Jump to content



THE DFI NF4 THREAD.....η μητρική που θα συζητηθεί ΠΟΛΥ


TASOS

Recommended Posts

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply
Χμ! Δεν το ήξερα. Μήπως μπορώ να βάλω 4*256???

ναι μπορεις.

ψηλεα,ριξε μια ματια στο dfi-street.com θα σου λυθουν ευκολα πολλες αποριες..

επισης τραβα παρε καμια μνημη της προκοπης..:075:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκέφτομαι εδω και καιρό να αλλαξω τις Geil 2*512 UltraX ddr400 σε ενα 2*1gb πακέτο. Βρήκα αυτό εδω της Corsair:

CMX1024-3200 XMS3200 V4.1 = Infineon -5 Rev B 64MX8

CMX1024-3200 XMS3200 V1.3 = Infineon -5 Rev B 64MX8

Τι λετε? θα τα πάνε καλά με την nf4 sli-d? Στο dfi-street δεν εβγαλα ακρη και στο τελος μπερδευτηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σκέφτομαι εδω και καιρό να αλλαξω τις Geil 2*512 UltraX ddr400 σε ενα 2*1gb πακέτο. Βρήκα αυτό εδω της Corsair:

CMX1024-3200 XMS3200 V4.1 = Infineon -5 Rev B 64MX8

CMX1024-3200 XMS3200 V1.3 = Infineon -5 Rev B 64MX8

Τι λετε? θα τα πάνε καλά με την nf4 sli-d? Στο dfi-street δεν εβγαλα ακρη και στο τελος μπερδευτηκα.

Εχεις τις "παλιές" Geil ή το νεώτερο μοντέλο που έχει ρυθμιστει για καλύτερη συνεργασία με το Nfroce 4;

...αυτές έχει το eshop τους τελευταίους μήνες...αλλά και για αυτές δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα για τη συνεργασία τους με την dfi sli-dr expert (δεν φαίνεται να παραδέχονται ωστόσο ότι μπορεί να φταίει η μητρική)

Εγώ ήθελα να κάνω μια ανάλογη ερώτηση...έχει δοκιμάσει κανείς τις SuperTalent CL3 DDR400 με την DFI expert;

Link to comment
Share on other sites

paidia exei kaneis prob me tis usb 2?exo ta xp sp2 kai oi usb 2 den douleuoun os usb 2.0 alla os 1.1..

ti mporei na ftaiei?

(dfi nforce4 ultra-d)

Δεν ξέρω αν αυτό που βλέπω στη δικιά μου έχει άμεση σχέση με το πρόβλημά σου και δεν ξέρω αν είναι καν πρόβλημα.Εγώ χωρίς να έχω περάσει το SP1, έχω τρέξει 1 exe που μου περνάει τους drivers για Usb 2.0. Αυτό όμως που έχω παρατηρήσει, είναι ότι κάποιες USB θύρες μου βγάζουν 2.0 και κάποιες 1.1.Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με επιμέρους controllers ή με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγες μέρες πήγα στο www.dfi-street.com κι είδα μια ανακοίνωση πως διεκόπη η συνεργασία με τη dfi corp και πως όσοι θα ήθελαν να διαμαρτυρηθούν θα μπορούσαν να απευθυνθούν σε κάποιους υπευθύνους της εταιρείας...

Μόλις κοίταξα πάλι την ιστοσελίδα και λέει πως θα αρχίσει ξανά η λειτουργία της σύντομα και θα διατηρηθεί όλο το περιεχόμενο...

Η DFI φαίνεται πως έστησε άλλο forum...

http://global.dficlub.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Ισως θα έπρεπε να το αναφέρω σε νήμα λογισμικού, αλλά τέλος πάντων...

Κατέβασα και εγκατέστησα σήμερα τους νέους οδηγούς 15.23 της nvidia και παρατήρησα πως δεν περιλαμβάνει οδηγούς για το υποσύστημα ήχου...χρειάστηκε να εγκαταστήσω τους οδηγούς από την έκδοση 6.86...

Γνωρίζει μήπως κανείς πώς και γιατί δεν περιλαμβάνονται πλέον στο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.