Jump to content


Multirama


Atari[Xp+]

Recommended Posts

@Outlaw Φιλε μου συγνωμη αλλα αυτη ειναι η πικρη αληθεια.Δεν νομιζω πως υπαρχει καταστημα το οποιο να μην προσπαθει να <<κοροιδεψει>> τους πελατες.

Φυσικα και μιλαω για αδαεις χρηστες και οχι για τους ψαγμενους.

Αν καθησετε να δειτε διαφορα πωλητη απο αχετο σε σχετικο χρηστη θα φρικαρετε.

Ακομα ειναι γνωστο πως αν εισαι καλος στα λογια γινεσαι και πιο ευκολα καλος πολιτης.

Τελευταιο περιστατικο με μενα ηταν οταν πηγα να παρω το τροφοδοτικο μου.Εκει ακουσα πωλητη να λεει οτι ενα 350W zalman βγαζει καθαρα 400W και οτι ειναι καλυτερο απο ενα 400αρι αγνωστης εταιρειας.

Εκεινη την στιγμη εβαλα τα γελια, αλλα μετα απο λιγο θυμηθηκα οταν στα Multirama προσπαθουσα να πουλησω Toshiba φορητα, που ηταν πιο ακριβα και πιο ασχημα, σε πελατες που ηθελαν Compaq.

Εκει να δεις τι ψεμα επεφτε.Οταν εχεις να παρεις bonus απο τις πωλησεις δεν το πολυσκεφτεσαι.

Βεβαια οταν ο αλλος ερχοταν καρφωτος για Compaq επερνε οτι ηθελε.Αλλα πελατη που τον εκοβες οτι μπορουσες να του το πουλησεις(το Toshiba) εκανες το παν για να του το δωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σε γενικές γραμμές, σε όποιο μαγαζί και να έχω πάει να ρωτήσω (μ αρέσει να παριστάνω λίγο τον "δεν ξέρω ακριβώς τι θέλω") όλοι με την 1η κάναν πέσιμο για super υπερ-ακριβά (μια εξέρεση στο Τελάρο) και ελεϊνές δικαιολογίες. Δεν κάθομαι να ασχοληθώ εκείνη την στιγμή μαζί τους, ούτε παριστάνω τον τιμωρό που θα ισιώσει τον κόσμο κάνοντάς τους να δούν τα λάθη τους (σιγά μη και δε τα βλέπουν), αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα υιοθετούσα παρόμοιες τακτικές και πρωπαντώς δεν θα σταματίσω ποτέ να κράζω το άδικο και να επικροτώ το σωστό. Γι αυτό ίσως θα πάω φτωχός στη ψάθα διότι και μαγαζί να άνοιγα, αν οι τακτικές μου διαφέραν της "κοινής οδού" θα με περνάγαν για κομπογιανίτη και θα έκλεινα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια και εγω δεν το αντεχα αυτο το πραγμα.Γιαυτο και στις πωλησεις δεν ημουν και παντα ο καλυτερος.

Οταν μαλιστα εφυγα απο την πρωτη <<γραμμη>> δεν με πολυ ενοιαζε.

Αλλα οταν εγινα υπευθυνος <<ετρωγα>> τους πωλητες να πουλανε.Οποτε και αυτοι προσπαθουσαν να κανουν οτι καλυτερο μπορουσαν.

Link to comment
Share on other sites

ασε ασε με τα multiclama εχω πάθει την πλακα μου

μια φορα ζητησαμε με τον kagelar34 "φανακια 8cm" και η απαντηση του πωλητή ήταν "οταν λες φανάκια?" !!!!

αλλη φορα πήγα και ζήτησα "την polo την έχετε" και αφου με κοιταξε σαν ηλιθιος για κανα λεπτό αρχησε να ψαχνει προς τα laptop μερια και αφου εκανε το γυρο του μαγαζιου 2 φορες με κοιταξε παλι σαν ηλιθιος για κανα λεπτο και μου ειπε ..."οχι"!!!!!!

ε λεω θα ρωτησω "έχετε τοτε uv λαμπες?" ανοιγει το ντουλαπάκι και μου βγαζει ενα ωραιότατο red cathod led..."αυτό ειναι κοκκινη λαμπα του λέω εγω θέλω black light ..." αφου εκανε το γυρο του μαγαζιου για τριτη φορα ενω τα extreme parts ηταν μπροστα του... μανεψτε...με κοιταει σαν ηλιθιος και μου λεει ..."δεν έχουμε"

Απο κει την πηρες ομως την καρτα tv!!! :080: :080:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.