Jump to content



Πως ξεκινάω ένα τροφοδοτικό ???


backgroundman

Recommended Posts

Πρεπει να γειωσεις το 14ο πινακι (πρασινο) του ATX με ενα οποιοδηποτε απο τα μαυρα καλωδιακια του ATX. Νομιζω οτι το πρασινο ειναι το 1ο δεξια απο το κλιπσακι του βυσματος.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

....να έχεις φορτίο στο τροφοδοτικό...όταν το κάνεις αυτό.

Εστω και ένα ανεμηστηράκι.

Αλλιώς μπορεί να σε χαιρετίσει.

:107: :017: :017:

Εισαι σιγουρος για αυτο? Οσες φορες και αν το κανα, τι σε no-name, τι σε enermax-coolermaster, δεν μασησανε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Έχω άλλο πρόβλημα, το τροφοδοτικό δούλευε σε ένα pc (proxy) με 3 δίσκους και ένα pentium 3 στα 450 νομίζω. Τώρα χωρίς φόρτο μου βγάζει τρελλές τάσεις, αντί για 5 λέει 3.5 μέχρι 4 και αντί για 12 βγάζει 6 μέχρι 7 !!! Το χειρότερο είναι οτι ποτέ δεν είναι σταθερές αλλα παίζουν συνέχεια. Λέτε να το κάψαμε που το βάλαμε χωρίς φόρτο ???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Έχω άλλο πρόβλημα, το τροφοδοτικό δούλευε σε ένα pc (proxy) με 3 δίσκους και ένα pentium 3 στα 450 νομίζω. Τώρα χωρίς φόρτο μου βγάζει τρελλές τάσεις, αντί για 5 λέει 3.5 μέχρι 4 και αντί για 12 βγάζει 6 μέχρι 7 !!! Το χειρότερο είναι οτι ποτέ δεν είναι σταθερές αλλα παίζουν συνέχεια. Λέτε να το κάψαμε που το βάλαμε χωρίς φόρτο ???

να καϊκε που το σθνδεσες ετσι αποκλιεται μιας και εχω 2 noname ετσι συνδεδεμενα και δεν εχουν παρουσιασει τιποτα εδω και 2 μηνες!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον στα τελευταία του ήταν, τεσπα βρήκα άλλο με σταθερές τάσεις και λίγο πιο καλές (4.8 , 11.4 χωρίς φόρτο). Δε το θέλω για pc αλλα για να τροφοδοτεί ενα κυκλωματάκι και θέλω μια 5V και μια 11V οπότε μάλλον θα κάνω δουλειά με αυτό. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.