci , GF3 Ti 500 , Xp2700+. Νομίζω ότι είναι αρκετά και παρόλα αυτά είναι σταθερά τα ρευματά του...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέω να πάρω το παρακάτω τροφοδοτικό!

Q-TEC ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ 500W BIG FAN

Τι λέτε παιδιά?θα τρέχει άνετα το σύστημα μου και θα στηρίζει καλά την geforce 6800 gt?

Μια συμβουλή, μην πάρεις Q-Tec.

Link to comment
Share on other sites

Για τα Q-TEC παίζει το εξής παράδοξο. Άλλοι ( οι μάλλον τουλάχιστον ένας !!! :D ) υποστηρίζουν ότι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Άλλοι πάλι το βρίζουν και το κατηγορούν.

Μάλλον είναι ολίγον λαχείο. Πάρε το αλλά πρόσεχέ το. Αν δεν σου παρουσιάζει πρόβλημα τότε θα είσαι μια χαρά. Αν δεις ότι παρουσιάζεται το οποιοδήποτε πρόβλημα τότε κατευθείαν για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Θα πώ το εξής...

Σε όσους έχει παρουσιάσει πρόβλημα είναι για τους εξής λόγους...

1. Έχουν κάνει ''ταρζανια'' με τα ρεύματα και έχουν περάσει το όριο ( που πάς ρε Καραμήτρο με 1,90 vcore)

2.Έχουν χάλια μητρική η οποία κάνει σκαμπανεβάσματα στα ρεύματα που ζητάει και δεν κάνει καλή διαχείρηση ρεύματος

3. Η μπρίζα τους είτε δεν έχει καλή γείωση είτε δεν έχει σωστή τάση , χώρια που υπάρχει το συνήθειο να υπάρχει ένα πολύμπριζο 10 θέσεων με αποτέλεσμα να υπάρχουν σκαμπανεβάσματα τάσεων κάθε φορά που ανάβουμε την καφετέρια...!

Αλλιώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.