Jump to content



3.2 for video encoding...


thanos.k

Recommended Posts

βασικά τώρα τελευταία έχω αρχίσει να κάνω δουλειεσ film scoring dvd authoring κτλ premiere 6.5-"πινακλε" plus9 κτλ...

σκέφτομαι να μεταβώ σε p4-3.2 800fsb.

έχω καινούρια mobile. άσους p4p800-e deluxe. απλά έβαλα πάνω έναν 2.4 και μια 512 μνήμη και βασικά να σας πω δεν τρελαίνομαι καθόλου να αλλάξω ...το nfs 2 το τερμάτισα με την παλιά μου 9000 προ 128 πολύ ικανοποιητικά! εντάξει μια "χρα" αλλα σκέφτομαι τώρα μάλλον εσείς να μου πείτε κάποιος που ξέρει από αυτά που ζητάω ...ποσο της 100 θα έχω μεγαλύτερη απόδοση?

αν μου έκανε για 20GB .avi να το κάνει encoding 50 λεπτα. τώρα ποσο θα κάνει?

τώρα θα έχω HT-DUAL CHANNEL(αξίζει να πάρω 2x 256? η μια 512?)-fsb 800-1024!!!!l2 cache (πολύ σημαντικό) και έχω ακούσει για κάτι εντολές που "ενσιματοσαν" στους καινούριους p4 για video λειτουργίες. αξίζει η αναβάθμιση?

μακάρι να είχα ψάξει το θέμα amd πριν πάρω νεα μητρικη και θα έπαιρνα πολύ τζετ σύστημα τελοσπαντων...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.