Jump to content


Φτηνά μελανάκια;


kernel

Recommended Posts

Ρε παιδιά sorry γιατί θυμάμαι ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου 1-2 Post σχετικά με αυτό το θέμα αλλά όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να ξαναβρώ τα συγκεκριμένα!

Κάπου είχα δεί 1 Post για φτηνά μελάνια canon ip4000 κτλ απ' όσο θυμάμαι το site ήταν από γερμανία(ελληνικό) και είχε κάτι προσφορές πχ 3 set(πεντάδες) με ίδια χημική σύνθεση(μελάνια) από τα αυθεντικά της canon σε πολύ χαμηλές τιμές... θυμάστε μήπως link;

Γενικά ρίξτε διάφορα sites περί φτηνά μελάνια για εκτυπωτές αν και με ενδιαφέρει περισσότερο το συγκεκριμένο site!!! :116:

Thnx.!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας byron-shop.gr(ή com) ,το ιδανικό απέναντι από το Πλαίσιο Στουρνάρη ,inkline.gr( εκεί παίρνω κι εγώ ) ,και διάφορα άλλα μαγαζάκια με διάφορες μάρκες μελανιών.

Τώρα το κατά πόσο έχουν ή καλύτερα είναι δυνατόν να έχουν μελάνια της μαμάς εταιρείας δε γνωρίζω.Μου φαίνεται ιδιαίτερα περίεργο η κάνον να δίνει μελάνια της σε άλλους κατασκευαστές. Το πιο πιθανό είναι να έλεγε ότι έχουν μελάνια που δεν έχουν καμμιά διαφορά με τα αυθεντικά στην πράξη πο δεν είναι ανέφικτο (ποτέ δε θα βρεις ίδιας ποιότητας μελάνια με τα αυθεντικά όσο καιαν διαφορές δύνανται να είναι μικροσκοπικού επιπέδου)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ είναι ίδιας ποιότητας με τα αυθεντικά της Canon... από το Byron ψώνισα κι εγώ και τώρα ο S500 μου δεν μπορεί να τυπώσει σωστά το μαύρο, ακόμα και όταν βάζω αυθεντικό μαύρο της Canon.

Αξίζει μία προσπάθεια αν ο εκτυπωτής σας στοίχισε €70-80 μαζί με τα μελάνια του, πάντως με την πρώτη χρήση ιμιτασιόν μελανιών να ξέρετε πως η εγγύηση πάει περίπατο.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση πάει περίπατο μόνο άμα το πας στο σέρβις με ιμιτασιόν μελάνι. Όσο για την ποιότητα υάρχουν διάφορες είναι η αλήθεια και ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις απλά κοιτάζοντας απ' έξω το μελανοδοχείο. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει με τους κάνον αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι με ένα ιμιτασιόν μελάνι μπορεί να βούλωσαν τόσο οριστικά και αμετάκλητα τα ακροφύσια του εκτυπωτή.

Δοκίμασε αν θες στο inkline.gr και στείλε και email ή πάρε τηλέφωνο (αν το θες απ'ευθείας το έχω ΡΜ) γιατί έχει αρκετά κόλπα στη φαρέτρα του ο τύπος εκεί .Αν μίλαγες για έπσον θα το λυναμε πιο εύκολα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρνω μελάνια από την InkTec για τον Epson, αλλά από όσο ξέρω έχουν για όλες τις μάρκες.Καλή, φθηνή, με συμβατά μελάνια.Δυστυχώς δεν έχει site ελληικό να σου πω.Έχει όμως παράρτημα εδώ στην Ελλάδα.Εάν θέλεις, πες μου να σου στείλω το τηλέφωνο τους να τους πάρεις να δεις εάν έχουν τέτοια μελάνια και πόσο πάνε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.karidis.gr/

Πήρα πέρυσι για το πολυμηχάνημα χύμα μελάνια 4x50ml και έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Ακόμα και το φωτογραφικό ήταν άψογο, καμία διαφορά με το μαμίσιο!

Η παραγγελία ήρθε στην ώρα της, με πλήρεις οδηγίες, σύριγγες κλπ.

Βέβαια ισχύουν τα κλασικά όταν ξαναγεμίζουμε, δηλ μην αδειάσει τελείως διότι μπορεί να "καούν" τα ακροφύσια, όταν κάνουμε καιρό να εκτυπώσουμε, και "μπουκώσει", βράζουμε νεράκι και την βουτάμε μέσα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδιά sorry γιατί θυμάμαι ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου 1-2 Post σχετικά με αυτό το θέμα αλλά όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να ξαναβρώ τα συγκεκριμένα!

Κάπου είχα δεί 1 Post για φτηνά μελάνια canon ip4000 κτλ απ' όσο θυμάμαι το site ήταν από γερμανία(ελληνικό) και είχε κάτι προσφορές πχ 3 set(πεντάδες) με ίδια χημική σύνθεση(μελάνια) από τα αυθεντικά της canon σε πολύ χαμηλές τιμές... θυμάστε μήπως link;

Γενικά ρίξτε διάφορα sites περί φτηνά μελάνια για εκτυπωτές αν και με ενδιαφέρει περισσότερο το συγκεκριμένο site!!! :116:

Thnx.!

kernel για φτηνά μελάνια και refil κανε μια επίσκψη στο www.gmi.1000s.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδιά sorry γιατί θυμάμαι ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου 1-2 Post σχετικά με αυτό το θέμα αλλά όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να ξαναβρώ τα συγκεκριμένα!

Κάπου είχα δεί 1 Post για φτηνά μελάνια canon ip4000 κτλ απ' όσο θυμάμαι το site ήταν από γερμανία(ελληνικό) και είχε κάτι προσφορές πχ 3 set(πεντάδες) με ίδια χημική σύνθεση(μελάνια) από τα αυθεντικά της canon σε πολύ χαμηλές τιμές... θυμάστε μήπως link;

Γενικά ρίξτε διάφορα sites περί φτηνά μελάνια για εκτυπωτές αν και με ενδιαφέρει περισσότερο το συγκεκριμένο site!!!

Thnx.!

Ίσως λες το site www.ink4refill.cοm (είναι το μόνο γερμανικό στα ελληνικά που ξέρω, αλλά δεν έχει συμβατά). Aν πάντως θες καλά/φθηνά συμβατά μελάνια Canon, στείλε ένα email info@inkline.gr (4e το ένα, για δέκα ή περισσότερα 3,5e). Τα έγχρωμα και photo που έχω είναι εξαιρετική ποιότητα, το μαύρο μέτρια ποιότητα -κατά την προσωπική μου γνώμη-. Και φυσικά υπάρχουν και χύμα.

με ίδια χημική σύνθεση (μελάνια) από τα αυθεντικά της canon σε πολύ χαμηλές τιμές... θυμάστε μήπως link;

Αυτό απλά είναι ένα ψέμα (η Canon δεν πουλά μελάνια και κανείς δεν έχει την τεχνογνωσία της). Και επίσης ψέμα θα είναι, όταν κάποιος πει ότι έχει καλύτερα ή ίδιας ποιότητας μελάνια με της Canon. (Canon, ΗΡ και Εpson είναι οι εταιρίες που έχουν τις περισσότερες πατέντες παγκόσμια). Σε καμμιά περίπτωση δεν μπορεί να είναι καλύτερα (πίστεψέ με σε αυτό!, γνωρίζω τι λέω). Απλά προσπαθούμε να βρούμε τόσο καλά ώστε οι διαφορές με τα αυθεντικά να είναι ελάχιστες. Μπορεί κάποιο aftermarket μελάνι να είναι καλύτερο από το αυθεντικό σε ένα τομέα, αλλά δεν μπορεί να είναι καλύτερο σε όλα τα χαρακτηριστικά του.

ΔΕΝ είναι ίδιας ποιότητας με τα αυθεντικά της Canon... από το Byron ψώνισα κι εγώ και τώρα ο S500 μου δεν μπορεί να τυπώσει σωστά το μαύρο, ακόμα και όταν βάζω αυθεντικό μαύρο της Canon.

Έχω δει τόσο άχρηστα μελάνια, έχω τύχει αρκετά τέτοια, που δεν με εκπλήσει τίποτα. Η μεγαλύτερη αμερικάνικη εταιρία παραγωγής aftermarket μελανιών στον κόσμο, έφτασε να πουλά σκουπίδια! Και μιλάμε για εκατοντάδες τόνους! και κανείς να μην παίρνει χαμπάρι... Τα πουλάνε επίσης οι μεγαλύτερες αμερικάνικες εταιρίες μεταπώλησης του χώρου...

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Αγαπητε maddoctor (τρελογιατρε!!!!!!) μου εχουν πει και αλλοι για την inktec και ομολογω οτι τα σχολια τους, οπως και τα δικα σου, ειναι εξαιρετικα ενθαρρυντικα! Σε παρακαλώ στειλε το τηλ τους στην εξης διευθηνση:kargeorge@gmail.com

Ευχαριστω εκ των προτερων:D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε maddoctor (τρελογιατρε!!!!!!) μου εχουν πει και αλλοι για την inktec και ομολογω οτι τα σχολια τους, οπως και τα δικα σου, ειναι εξαιρετικα ενθαρρυντικα! Σε παρακαλώ στειλε το τηλ τους στην εξης διευθηνση:kargeorge@gmail.com

Ευχαριστω εκ των προτερων:D

Εδώ θα βρεις ότι θέλεις -> http://www.inktec.gr/

index.1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πάρει ποτέ από την inkline.gr χύμα μελάνια?Είναι καλά?Φαινεται από το site τους ότι εχουν φοβερή τεχνογνωσια και από τιμές είναι πολυ καλοί.Αν έχετε κάποια πείρα παραθέστε την γιατί εγω προμηθεύομαι από την Εuro-jet.gr και είμαι μέτρια ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.