Jump to content



Αστάθεια σύνδεσης


Stamatis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sotiris

δεν σημαίνει ότι είναι και στον kernel των xp.

απλά μπορεί να έχει κάποιο μικροπρόβλημα με τους drivers,

αν με τα ίδια settings έχεις πρόβλημα ψάξε για καμιά πιο καινούρια έκδοση.

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τις ρυθμίσεις και μόνο μία ήταν διαφορετική. Την ρύθμισα όπως στα Win 98. Βασικά τώρα συνδέεται πιο γρήγορα αλλά το πρόβλημμα παραμένει.

Θα κοιτάξω τους drivers λίγο μπας και υπάρχει εκεί κανένα πρόβλημμα. Θα ξανακάνω setup τους πιο παλιούς και θα κατεβάσω πιο καινούργιους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 14:54]

πιο γρήγορα? το log on to network ήταν?γιατί άλλο δεν δικαιολογείται.αυτό που λες με τους drivers κάνε.

Ναι το log on network ήτανε. Έβαλα τους πιο παλιούς αλλά τίποτα. Πάλι τα ίδια. Τώρα ψάχνω καινούργιους. Αν κανείς έχει κανένα link pls ποστάρετε.

Ψάχνω drivers για Intel Ham Data Fax Voice Modem Ver.90

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stamatis

Ναι το log on network ήτανε. Έβαλα τους πιο παλιούς αλλά τίποτα. Πάλι τα ίδια. Τώρα ψάχνω καινούργιους. Αν κανείς έχει κανένα link pls ποστάρετε.

Ψάχνω drivers για Intel Ham Data Fax Voice Modem Ver.90

Αντί να χάνεις το χρόνο σου ψάχνοντας κάνε αυτο που σου είπα και στο τηλέφωνο που είναι απλό και γρήγορο. Κάνε γενικό φορμάτ σε ολο τον δίσκο(και τα 98) και ξαναβάλτα και τα 2. Θα πετύχει, αυτό έκανα εγώ πέρυσι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TRoboCop

Αντί να χάνεις το χρόνο σου ψάχνοντας κάνε αυτο που σου είπα και στο τηλέφωνο που είναι απλό και γρήγορο. Κάνε γενικό φορμάτ σε ολο τον δίσκο(και τα 98) και ξαναβάλτα και τα 2. Θα πετύχει, αυτό έκανα εγώ πέρυσι

ok, κάτι παραπάνω θα ξέρεις.

μπορεί και να πιάσει, why not?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

ok, κάτι παραπάνω θα ξέρεις.

μπορεί και να πιάσει, why not?

δεν ήθελα να φανώ επιθετικός απλά λέω πως ένα φορματ ειναι ότι πρέπει όταν δεν μπορείς να βρεις λύση. Εγώ όταν πήρα τον πρώτο μου υπολογιστή (5 χρόνια πριν) τρελαινόμουν να πάθαινε σοβαρά προβλήματα ο υπολογιστής γιατί δεν είχα cd windows και ούτε ήξερα να τα βάζω. Πιστεύω πως ο Σταμάτης έχει αποκτήσει πείρα από τα πολλά φορματ που έκανε πέρυσι και πως δεν θα είναι κάτι καινούριο γι' αυτόν να ξανακάνει φορμάτ.

Φίλε Σταμάτη τα 98 ή τα XP έβαλες πρώτα????

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν βρίκα drivers:mad: Μάλλον με βλέπω για format. Αφού το modem δεν καταλαβαίνει. :rant: Θα την πληρώσει ο σκληρός δίσκος. Θα τον βασανίσω :whip:

Θα ψάξω λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TRoboCop [Σήμερα, στις 14:49]

δεν ήθελα να φανώ επιθετικός απλά λέω πως ένα φορματ ειναι ότι πρέπει όταν δεν μπορείς να βρεις λύση. Εγώ όταν πήρα τον πρώτο μου υπολογιστή (5 χρόνια πριν) τρελαινόμουν να πάθαινε σοβαρά προβλήματα ο υπολογιστής γιατί δεν είχα cd windows και ούτε ήξερα να τα βάζω. Πιστεύω πως ο Σταμάτης έχει αποκτήσει πείρα από τα πολλά φορματ που έκανε πέρυσι και πως δεν θα είναι κάτι καινούριο γι' αυτόν να ξανακάνει φορμάτ.

Φίλε Σταμάτη τα 98 ή τα XP έβαλες πρώτα????

Τα Windows 98 έβαλα πρώτα.

Το οτί έχω πείρα στα format είναι αλήθεια, μέχρι και formatman με φώναζαν.:D

Link to comment
Share on other sites

Λολ εγώ το έβγαλα το όνομα και το είπα στον SNake μέσω του yahoo.

Στο θέμα μας τώρα. Εγώ το είχα πάθει αυτό με την σύνδεση και ΜΑΛΛΟΝ είχε πρόβλημα ένα αρχείο. Για να μην μου πέφτει η σύνδεση έκανα το εξής:

Έκανα install το Norton Internet Security που έχει μέσα μια επιλογή που λέγεται Connection Keep Alive ή κάπως έτσι.

Δεν νομίζω να κάνει τίποτα άμα το βάλεις αλλά θα μειώσει κατα 20-35% τις αποσυνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stamatis

Δίκιο έχεις το έβαλα αλλά τίποτα.

:OT: Trobocop πότε με το καλό θα βάλεις avatar? Να υποθέσω πως θα έχει σχέση με την Milla?:OT:

Ναι με την γυναίκα μου θα έχει σχέση, που το ήξερες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.