Jump to content



Ηλεκτροσόκ .


Atari[Xp+]

Recommended Posts

Λοίπον .

Τις 2 τελευταίες μέρες δούλευα το σύστημά μου [ 939 3.0 -msi k8n neo2 - 2X512 - 9700pro - 120sata - 60ata - plextor 48 - sony dvd ] με ένα noname psu 350watt για τόν λόγο ότι πούλησα το tagan και μέχρι να έρθει το καινούριο psu που παράγγειλα , κάτι έπρεπε να κάνω για να έχω pc.

Με λίγα λόγια όλα πηγαίναν καλα χωρίς ίχνος αστάθειας η restart η κάτι περίεργο , μέχρι που σήμερα αφήσα το πισι έπειτα απο 3 ώρες συνεχόμενο-ανελέητο gaming ανοικτό,, και πήγα στο σαλόνι να δώ TV.

Γυρνώντας έπειτα απο καμια ώρα στο δωμάτιο βρίσκω το πισι κλειστό... πατάω να ανοίξει τπτ . βγάζω βάζω πρίζες τπτ , το φίσ το κεντρικο της mobo τπτ .

Ξαναβάζω λοιπόν το tagan [που το είχα πακετάρει να το στείλω αυριο Αθήνα] και το πισι ευτυχώς δουλευει ok. . !!!

Ανοίγω το noname psu ,,, και βλέπω αυτό !!!!! [φωτό 1]

Να διευκρινήσω πώς στο noname είχα βγάλει τον 8αρη που έβγαζε αέρα απο το psu ,, και είχα βάλει έναν 12αρη πίσω στο tower να βάζει αέρα στο psu ,, για τον λόγο ότι με τον 8αρη του psu , απλά δεν καθόσουνα μέσα στο δωμάτιο . Λέτε αυτό να την έκανε ? [φωτό 2]

Και το ερώτημα είναι ,,, καλά την γλίτωσα , έκανα ένα τσεκ και όλα είναι όκ , και οι συσκευές όλες δουλεύουν κανονικά , οτε φανάκι έχει καψει η τπτ άλλο .

Αυτό το μαύρο μέσα στο psu που έχει λιώσει τι ***** είναι ?

post-1135-1442174023,7833_thumb.jpg

post-1135-1442174023,8555_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλα είσαι, εγω έχασα 1 δισκο με πολυτιμα δεδομενα απο τετοια μ@λ@κι@... ειπα μεχρι να ερθει το evermax να βαλω ενα ουτε η μανα του το ξερει 400αρι....

και οχι τιποτε αλλο το 400 δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Φτηνά την γλίτωσες...

Αυτό που ρωτάς τι είναι..

Είναι ένα Πηνειό καλυμμένο με θερμο-συστελλόμενο.

Στην αρχική του μορφή είναι όπως φαίνεται στην πρώτη photo.

Και χωρίς το θερμο-συστελλόμενο όπως φαίνεται στην 2ρη.

post-17-1442174026,4853_thumb.jpg

post-17-1442174026,5068_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φτηνά την γλίτωσες...

Αυτό που ρωτάς τι είναι..

Είναι ένα Πηνειό καλυμμένο με θερμο-συστελλόμενο.

Στην αρχική του μορφή είναι όπως φαίνεται στην πρώτη photo.

Και χωρίς το θερμο-συστελλόμενο όπως φαίνεται στην 2ρη.

photo? Ποια photo? Ρε παιδια δεν εχω πιει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα που το σκέφτομαι είμαι τυχερός .

Αν είχα κάψει και τον 939 ~2 μήνες~ μετά το κάψιμο gιgabyte a-xp 2.4+ θα έβρισκα άλλη ασχολία σίγουρα . με το πλέξιμο ίσως :D , πάντως pc δεν ξανάστηνα :D .

thanks για τις διευκρινίσεις .

Κλειδώστε το μην το δει o Outlaw γιατί χθές - προχθές του παρουσίασα την αλλαγη 8αρη με 12αρη του psu σαν κατορθωμα!!!!- θαύμα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.