Jump to content



Multirama


Atari[Xp+]

Recommended Posts

To θέμα είναι το έφεραν τα multirama ή απλά το έβαλαν στο site και θα είναι διαθέσιμο κατ' όπιν παραγγελίας?

Πάντως ότι και να είναι είναι ένα καλό βήμα

Πές το ψέματα....εδώ την DFI NF3 την είχαν ως "κατόπιν παραγγελίας" ολόκληρο vapo θα φέρουν?

Link to comment
Share on other sites

To vapo δικαιολογημενα , δεν αξιζει να το έχουν έτοιμο'' μιάς και το κοινό του είναι κλειστό-περιορισμένο.

Πάντως μόνο και μόνο που ο αποφασισμένος-υποψηφιος αγοραστης θα γλιτώσει πιστωτικές - feedex[ποσο να κανει αραγε να το φερει

τοσα κιλα-ογκο δέμα? αν το πάρεις απο overclockers uk πχ ? :044: ] και ταλαιπωρίες. Αξίζει μάγκες [ είπαμε ο ενδιαφερομενος-αποφασισμένος ,,,, οχι τρεξτε παρτε απο κανα 2 να έχουμε και για του παραχρόνου]

Link to comment
Share on other sites

καλα τα multirama ελεγα μεχρι που ειδα ενα ευτραπελο το Σαββατο το πρωι και ειπα οτι δεν ξαναπερνω τπτ αξιας ανω των 20 ευρω απο εκει...

Έλα τώρα κι εσύ, μη μας κρατάς σε αγωνία. Ένα μικρό ΟΤ δεν χάλασε κανένα thread :)

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα κι εσύ, μη μας κρατάς σε αγωνία. Ένα μικρό ΟΤ δεν χάλασε κανένα thread :)

Απλα φρικαρα με τον πωλητη (ο οποιος μαλον πρεπει να ηταν κατι σαν υπευθυνος) ο οποιος αντιμετωπισε τον πελατη του σαν ενα ορθιο ματσο ευρω. Ειχε ερθει ενας ερημος γραφιστας Αγγλικης καταγωγης και προελευσεως:003: που τον ειχε στειλει η εταιρια του στην ελλαδα και επρεπε να παρει ενα pcακι για να κανει τη δουλεια του. Στην αρχη προσπαθησε να του πλασαρει SLI με την προφαση οτι θα κανει τις καλυτερες εικονες ever. Μετα προσπαθησε να του πουλησει Peftium Extreme Edition αλλα επιφυλακτικος ο Αγγλος ειπε ευγενικα οχι.

Τωρα αρχιζουμε. Αρχισε να του λεει ο Αγγλος οτι τον ενδιαφερει ενα καλο κουτι, και δεν ξερει τι ακριβως να παρει. Καποιος του ειχε φτιαξει μια λιστα με το τι ειναι καλο για να παρει, και σαν κουτι του ειχε βαλει το Tsunami. Οσοι με ξερουν προσωπικα ξερουν οτι ειμαι ερωτευμενος :007: :055: με το tsunami μου (παρα τα καποια σχεδιαστικα λαθη του) και δεν θελω και πολυ!!! Οποτε αρχισε να του λεει οτι το Tsunami ειναι ψιλοχαλια και οτι ειναι παρα πολυ μικρο και ζεστενεται! Καπου εκει αρχισα να λεω οτι κατι δεν παει καλα... Οποτε του προτεινει σαν πρωτη λυση το !!!Armor!!! και σαν παρακατιανο και λυση αναγκης το Stacker... Συμφωνησε ο Αγγλος, αλλα του εμπιστευτηκε οτι το δωματιο ειναι πολυ ζεστο, και γι αυτο σκεφτεται υδροψυξη... Και του πεταει τοτε ο πωλητης μετα απο καποιες στιγμες εσωτερικης παλης για το αν θα τον εκμεταλλευτει τελειως (ξεκαθαριζω οτι ο Αγγλος ειχε πει οτι δεν ενδιαφερεται για oc) αν εχει σκεφτει το vapochill, εξηγωντας του οτι ειναι κατι σαν air-condition και ειναι υπεραπιστευτο....

Καπου εκει βαρεθηκα να περιμενω να με εξυπηρετησουν (περιπου 20 λεπτα και κατι) και σηκωθηκα και εφυγα. Ελεος πια... Το μονο που μπορω να του αναγνωρισω ειναι οτι κουτσομιλαγε Αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα φρικαρα με τον πωλητη (ο οποιος μαλον πρεπει να ηταν κατι σαν υπευθυνος) ο οποιος αντιμετωπισε τον πελατη του σαν ενα ορθιο ματσο ευρω. Ειχε ερθει ενας ερημος γραφιστας Αγγλικης καταγωγης και προελευσεως:003: που τον ειχε στειλει η εταιρια του στην ελλαδα και επρεπε να παρει ενα pcακι για να κανει τη δουλεια του. Στην αρχη προσπαθησε να του πλασαρει SLI με την προφαση οτι θα κανει τις καλυτερες εικονες ever. Μετα προσπαθησε να του πουλησει Peftium Extreme Edition αλλα επιφυλακτικος ο Αγγλος ειπε ευγενικα οχι.

Τωρα αρχιζουμε. Αρχισε να του λεει ο Αγγλος οτι τον ενδιαφερει ενα καλο κουτι, και δεν ξερει τι ακριβως να παρει. Καποιος του ειχε φτιαξει μια λιστα με το τι ειναι καλο για να παρει, και σαν κουτι του ειχε βαλει το Tsunami. Οσοι με ξερουν προσωπικα ξερουν οτι ειμαι ερωτευμενος :007: :055: με το tsunami μου (παρα τα καποια σχεδιαστικα λαθη του) και δεν θελω και πολυ!!! Οποτε αρχισε να του λεει οτι το Tsunami ειναι ψιλοχαλια και οτι ειναι παρα πολυ μικρο και ζεστενεται! Καπου εκει αρχισα να λεω οτι κατι δεν παει καλα... Οποτε του προτεινει σαν πρωτη λυση το !!!Armor!!! και σαν παρακατιανο και λυση αναγκης το Stacker... Συμφωνησε ο Αγγλος, αλλα του εμπιστευτηκε οτι το δωματιο ειναι πολυ ζεστο, και γι αυτο σκεφτεται υδροψυξη... Και του πεταει τοτε ο πωλητης μετα απο καποιες στιγμες εσωτερικης παλης για το αν θα τον εκμεταλλευτει τελειως (ξεκαθαριζω οτι ο Αγγλος ειχε πει οτι δεν ενδιαφερεται για oc) αν εχει σκεφτει το vapochill, εξηγωντας του οτι ειναι κατι σαν air-condition και ειναι υπεραπιστευτο....

Καπου εκει βαρεθηκα να περιμενω να με εξυπηρετησουν (περιπου 20 λεπτα και κατι) και σηκωθηκα και εφυγα. Ελεος πια... Το μονο που μπορω να του αναγνωρισω ειναι οτι κουτσομιλαγε Αγγλικα.

Πολύ καλός ο τύπος....έπρεπε να αντοποδώσεις το θράσος να τον διακόψεις στην ψύχρα και να πείς παρουσία του πωλητή στον Άγγλο (ασθενή) "μάγκα ο τύπος σε δουλεύει ψιλό γαζί......τρέχα όσο μπορείς, τρέχα..." και να φύγεις γελώντας. Ή τρελό θα σε πέρναγε ή θα έκανες την καλή σου πράξη:p....ζήτω οι ειδικοί.....αλήθεια σε ποιό υποκατάστημα έγινε άμα είναι να πάρω τον varela και να σκάσουμε με γυαλιά ηλίου και Αγγλική προφορά και κασετοφωνάκι......

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο τύπος....έπρεπε να αντοποδώσεις το θράσος να τον διακόψεις στην ψύχρα και να πείς παρουσία του πωλητή στον Άγγλο (ασθενή) "μάγκα ο τύπος σε δουλεύει ψιλό γαζί......τρέχα όσο μπορείς, τρέχα..." και να φύγεις γελώντας. Ή τρελό θα σε πέρναγε ή θα έκανες την καλή σου πράξη:p....ζήτω οι ειδικοί.....αλήθεια σε ποιό υποκατάστημα έγινε άμα είναι να πάρω τον varela και να σκάσουμε με γυαλιά ηλίου και Αγγλική προφορά και κασετοφωνάκι......

Χαχααχαχα, σωστος!!:003::003::003:

Καλα παραπαει αυτο... απλα δεν ξαναπερνω τπτ μεγαλης αξιας απο κει. Αν και θα ηθελα να δω το βαρελα και σενα με αγγλικη προφορα (και Ελληνικη προφορα, δεν πειραζει) να δω τι θα πει ο πωλητης!!!

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια σε ποιό υποκατάστημα έγινε άμα είναι να πάρω τον varela και να σκάσουμε με γυαλιά ηλίου και Αγγλική προφορά και κασετοφωνάκι......

Περιμένω wav.... Θα το κάνω και sticky.

:038: :038: :038:

Link to comment
Share on other sites

ασε ασε με τα multiclama εχω πάθει την πλακα μου

μια φορα ζητησαμε με τον kagelar34 "φανακια 8cm" και η απαντηση του πωλητή ήταν "οταν λες φανάκια?" !!!!

αλλη φορα πήγα και ζήτησα "την polo την έχετε" και αφου με κοιταξε σαν ηλιθιος για κανα λεπτό αρχησε να ψαχνει προς τα laptop μερια και αφου εκανε το γυρο του μαγαζιου 2 φορες με κοιταξε παλι σαν ηλιθιος για κανα λεπτο και μου ειπε ..."οχι"!!!!!!

ε λεω θα ρωτησω "έχετε τοτε uv λαμπες?" ανοιγει το ντουλαπάκι και μου βγαζει ενα ωραιότατο red cathod led..."αυτό ειναι κοκκινη λαμπα του λέω εγω θέλω black light ..." αφου εκανε το γυρο του μαγαζιου για τριτη φορα ενω τα extreme parts ηταν μπροστα του... μανεψτε...με κοιταει σαν ηλιθιος και μου λεει ..."δεν έχουμε"

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν με νοιάζει πως θα με κοιτάνε, πρόσφατα σε μαγαζί που εμπορεύεται μάλιστα μεταχειρισμένα είχα συζήτηση υψηλού επιπέδου αν η ονομασία των athlon είναι η ίδια με την συχνότητα λειτουργίας. του είπα ότι πουλάω athlon XP 2600 στα 2080Mhz και με νόμιζε ότι τον κοροίδευα. "κάτσε να το ξεκαθαρίσουμε" μου λέει "2600 ή 2080" και άλλα ευτράπελα

με νοιάζει όμως πως με κοιτάνε όταν επιστρέφω κάτι για αντικατάσταση και αν έχει κανείς πρόσφατες εμπειρίες από multirama θα ήταν χρήσιμο καθώς μάλλον θα αναγκαστώ να πάρω 6600GT leadtek .

Link to comment
Share on other sites

με νοιάζει όμως πως με κοιτάνε όταν επιστρέφω κάτι για αντικατάσταση και αν έχει κανείς πρόσφατες εμπειρίες από multirama θα ήταν χρήσιμο καθώς μάλλον θα αναγκαστώ να πάρω 6600GT leadtek .

Προσωπική εμπειρία , σε eheim 1250 με σπασμενο κεραμικό άξονα που συγκρατεί - ευθυγραμίζει την προπέλα [οτι ναναι δηλαδη] , τους εξηγησα πολυ όμορφα απο το τηλέφωνο ότι είναι αδουλευτη - καν , και μου την αλλάξανε μέσα σε πολύ λίγες μέρες . [παράδειγμα Δευτέρα την έστειλα με courier , Τετάρτη,Πέμπτη ήρθε η καινούρια]

Τώρα βέβαια απο ότι ακουω για τα MUltirama νιώθω πολύ τυχερός άνθρωπος . Αλλά αν χρειαστεί δεν έχω πρόβλημα ξαναψωνίζω , αφου online κάνω αγορές και φάτσες δεν βλέπω :012:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη spresv που θα διαφωνισω αλλα ο πωλητης προσπαθησε να κανει το καλυτερο για τον εαυτο του και το καταστημα.Εγω θα του ελεγα μπραβο αν ειμουν μπροστα.Βεβαια απο την μερια του χρηστη μου φαινεται χαζο αλλα αν ειμουν υπευθηνος καταστηματος ή περιφεριακος θα του ελεγα μπραβο.

Παιδια πρεπει να καταλαβετε οτι στις αλυσιδες αυτες κατι τετοιους τυπους περιμενουν για να τα πουησυν αυτα.Δεν περιμενουν εμας, για μας ξερουν οτι θα το βρουμε και απο αλλου και ισως και πολυ φθηνοτερα.

Αυτα τα λεω γιατι περασα 3,5 χρονια στην εν λογο εταιρεια και σαν υπευθηνος καταστηματος και ξερω και την πολιτικη πωλησεων της.(τουλαχιστον πριν μερικα χρονια γιατι τωρα φαινεται πως εχουν αλλαξει πολλα πραγματα,σιγουρα οι product manager)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη spresv που θα διαφωνισω αλλα ο πωλητης προσπαθησε να κανει το καλυτερο για τον εαυτο του και το καταστημα.Εγω θα του ελεγα μπραβο αν ειμουν μπροστα.Βεβαια απο την μερια του χρηστη μου φαινεται χαζο αλλα αν ειμουν υπευθηνος καταστηματος ή περιφεριακος θα του ελεγα μπραβο.

Παιδια πρεπει να καταλαβετε οτι στις αλυσιδες αυτες κατι τετοιους τυπους περιμενουν για να τα πουησυν αυτα.Δεν περιμενουν εμας, για μας ξερουν οτι θα το βρουμε και απο αλλου και ισως και πολυ φθηνοτερα.

Αυτα τα λεω γιατι περασα 3,5 χρονια στην εν λογο εταιρεια και σαν υπευθηνος καταστηματος και ξερω και την πολιτικη πωλησεων της.(τουλαχιστον πριν μερικα χρονια γιατι τωρα φαινεται πως εχουν αλλαξει πολλα πραγματα,σιγουρα οι product manager)

Να σου πω την αληθεια, μαλον στη θεση του το ιδιο θα εκανα, και φυσικα καθε πωλητης προσπαθει να κανει το ιδιο, αλλα σαν αγοραστης/καταναλωτης με προσβαλει αυτη η συμπεριφορα. προσωπικα, δεν ξερω τις γνωμες των αλλων.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά? Θα δικαιολογούσατε ένα λαμόγιο που εν ονόματι του χρήματος δουλεύει κόσμο και μόνη του βλέψη είναι το πορτοφόλι? Τι σόι άνθρωποι είναι αυτοί και τι λογική είναι αυτή? Άσχετο, αλλά και οι μπράβοι την δουλειά τους κάνουν τα παιδιά, ψωμί στο τραπέζι της οικογένειάς τους βάζουν, αλλά όχι και να τους αποδεκτούμε αυτούς και τις τακτικές τους.

Όλα μια ιδέα είναι μέχρι να πέσουμε εμείς οι ίδιοι στο λάκο και να τσινίξουμε και να φωνάξουμε. Εάν δε, επικροτούμε τέτοιου είδους τακτικές υπανθρωπιάς και ελεϊνής ψυχοσύνθεσης τότε γινόμαστε και εμείς οι ίδιοι κούφιοι και αλιονώμαστε. Πάλι καλά που έχω δουλέψει κουβαλητής μόνο ανάμεσα σε αληθινούς ανθρώπους του μόχθου, που τρώνε τη ζωή με το κουτάλι γιατί σε θέσεις ψευτοχαρτογιακά μικροτσούτσουνου πωλητή θα ήμουνα στη φυλακή τώρα. Με συγχίσατε τώρα...:(

Link to comment
Share on other sites

Σαν φιλοσοφία είναι λάθος ... άλλο το να προσπαθείς να πουλήσεις μια ακριβή κάρτα σε ένα σύστημα και άλλο να του πουλήσεις όλο το σύστημα στην ανώτατη τιμή.... και χαζός να είναι ο άλλος θα το καταλάβει κάποια στιγμη και θα τον χάσεις .....

Υπάρχει διαφορά στο να σου λέει ο άλλος '' Τι ακριβώς θα κάνετε? Α παρα πολύ ωραία με παιχνίδια άρα πάρτε έναν μέτριο επεξεργαστή και μια καλή κάρτα γραφικών '' παρά το εξεής ''' Όχι μην πάρετε AMD ,έχει ασυμβατότητες , πάρετε καλύτερα έναν Celeron που είναι Intel και δουλεύει με όλα ή ακόμα καλύτερα λεναν ΕΕ για να μην κολλάει το σύστημα και μία 6800ΓΤ γιατί οι άλλες δεν παίζουν κανένα παιχνίδι''......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.