Jump to content



Κιτ η homemade


adagio

Recommended Posts

Σκεφτομαι να αφησω και εγω σιγα σιγα την αεροψυξη και να παω σε υδροψυξη.Δεν θελω να σπαταλησω πολλα λεφτα και σκεφτομαι για το ετοιμο κιτ της asetek απο τα multirama στα 100 Ε.

Επειδη ομως ειναι αλλη φαση το homemade μπορω με τα ιδια λεφτα να φτιαξω ενα δικο μου καλυτερων επιδοσεων;

Link to comment
Share on other sites

Καλη και η μια λυση, καλη και η αλλη.

Η επιλογη ειναι στο χερι σου.

Για αρχη παντως θα σου προτεινα να πας στην λυση της ASETEK η οποια και ποιοτικη ειναι σαν υλοποιηση και καλες επιδοσεις εχει...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αφησω και εγω σιγα σιγα την αεροψυξη και να παω σε υδροψυξη.Δεν θελω να σπαταλησω πολλα λεφτα και σκεφτομαι για το ετοιμο κιτ της asetek απο τα multirama στα 100 Ε.

Επειδη ομως ειναι αλλη φαση το homemade μπορω με τα ιδια λεφτα να φτιαξω ενα δικο μου καλυτερων επιδοσεων;

με λίγα παραπάνω χρήματα φτιάχνεις ένα καλύτερο homemade αρκεί να χεις μεράκι, όρεξη για να μάθεις πως δουλεύει το όλο πράμα κλπ. Δες τα διάφορα αλλα posts περι w/c :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γενικα με τρωει το χερι μου να τα κανω μονος μου θα προτιμουσα homemade.

Υπολογιζοντας ομως το κοστος για την αγορα αντλιας και block μονο ειναι τουλαχιστον 100 Ε

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα στραφω για δικη μου κατασκευη σκεφτομαι να βαλω την αντλια Hydor L20.

Τι λεει αυτη;

Σε μπλοκ εχετε να μου προτεινετε κατι;

Μια χαρά είναι η L20...αλλά δες και την eheim1250 έχει πέσει αρκετά η τιμή της.

Για block κοίταξε να απικοινωνήσεις με τον eleven. ο οποίος φτιάχνει το 2ρο καλύτερο block στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η L20...αλλά δες και την eheim1250 έχει πέσει αρκετά η τιμή της.

Για block κοίταξε να απικοινωνήσεις με τον eleven. ο οποίος φτιάχνει το 2ρο καλύτερο block στον κόσμο.

To 1o δεν ξερουμε ποιος το φτιαχνει; :o

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου και γω αν το πάρεις απόφαση να το φτιάξεις κάλεσε με να δω τελος πάντων πώς γίνεται το όλο αυτό σύστημα ψύξης!! :103: :confused:

Μολις μαζεψω κανενα λεφτο να τα παρω θα σε καλεσω σπιτι για καφε.

Για καλο και για κακο κρατα ομως και το μαγιο σου μην εχουμε κανενα ατυχημα... :087:

Link to comment
Share on other sites

Ο Gathar από Αυστραλια.

Δες επίσης κάτι που θα σε βοηθήσει πολύ.

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=1594

cathar τον λενε τον ανθρωπο ρε! Ασε που αμα το παρεις απο αυτον, μονο το block θα σου βγει παραπανω απο ολο το kit της asetek μαζι...

Link to comment
Share on other sites

cathar τον λενε τον ανθρωπο ρε! Ασε που αμα το παρεις απο αυτον, μονο το block θα σου βγει παραπανω απο ολο το kit της asetek μαζι...

Τότε πρέπει να διορθωθεί και απο τον οδηγό υδρόψυξης γιατι απο εκει το έχω δει.

Δεν του ειπα εγώ να παρει απο τον Cathar...αυτός ρώτησε να μάθει...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να δωσεις κατι παραπανω... 50-60 παραπανω, δλδ γυρω στα 150 συνολικα θα κανεις ενα καλο homemade! αλλιως μεινε στης asetek.(εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος για τα λεφτα που εδωσα- ειμαι κατοχος του)

Link to comment
Share on other sites

Μολις μαζεψω κανενα λεφτο να τα παρω θα σε καλεσω σπιτι για καφε.

Για καλο και για κακο κρατα ομως και το μαγιο σου μην εχουμε κανενα ατυχημα... :087:

Μαγίο η αδιάβροχο. Βασικά ας βραχούμε εμείς καμμιά κηδεία μην κάνουμε μόνο σε καμμια mobo ή cpu :115:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.