Jump to content



Πώς σας φαίνεται;


_daemon_

Recommended Posts

Το pc μου είναι ένα:

CPU Intel 3ghz 800mhz fsb Northwood

2 dim 512 [1gb] ram ddr-3200 πλαίσιο [δε ξέρω μάρκα]

Maxtor 160gb Σκληρός

msi ti 4800 se agp8x

herolchi 475W

mobo: albatron px 865 pe pro 2

τι λέει; :001:

η κάρτα γραφικών είναι λίγο παλιά αλλά δε πολυ-παίζω Games κλπ

Edit: Κοιτάξτε εδώ για ένα screenshot από το cpu-z και προτείνετε αν είναι να κάνω καμιά αλλαγή κλπ :) thanks

Edit 2: Ψύκτρα έχω την 7000cu by zalman και έχω σχετικά υψηλά temps ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι όλα είναι default.Γίνεται λίγο χαμός από καλώδια στο κουτί και μάλλον πρέπει να κάνω κανά ξεκαθάρισμα. Έχω έναν 120αρι ανεμιστήρα να φυσάει μέσα αέρα και έναν 80αρι να βγάζει. Temps

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για ενα μετριο η/υ χωρις κατι βαρυ ή και πολυ βαρια παιχνιδια ειναι μια χαρα αλλα μεχρι εκει δηλαδη δεν θα μπορουσες να εκμεταλευτεις πληρως τα καινουρια παιχνιδια λογω καρτας που ειναι λιγο παλια,γενικως ο επεξεργαστης σαν επεξεργαστης ειναι πολυ καλος για μετριες χρησεις σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν τωρα,καλο ειναι και το τροφοδοτικο για το pcακι σου,καλος σκληρος και ενα ικανοποιητικο επιπεδο μνημων πλεων,γιατι ετσι οπως μας εκαναν οι εταιριες για δικα τους και οχι μονο συμφεροντα ειναι πλεον ενα ιδανικο-απαραιτητο χαρακτηριστικο παντα σε ποσοτητα,τωρα σαν μνημη ειναι κατι το πολυ απλο!Παντως εισαι οκ μην ανυσηχεις και πολυ αφου στην ηλικια αυτη που εισαι λες οτι δεν πολυ παιζεις παιχνιδια μην ανυσηχεις και πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για ενα μετριο η/υ χωρις κατι βαρυ ή και πολυ βαρια παιχνιδια ειναι μια χαρα αλλα μεχρι εκει δηλαδη δεν θα μπορουσες να εκμεταλευτεις πληρως τα καινουρια παιχνιδια λογω καρτας που ειναι λιγο παλια,γενικως ο επεξεργαστης σαν επεξεργαστης ειναι πολυ καλος για μετριες χρησεις σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν τωρα,καλο ειναι και το τροφοδοτικο για το pcακι σου,καλος σκληρος και ενα ικανοποιητικο επιπεδο μνημων πλεων,γιατι ετσι οπως μας εκαναν οι εταιριες για δικα τους και οχι μονο συμφεροντα ειναι πλεον ενα ιδανικο-απαραιτητο χαρακτηριστικο παντα σε ποσοτητα,τωρα σαν μνημη ειναι κατι το πολυ απλο!Παντως εισαι οκ μην ανυσηχεις και πολυ αφου στην ηλικια αυτη που εισαι λες οτι δεν πολυ παιζεις παιχνιδια μην ανυσηχεις και πολυ!

με 3ds max ασχολούμαι απο απαιτητικά πράγματα :068:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το pc σου και μην ακους τους amd-κηδες γενικα. :)

Ειπες δεν παιζεις ιδιαιτερα παιχνιδια οποτε και η καρτα σου μια χαρα ειναι.

Εγω εχω στο δευτερο pc p4 3.06 μια ti 4200 και παιζω UT2004 μια χαρα.

Ο επεξεργαστης σου για πλακα ειναι 3.0@3.2

Μην αλλαξεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το pc σου και μην ακους τους amd-κηδες γενικα. :)

Ναι, ειναι υπουλη φαρα, μην εμπιστευεσαι κανεναν...:003::003::003:

Οντως μια χαρα ειναι το πισι σου, αλλα τι καναμε κυριε αντμιν?? :108: :108:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγω εχω στο δευτερο pc p4 3.06 μια ti 4200 και παιζω UT2004 μια χαρα.

Ο επεξεργαστης σου για πλακα ειναι 3.0@3.2

Μην αλλαξεις τιποτα.

Αντε να κανονισουμε κανα duelaki :p! Επισης ενα μικρο o/c δεν ειναι δυσκολο και μεχρι 3,4 καλα θα εισαι πιστευω...!

Link to comment
Share on other sites

Edit 2: Ψύκτρα έχω την 7000cu by zalman και έχω σχετικά υψηλά temps ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι όλα είναι default.Γίνεται λίγο χαμός από καλώδια στο κουτί και μάλλον πρέπει να κάνω κανά ξεκαθάρισμα. Έχω έναν 120αρι ανεμιστήρα να φυσάει μέσα αέρα και έναν 80αρι να βγάζει. Temps

Full load οι temps ετσι?

Για northwood και μάλιστα default είναι αρκετά μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.