Jump to content



Η αναζήτηση για γρήγορο super-pi


Recommended Posts

Τασο πολυ καλος ο ΕΟ .Μεγεια σου και καλα παιχνιδια με αυτον:)

Στο super pi κατι δεν παει καλα ομως....αλλοι βγαζουν 1 λεπτο και κατι πιο κατω. στην ιδια συχνοτητα ....Γιατι ετσι?και με πιο ψηλα μνημες εσυ

http://www.overclockers.gr/vbull/showpost.php?p=60347&postcount=17

http://www.overclockers.gr/vbull/showpost.php?p=60621&postcount=20

Link to comment
Share on other sites

Τασο πολυ καλος ο ΕΟ .Μεγεια σου και καλα παιχνιδια με αυτον:)

Στο super pi κατι δεν παει καλα ομως....αλλοι βγαζουν 1 λεπτο και κατι πιο κατω. στην ιδια συχνοτητα ....Γιατι ετσι?και με πιο ψηλα μνημες εσυ

Αποκλείεται...1min+ στα 32M ?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο γιά ΑΛΛΗ μια φορά φίλε μου.......... :040:

"ΚΑΤΙ" όμως θα πρέπει να κάνεις ΚΑΙ με Super-Pi 32M........Λίγο "χαμηλό" σου βγήκε σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους............Γιά ψάξτο λίγο....... :003:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο γιά ΑΛΛΗ μια φορά φίλε μου.......... :040:

"ΚΑΤΙ" όμως θα πρέπει να κάνεις ΚΑΙ με Super-Pi 32M........Λίγο "χαμηλό" σου βγήκε σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους............Γιά ψάξτο λίγο....... :003:

Και εγω αυτο λεω

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι κανει καποια διαφορα .:017:

Το bandwidth με το γιγα παντα ειναι περισσοτερο.

Ελαχιστα πιο πολυ σου δινει..ελαχιστα ομως

και ξαναλεω οτι ο τασος ειναι στα 240 οι μνημες του Αριστιδη 224....Εχουμε ιδια mhz με πιο πολυ bandwith του Τασου και χαμηλοτερο σκορ.....

Link to comment
Share on other sites

Ο Τασος ειναι με 2χ256ΜΒ . Παιζει το ρολο του και αυτο.

Έτσι νόμιζα κι εγώ μέχρι που είδα πλέον ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ότι δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ..........Είτε με 2 χ 256ΜΒ είτε με 2 x 512MB στις ίδιες συχνότητες , το ΙΔΙΟ και το αυτό........ΑΚΡΙΒΩΣ.......... :003:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα κι εγώ μέχρι που είδα πλέον ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ότι δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ..........Είτε με 2 χ 256ΜΒ είτε με 2 x 512MB στις ίδιες συχνότητες , το ΙΔΙΟ και το αυτό........ΑΚΡΙΒΩΣ.......... :003:

τ ι λες να φταει τοτε Γιωργη?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

τ ι λες να φταει τοτε Γιωργη??

Καλό θα ήταν 1ον όποιος έχει να πεί κάτι να το λέει στα ίσια, και φυσικά άν έχει αμφιβολίες να δώσει τα αποτελέσματα μου για έλεγχο να δώσει και αποδείξεις. Γιατί οι σπόντες τέτοιου είδους μάλλον δεν τον τιμούν. Όσο για το άν έχουν διαφορά οι μνήμες σίγουρα έχουν γιατί με τις 2Χ512 Musckin που έχω τα αποτελέσματα είναι σαφώς χειρότερα σε σχέσει με τις ΕΒ.

Και 2ον θα πρέπει να δείξετε σεβασμό στό post του Τάσου που δεν έχει καμία σχέση με το Θέμα...

Link to comment
Share on other sites

.........και να κάνουμε μια σύγκριση με 2 x 512MB μνήμες και με 2 x 256MB μνήμες.........

Τα settings είναι τα ίδια (Cas 2-5-2-2) και στις δύο περιπτώσεις........Η διαφορά τους είναι ότι με 2 x 256MB μπορούμε να "παίξουμε" λίγο πιό σκληρά τα υπόλοιπα settings και γι'αυτό τελικά είναι οι 2 x 256MB ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ....... :D

2 x 512MB Twinmos με BH-5 και 5:4.......

Super-Pi_1M_unpatched_25sec_5_4_5300MHz_png.png

.......και με 2 x 256MB Kingston Value Ram και BH-6 και πάλι με 5:4........

Super-Pi_1M_25sec_5280MHz_Prescott_unpatched_png.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.