Jump to content



τι λετε για τα παρακάτω tv tuners...?


medthom

Recommended Posts

Φυσικά για τα λεφτά τους μια χαρά ειναι.

Τις έχω δουλέψει αρκετά και μερικές φορές μπορεί να έχεις πρόβλήματα με το software. από την στιγμή που θα στηθεί και μετά όμως πάνε μια χαρά.

Αν θέλεις όμως καλη κάρτα θα σου πρότεινα την pineacle pctv. Απλά αψογη.. αλλά κανει και καμιά 100 με 130 ευρόπουλα

Link to comment
Share on other sites

Μπα για την Pinnacle έχω ακούσει πολλά. Θέλει λέει registration για mpeg2 δεν έχει ράδιο και μπορεί να παίξει καμιά ασυμβατότητα.

Τώρα για τα λεφτά τους οι Pixelview την δουλειά τους θα την κάνουν αλλά καλά θα κάνεις να κατεβάσεις κανένα software της προκοπής αν αυτό που τις συνοδεύει είναι για τα μπάζα.....

Προσωπικά θα χτύπαγα την Ultra.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα περνα την δευτερη,αν υπηρχαν μονο αυτες για να διαλεξω.

εγω στον υπολογιστη μου εχω την lifeview a35, την ειχα παρει 40ευρω πριν απο 5μηνες, για τα λεφτα της ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω δουλέψει αρκετά και μερικές φορές μπορεί να έχεις πρόβλήματα με το software. από την στιγμή που θα στηθεί και μετά όμως πάνε μια χαρά.

Οντως ετσι ειναι:Dαμα στηθουν ομως κ μετα δε τα πειραζεις ολα τζαμι;)

Link to comment
Share on other sites

Οι Αλέξανδροι του thread συμφωνούνε στη LIFEVIEW .Εγώ έχω την Prime 30 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Το θεωρητικό αρνητικό είναι ο μονοφωνικός ήχος αλλά εγώ δεν έχω καταλάβει πρόβλημα ακόμη.Εξαιρετικές ικανότητες και πολύ καλή σύλληψη.

38 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την prime A35 worldwide system, και εχει στερεωφονικο ηχο, σημαντικη διαφορα απο τα προηγουμενα μοντελα, με ελαχιστη διαφορα στα χρηματα, οσο για συλληψη, τα προγραμμα τα της δεν αξιζουν, αλλα αν χρησιμοποιησεις το windvr γραφει μια χαρα.

Α και μια αλλη σημαντικη διαφορα, η καρτα ειναι ψηφιακη, δεν εχει εκεινο το τεραστιο αναλογικο ασημι κουτι πανω στην καρτα, αλλα μονο ενα τσιπακι.

Link to comment
Share on other sites

Α και μια αλλη σημαντικη διαφορα, η καρτα ειναι ψηφιακη, δεν εχει εκεινο το τεραστιο αναλογικο ασημι κουτι πανω στην καρτα, αλλα μονο ενα τσιπακι.

Διαθέτει είσοδο για κεραία ή απλά Composite in / S-Video in?

Link to comment
Share on other sites

Α και μια αλλη σημαντικη διαφορα, η καρτα ειναι ψηφιακη, δεν εχει εκεινο το τεραστιο αναλογικο ασημι κουτι πανω στην καρτα, αλλα μονο ενα τσιπακι.

:s Πως γινεται αυτο...δε μπορει να ειναι ψηφιακη εκτος αν εχεις καλοδιακη tv:D

εdit..ουτε σε καλοδιακη..

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει είσοδο για κεραία ή απλά Composite in / S-Video in?

διαθετει και εισοδο s-video, και εισοδο composite in, και εισοδο για κεραία(το βυσμα της ειναι σαν τους δορυφορικους αποδικοποιητες βιδωτο :087: )

Link to comment
Share on other sites

:s Πως γινεται αυτο...δε μπορει να ειναι ψηφιακη εκτος αν εχεις καλοδιακη tv:D

εdit..ουτε σε καλοδιακη..

http://www.lifeview.com/html/products/PCITV/FlyTVPlatinum-w1.htm

δες την καρτα μου, και δες αν εχει εκεινο το ασημι κουτι που εχουν πανω ολες, στην εισοδο κεραιας.

τουλαχιστον ετσι μου ειπαν, οτι εχει ψηφιακο δεκτη, οχι οτι μπορει να γραψει απο ψηφιακη τηλεωραση :102:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά.

Προβληματικό "ματάκι" ή να είναι κομμένο το καλώδιο του.

Να έχεις βάλει το καλώδιο στο audio out της κάρτας κατά λάθος!!!!

Να είναι dead οι μπαταρίες ή το remote.

Κάποιο άλλο πρόβλημα με την κάρτα ή την εγκατάσταση. Φαντάζομαι στην task bar βλέπεις το μπλε/κόκκινο εικονίδιο της Leadtek για την κάρτα.

Υ.Γ. Είχα κάποια προβλήματα με το remote αλλά μόνο με την εφαρμογή του ραδιοφώνου στις τελευταίες εκδώσεις της εφαρμογής. Αυτό πάντως μπορεί να οφείλεται στο ότι η δικιά μου κάρτα είναι 4ρων χρόνων και έχει διαφορετικό remote....

Link to comment
Share on other sites

ολα τα άλλα οκ αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν θελουν ξεχωριστους drivers οι υπερυθρες...

μπαταριες οκ

αλλη θυρα jack δεν παιζει

το remote και το καλωδιο γιατι να ειναι dead αφου μόλις τα πηρα απο το multiclama....?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει περίπτωση κάτι να μην έχει βγει σωστά από το εργοστάσιο. Οι υπέρυθρες πάλι δεν χρειάζονται άλλους οδηγούς. Αρκεί η εγκατάσταση των drivers της κάρτας και η εγκατάσταση του Winfast PVR.

Αν πάλι νομίζεις ότι κάποιος οδηγός μπορεί να μην έχει εγκατασταθεί σωστά ανέβασε μια φωτογραφία από τον device manager και αν φαίνεται κάτι στραβό οι κάτοχοι της κάρτας δεν πιστεύω να έχουν πρόβλημα να το επισημάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.