Jump to content



Akasa AK-825


SoulRiver

Recommended Posts

εχω την ψυκτρα του θεματος ( http://www.akasa.com.tw/spec/coolers/spec_ak_825.htm ) και τον προσφατο sempron της υπογραφης μου.Μεχρι χθες ειχα την ψυκτρα πανω στον ΑΧΠ 1700+ οποτε δεν την αμφισβητουσα, μηπως ομως για τον sempron να χρησιμοποιησω την στοκ ψυκτρα?Ειναι καλυτερη αυτη της ακασα?Στα χαρακτηριστικα της λεει πως υποστηριζει Σεμπρον κ ΑΧΡ μεχρι 3400+

Υ.Γ σε idle εχω κοντα στουσ 53 βαθμους

Link to comment
Share on other sites

Βασικά την ερώτησή σου δεν μπορεί να στην απαντήσει κανένας καλύτερα από εσένα.

Βάλε την πρώτη τρέξε κανένα Prime και δεν θερμοκρασίες. Βάλε την δεύτερη ξανα τρέξε Prime, δες θερμοκρασίες και αποφάσισε.

Αν οι ανεμιστήρες ταιριάζουν δοκίμασε και αλλαγές. Δοκίμασε με λίγα λόγια την κάθε ψήκτρα και με τους δύο ανεμιστήρες.

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασιες που εχω δεν ειναι επικινδυνες οποτε δεν χρειαζομαι αλλαγη της ψυκτρας.Για ο/c ακομα τουλαχιστον δεν ενδιαφερομαι.Απλα ηθελα να ξερω αν θα 'πρεπε να περιμενω κατι καλυτερο απο την συγκεκριμενη ψυκτρα και αν α3ιζει να βαλω την στοκ που ηδη εχω :) Ισως οταν παρω το τσουναμι που το εχω βαλει στο ματι να πεσουν οι θερμοκρασιες αρκετα...αν και δεν ελπιζω σ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.