Jump to content



GEIL GL1GB3200DC ULTRA PLATINUM 1GB PC3200 400MHz DUAL CHANNEL KIT @ eshop.gr


Recommended Posts

Τι έγινε ρε παιδιά??

http://www.eshop.gr/search_per.phtml?developer=GEIL&PHPSESSID=ut80pub3214rkrd3bqivu7f1r7

ΥΓ τελικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κατέβασα όλο το site στο σκληρό αφού τελικά πάλι μπαίνω κάθε μέρα ,έτσι για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γνώμη έχετε για αυτες τις μνημες? θα δουλεψουν στα 250-260ΜΗΖ που ειναι το οριο τοπυ επεξεργαστή μου? αυτες που εχω τώρα μεχρι 242 πανε με 2.8volt (η μητρικη δεν δίνει άλλο). geil

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω κακες εντυπωσεις απο αυτες τις μνημες στο παρελθον και ειμαι σιγουρος οτι αρκετοι θα συμφωνησουν με αυτο.

Που τις ξεβρασανε παλι αυτες δεν μπορω να καταλαβω...

Υ.Γ. Προσοχη λοιπον στο τι αγοραζετε γιατι μπορει να ειναι φτηνες αλλα δε σημαινει απαραιτητα οτι θα χρονιζουν ψηλα.

Για "default" με τα σχετικα καλα timings που εχουν (2-3-3-6) ειναι ok.

Link to comment
Share on other sites

Και τι ωραίο τίτλο που έχει το θέμα ε?(ποιος πρόλαβε και το άλλαξε?από περιέργεια μόνο καλά κάνατε.)

Ας τις πάρει πρώτα κάποιος τις απλές να μας πει ,γιατί άμα για 30 ευρά το 256 ανεβαίνει λογικά, καλή αγορά θα είναι

Link to comment
Share on other sites

GEIL GE1GB3200BHDC.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554950

Δηλαδή δεν αξίζουν μια? Για εμένα που έχω nforce2 και μου αρκούν αν φτάνουν 240, θα με καλύψουν? Ανεβαίνουν μέχρι εκεί στα timmings που υπόσχονται (2,5-3-36)? Είναι 1gb και πολυυυυυυύ φτηνές!

Link to comment
Share on other sites

GEIL GE1GB3200BHDC.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554950

Δηλαδή δεν αξίζουν μια? Για εμένα που έχω nforce2 και μου αρκούν αν φτάνουν 240, θα με καλύψουν? Ανεβαίνουν μέχρι εκεί στα timmings που υπόσχονται (2,5-3-36)? Είναι 1gb και πολυυυυυυύ φτηνές!

240???? :104:

Μαλλον πλακα κανεις!!! :118:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω τι τσιπάκια εχουν , σε μερικούς δεν παίζουν default spd , παίζουν αντι για 2-3-3-6 --------->2-4-Χ-6

Κάντε ένα mod όσοι δεν έχετε ρευμα-booster ,

Πάρτε ένα σετάκι speed premium και έχετε 250 με timmings που γ@****. 2-2-2-5 :111:

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι 240 είναι πολλά για της μνήμες? Δεν τις έχει κανένας να πει? Δεν παίζω με διαιρέτες, μόνο 1:1. Τάση δίνει μέχρι 3,2volt.

Δε λεμε οτι τα 240 ειναι πολλα για μνημες...

Λεμε οτι τα 240 ειναι πολλα γι' ΑΥΤΕΣ τις μνημες.

Βεβαια υπαρχει και η θεωρια του "Ποτε μην λες ποτε" γιατι μπορει να εισαι τυχερος.

Απο την προσωπικη μου εμπειρια παντως οι μνημες ΔΕΝ πανε και θα σου βγαλουν την πιστη.

Αυτο εγινε τουλαχιστον μου ετυχε με τις συγκεκριμενες πριν απο κανα 2 χρονια αλλα τονιζω οτι δε σημαινει κατι γιατι μπορει απλα να "ετυχε" σε μενα.

"Ετυχε" και σε αλλους ομως και απλα σου καταθετω την εμπειρια μου πριν προχωρησεις σε αγορα τους.

Link to comment
Share on other sites

παιδι εγω αγορασα για 2η φορα 2 Χ 512 kington value ram που τρεχουν ανετα στα 238 3-3-3-5 με 2.8 βολτ, οι προγηγουμενες 2Χ256 παλι kingstone value πηγαιναν 242 με 3-3-3-5... το κοστος των 2 Χ 512 100 euro από e-shop, νομιζω αρκετα πετυχημενη αγορα εκτος και ειμαι κολόφαρδος!

σημειωτεον οτι αν η μητρικη μου εδινε πανω απο 2.8 βολτ σιγορα θα πηγαιναν και παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Οι Kingston είναι οι 400MHz CL2.5?

Δε μπορείς να ξέρεις τι τσιπάκια θα έχουν επάνω! Ακόμη και τις ίδιες μνήμες να πάρεις με κάποιον άλλον ή ακόμη και να αγοράσεις ένα ζευγάρι Kingston CL 2.5 την ίδια στιγμή μπορεί να σου τύχουν με διαφορετικά τσιπάκια, π.χ. ένα με Elpida και ένα με Kingston..!

Οπότε θα έχουν και διαφορετικές επιδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ικανοποιητική απάντηση!Κανεις άλλος με παραπλήσια αποτελέσματα...

Οι Kingston είναι οι 400MHz CL2.5?

οι 2 χ 256 ηταν CL3, αυτες που αγορασα τωρα ναι CL2.5

Υπαρχουν 2 επιλογες για kingston value, μια με cl 3 και μιε με cl 2.5 οποτε εισαι σιγουρος τουλαχιστον για το cl που πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.