Jump to content



driver.cab Slow motion sound/video!!!


subneo

Recommended Posts

Πρόβλημα..

Πριν εγκαταστήσω τους Calalyst 5.3 χρησιμοποίησα το DriverCleaner για να καθαρίσω τους παλιούς drivers..

Το λάθος μου ήταν ότι είχα λίγο χώρο στον σκληρό και όταν καθάρισα το Driver.cab μου πέταξε σφάλμα γιατί τελείωσε ο χώρος στο σκληρό..

Εγκατέστησα τελικά τον Cat 5.3 και όλα έδειχναν οκ μέχρι που έβαλα να ακούσω ένα mp3.. Ο ήχος είναι στην μισή ταχύτητα!! Το ίδιο συμβαίνει και με το Video.. Ότι και να βάλω να παίξει.. παίζει σε slow motion!!

Το πρόβλημα είναι σίγουρα στο driver.cab

Τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω?

Την επαναφορά συστήματος την έχω απενεργοποιημένη…

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και μένα μια φορά αυτό. Νομίζω δοκίμαζα να δω τα όρια του chipset τότε....!!!

Τέλος πάντων. Αν θυμάμαι καλά κάνε ένα clear CMOS και μετά φόρτωσε τα defaults στο BIOS!!! Είχε χρειαστεί να κάνω πάντως και load τα defaults του BIOS και ξανά εκκίνηση στα Windows, απλά clear CMOS δεν είχε βοηθήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και μένα μια φορά αυτό. Νομίζω δοκίμαζα να δω τα όρια του chipset τότε....!!!

Τέλος πάντων. Αν θυμάμαι καλά κάνε ένα clear CMOS και μετά φόρτωσε τα defaults στο BIOS!!! Είχε χρειαστεί να κάνω πάντως και load τα defaults του BIOS και ξανά εκκίνηση στα Windows, απλά clear CMOS δεν είχε βοηθήσει.....

1000 ευχαριστώ!! Αυτό ήταν! Load default στο bios και όλα οκ!! Μετά έκανα πάλι τις δικές μου ρυθμίσεις και όλα μια χαρά.. :026:

Ούτε που θα το φανταζόμουν ποτέ ότι εκεί θα ήταν η λύση..

Anyway… όσο ζεις μαθαίνεις… Να σαι καλά…

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν θέμα driver ή οτιδήποτε με το λειτουργικό διότι είχα δύο διαφερικά Windows εκείνη την στιγμή στο σύστημα ( Me/2000 ) και επιρρεάστηκαν και τα 2.

Τέλος καλό όλα καλά πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.