Jump to content



20" ?


TheDark

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχω μια Samsung SyncMaster 192v η οποία μου έχει βγει πολύ καλή σε όλα.

Νομίζω όμως ότι ήρθε η ώρα να πάω στις 20". Δυστυχώς δεν πρόκειται να βρω 1000:1 contrast ή 400 cd/m2 brightness σε μια 20αρα αλλά δεν με πειράζει και τόσο πολύ μιας και τα response times είναι καλά.

Μετά από αρκετό ψάξιμο είμαι μεταξύ δύο:

EIZO FlexScan L887

LG L2010P

Προτιμώ την EIZO και μάλλον αυτή θα πάρω αλλά θέλω και τη γνώμη σας πάνω σ'αυτό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φιλαράκο αλλα τα θεωρώ πεταμένα λεφτά. να μου έλεγες απο 17" σε 20" θα συμφωνούσα αλλα όπως ανέφερε και ο john_dr για μία ιντσα (αν είναι και μία πραγματική ίντσα) δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πάς για αλαγή της native? Αν όχι τότε όντως είναι πεταμένα λεφτά (εκτώς και άμα έχεις κάνει τα κουμάντα σου...πράμα που δεν μας αφορά και σε φέρνει στην ευχάριστη θέση αυτή). Πέραν αυτού, ειδικά στις διαστάσεις που αναφέρεις η EIZO είναι η μέρα με τη νύχτα με την LG (το ίδιο και η τιμή της). Δώσε λίγο προσοχή διότι η EIZO στις 20'' θα έχει τρελό αριθμό broken-pixers για RMA ενώ η LG παίζει να έχει και zero-pixel εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Και ένας FX ή έστω ένας ΕΕ ή 4ΧOpterons δεν θα μας χαλούσε καθόλου.

Αλλά δεν τα χαρίζουν αυτά τα πράγματα ξέρεις. Και μία ίντσα από τις 19 στις 20 είναι πολύ λιγότερο π.χ. από τις 15 στις 16.

Άσε που θα πρέπει η νέα οθόνη να είναι τουλάχιστον ισάξια σε όλους τους τομείς με την παλιά, αλλιώς μπορεί και να πληρώσεις και να το μετανιώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Και ένας FX ή έστω ένας ΕΕ ή 4ΧOpterons δεν θα μας χαλούσε καθόλου.

Αλλά δεν τα χαρίζουν αυτά τα πράγματα ξέρεις. Και μία ίντσα από τις 19 στις 20 είναι πολύ λιγότερο π.χ. από τις 15 στις 16.

Άσε που θα πρέπει η νέα οθόνη να είναι τουλάχιστον ισάξια σε όλους τους τομείς με την παλιά, αλλιώς μπορεί και να πληρώσεις και να το μετανιώσεις....

Συμφωνώ. Αν θέλεις να δεις διαφορά πρέπει να πας σε 21". ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και εγώ ενδιαφέρομαι για μια 20" TFT :)

Στο site της LG, http://hellas.lge.com , υπάρχει το μοντέλο L2010B (+-700,00 με ΦΠΑ) με τις παρακάτω προδιαγραφές:

Διαγώνιος: 20.1''

Ανάλυση Max: 1600 x 1200

Pixel pitch: 0.255mm

Φωτεινότητα: 250 cd/m2

Contrast Ratio: 400:1

Οπτική γωνία: 178 / 178 (H / V)

Χρόνος απόκρισης: :067: 16ms

Χρώματα: 16,8M :017:

Οριζόντια σάρωση: 30 ~ 96 kHz (Digital : 30~80 KHz)

Κάθετη σάρωση: 56 ~ 85 Hz

Video Signal: Type RGB Analog / Digital (Separate, Composite, SOG, Digital)

Connector: 15 Pin D-Sub / DVI

Wall/Arm Mount Type: VESA

Plug & Play - DDC - DDC 2B

USB: 1Up / 2Down

OSD Control

Κατανάλωση

On: less than 60watts

Stand-by / Suspend: less than 5watts

DPM Off: less than 3watts

Ειδικά Χαρακτηριστικά

Multimedia: LightView

Stand: Tilt, Swivel

Διαστάσεις: 446 x 237 x 446 mm

Βάρος: 9.9Kg

Προδιαγραφές:

TCO-99, ISO 13406-2, UL, CUL, TUV-GS, SEMKO, GOST CE, FCC-B, C-TICK, VCCI-2, EPA Energy Star

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.