Jump to content



Post στα 400(fsb)x10(multifactor) σε AMD3200@64


xarmanhs

Recommended Posts

απευθύνομαι κυρίως στους mods αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους :

με κάτι τέτοια θέματα το επίπεδο του φόρουμ πέφτει τραγικά. κάθεστε και ασχολείστε παλία και νέα μέλη με κάποιον που υποστηρίζει ότι το πισί του ποστάρει και μπαίνει και win στα 4G και μάλιστα με αέρα και δεν ξέρω και γω τι άλλο... οι μόνοι που εχουν πάει αμδ στα 4G από όσο ξέρω είναι οι ricky & pedro rocha με υγρό άζωτο και ένα σύστημα τρελό από ότι φαίνεται από τις φωτό στο xtreme. έλεος, τέτοια thread πάνε στον κάδο ανακύκλωσης εκτός αν πραγματικά πιστεύει κανείς σας σε AMD@4000G on air και μάλιστα με 400χ10 (οι αλλοι οι παληκαράδες το πήγαν με 286χ14 αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια)

αν θέλετε να ασχοληθείτε με κάποιον νέοπα πηγαίνετε στο forum του o/c, υπάρχουν πολλοί εκεί που το παλεύουν χωρίς να κοιροιδεύουν όλους τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδια , προσπαθήστε να καταλάβετε κάτι και να μην βγάζετε συμπεράσματα έτσι ελφράν την καρδιά.

Καταρχάς , φιλοσοφία του φόρουμ είναι να υπάρχει ελευθερία αποψεων . Με αυτό το πρίσμα όλα επιτρέπονται μέσα στα κόσμια επίπεδα. Από την στιγμή λοιπόν που κάποιος λέει ότι έκανε κάτι έστω και κάι αν αυτο είναι υπερβολικό , μπορεί να το ποστάρει. Μέσα λοιπόναπο τις γόνιμες συζητήσεις , προσέξτε λέω γόνιμες , μπορεί να αποδειχθεί ότι είναι λάθος. Δεν μπορώ εγώ ή ο οποιοσδήποτε να κόψει ένα θέμα επειδή είναι υπερβολικό.

Αν θές , πχ εσύ dpresv να πείς ότι είναι ψέμα, αποδειξέ το . Δώσε ένα λινκ που να λέει ότι δεν είναι δυνατό για τους παρακάτω λόγους , ώστε να αποδείξεις αυτό που υποστηρίζεις. Το να λες ότι υποβαθμίζεται το Θέμα ή το φόρουμ δεν λέει τίποτα όσον αφορά το ίδιο το θέμα ,ούτς αν υπάρχουν χαρακτηρισμοί για τον χρήστη.

Το πλεονέκτημα από την γόνιμη αντιπαράθεση είναι ότι μαθαίνεις νέα πράγματα. Εγω σαν άσχετος με Α64 και ακόμα ποιό άσχετος με OC ομολογώ ότι δεν ήξερα αν φτάνει τα 4Κ ο Α64 , ούτε αν φτάνει καν. Αλλα και στις τόσες απαντήσεις δεν είδα και ένα επιχείρημα που να υποστήρίζει ότι δεν γίνεται , παρά μόνο ειρωνικά σχόλια. Δεν ξέρω ποιοι ειναι οι ricky & pedro rocha , ούτε ξέρω τι έχουν καταφερει οπότε δεν μου λέει και τίποτα αυτό. Έχεις λίνκ εύκαιρο? Ρίξτο να δουμε και εμεις οι άσχετοι τι λέει , να πληροφορηθούμε , όπως και κάθε άλλος που έχει διαμαρτυρηθεί για τα λεγόμενα του Χαρμάνη.

Με αυτόν τον τρόπο ο οποιοσδήποτε μπει σε αυτό το θέμα , θα μάθει το τι παίζει και θα κατανοήσει καλύτερα αν γίνεται ή οχι, αλλά και ότι θα πρέπει να τεκτηριώνει τα λεγομενά του.Προς το παρον ουτε η μια μεριά , ούτε η άλλη έχουν δώσει αποδείξεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , προσπαθήστε να καταλάβετε κάτι και να μην βγάζετε συμπεράσματα έτσι ελφράν την καρδιά.

Καταρχάς , φιλοσοφία του φόρουμ είναι να υπάρχει ελευθερία αποψεων . Με αυτό το πρίσμα όλα επιτρέπονται μέσα στα κόσμια επίπεδα. Από την στιγμή λοιπόν που κάποιος λέει ότι έκανε κάτι έστω και κάι αν αυτο είναι υπερβολικό , μπορεί να το ποστάρει. Μέσα λοιπόναπο τις γόνιμες συζητήσεις , προσέξτε λέω γόνιμες , μπορεί να αποδειχθεί ότι είναι λάθος. Δεν μπορώ εγώ ή ο οποιοσδήποτε να κόψει ένα θέμα επειδή είναι υπερβολικό.

Αν θές , πχ εσύ dpresv να πείς ότι είναι ψέμα, αποδειξέ το . Δώσε ένα λινκ που να λέει ότι δεν είναι δυνατό για τους παρακάτω λόγους , ώστε να αποδείξεις αυτό που υποστηρίζεις. Το να λες ότι υποβαθμίζεται το Θέμα ή το φόρουμ δεν λέει τίποτα όσον αφορά το ίδιο το θέμα ,ούτς αν υπάρχουν χαρακτηρισμοί για τον χρήστη.

Το πλεονέκτημα από την γόνιμη αντιπαράθεση είναι ότι μαθαίνεις νέα πράγματα. Εγω σαν άσχετος με Α64 και ακόμα ποιό άσχετος με OC ομολογώ ότι δεν ήξερα αν φτάνει τα 4Κ ο Α64 , ούτε αν φτάνει καν. Αλλα και στις τόσες απαντήσεις δεν είδα και ένα επιχείρημα που να υποστήρίζει ότι δεν γίνεται , παρά μόνο ειρωνικά σχόλια. Δεν ξέρω ποιοι ειναι οι ricky & pedro rocha , ούτε ξέρω τι έχουν καταφερει οπότε δεν μου λέει και τίποτα αυτό. Έχεις λίνκ εύκαιρο? Ρίξτο να δουμε και εμεις οι άσχετοι τι λέει , να πληροφορηθούμε , όπως και κάθε άλλος που έχει διαμαρτυρηθεί για τα λεγόμενα του Χαρμάνη.

Με αυτόν τον τρόπο ο οποιοσδήποτε μπει σε αυτό το θέμα , θα μάθει το τι παίζει και θα κατανοήσει καλύτερα αν γίνεται ή οχι, αλλά και ότι θα πρέπει να τεκτηριώνει τα λεγομενά του.Προς το παρον ουτε η μια μεριά , ούτε η άλλη έχουν δώσει αποδείξεις...

μπραβο :041: :041: :041: μιλας πολυ λογιικα ο καθενας μπορει να ισχυριζεται οτι θελει,αν ιπραγματικα συμβαινει αυτο που λεει μπορει να το αποδηξει,ανοχι τα συμπερασματα ειναι δικας μας.ελευθερια του λογου σε αυτο το φορουμ υπαρχει αφθονη,και δεν νομιζω να πεφτει το φορουν αν καποιος λεει οτι εφτασε την ταχυτητα του σε x ghz.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιοι ειναι οι ricky & pedro rocha , ούτε ξέρω τι έχουν καταφερει οπότε δεν μου λέει και τίποτα αυτό. Έχεις λίνκ εύκαιρο? Ρίξτο να δουμε και εμεις οι άσχετοι τι λέει , να πληροφορηθούμε , όπως και κάθε άλλος που έχει διαμαρτυρηθεί για τα λεγόμενα του Χαρμάνη.

Γιωργο ηταν στα νεα του pctechnology! Δεν ειναι καμμια φαση που περασε στο "ντουκου"

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=58642

Ειναι World Record. Αν δεν σου λεει κατι, παω πασο.

Και στην τελικη στην πρωτη απαντηση που εδωσα, ειπα οτι αν το παληκαρι οντως το εχει κανει ας παει στο xtreme να ποσταρει. Ειναι κριμα να χαραμιζεται. Ειναι απιστευτο κατορθωμα!!!!!!!

post-57-1442174056,8694_thumb.jpg

post-57-1442174056,9353_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελεος παιδια σταματητε να ασχολειστε αφου ολοι ξερετε οτι ειναι παραμυθια, 15 χρονων ειναι το παιδι ειπε να κανει λιγο μοστρα ουτε θα τον φαμε ουτε θα τον τιμωρησουμε.

Εγω και φωτο να δω και cpu z validate να δω δεν το πιστευω, το παδι ειπε οτι εκανε post στα 400x10 και με αερα :021: :021: :021: :021: :021: .

Oπως ειπε και ο SLN μιλαμε για WR οχι μ*****ς.

Link to comment
Share on other sites

Αν θές , πχ εσύ dpresv να πείς ότι είναι ψέμα, αποδειξέ το . Δώσε ένα λινκ που να λέει ότι δεν είναι δυνατό για τους παρακάτω λόγους , ώστε να αποδείξεις αυτό που υποστηρίζεις. Το να λες ότι υποβαθμίζεται το Θέμα ή το φόρουμ δεν λέει τίποτα όσον αφορά το ίδιο το θέμα ,ούτς αν υπάρχουν χαρακτηρισμοί για τον χρήστη.

Αλλα και στις τόσες απαντήσεις δεν είδα και ένα επιχείρημα που να υποστήρίζει ότι δεν γίνεται , παρά μόνο ειρωνικά σχόλια. Δεν ξέρω ποιοι ειναι οι ricky & pedro rocha , ούτε ξέρω τι έχουν καταφερει οπότε δεν μου λέει και τίποτα αυτό. Έχεις λίνκ εύκαιρο? Ρίξτο να δουμε και εμεις οι άσχετοι τι λέει , να πληροφορηθούμε , όπως και κάθε άλλος που έχει διαμαρτυρηθεί για τα λεγόμενα του Χαρμάνη.

πρόλαβε ο SLN και έριξε το λινκ.

επίσης το ποστ μου δεν περιείχε κανέναν χαρακτηρισμό ούτε για τον χαρμάνη ούτε για κανέναν άλλον. ούτε κανένα ειρωνικό σχόλιο. όλοι άσχετοι ήμασταν στην αρχή, κανένας δεν ήξερε όταν γεννήθηκε. εγώ μέσα από το pctech έμαθα επειδή ρωτούσα και επειδή υπήρχαν άνθρωποι με διάθεση να μου απαντήσουν.

το γεγονός ότι αυτό που λέει δεν γίνεται είναι αυταπόδεικτο αν λάβεις υπ' όψη σου αυτά που φαίνονται στο λινκ και το γεγονός ότι λέει ότι αυτός έφτασε 4G με 400χ10 τη στιγμή που οι άλλοι το κατάφεραν με τρελό σύστημα και 286χ14. όσο και να λες ότι είσαι άσχετος με Α64 είσαι αρκετά σχετικός με το άθλημα ώστε να καταλάβεις την τεράστια διαφορά ανάμεσα στις περιπτώσεις. για να το "αποδείξω" ότι δεν γίνεται, χρειάζεται μόνο κοινή λογική μαζί με 1-2 παραδείγματα τα οποία ήδη παρέθεσα και στο προηγούμενο ποστ, δεν χρειάζεται να παω σπίτι του και να πάρω φωτό από το σύστημά του.

επίσης επειδή είσαι αρκετά παλιός ξέρεις ότι σε όλα τα φόρουμ όταν κάποιος ποστάρει ένα σοβαρό o/c που έκανε το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να ποστάρει cpuz ή έστω φωτό από βιος αν δεν μπαίνει win...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ όλους τους χρήστες ανεξαρτήτως "βαθμίδας" (member, mods κλπ) να μην παρεμβαίνουν άλλο σε αυτό θέμα δημιουργούντας διενέξεις που δεν ωφελούν σε τίποτα.

Τον λόγο έχει ο Xarmanhs και μόνο αυτός. Δημοσιεύσεις σαν αυτές απλά δυσχεραίνουν την θέση του ίδιου αλλά και τη δική μας.

Θέλω να επισημάνω σε εσένα προσωπικά φίλε dpresv αλλά και όλα τα μέλη, οτι το θέμα είναι υπό συζήτηση ανάμεσα στην Δ.Ο.

Kαλό είναι επίσης να μην τραγικοποιούμε τα πράγματα από μεμονωμένα και ελάχιστα περιστατικά. Η αξιοπιστία του forum είναι αδιαπραγμάτευτη αλλά όπως είναι αναμενόμενο "πληγές" πάντα θα υποφέρουμε. Το ζητούμενο είναι να βγαίνουμε όσο το δυνατόν αλώβητοι και να μην χαλάμε την καλή μας και καλή σας διάθεση για γνώση.

Γι'αυτό λοιπόν, μην "χτυπάτε" άλλο αυτό το thread στο οποίο όπως προείπα, τον κύριο λόγο έχει ο ίδιος ο συγγραφέας του, ο Xarmanhs.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψετε μία παρέμβαση.

Οι ισχυρισμοί του χρήστη Xarmanhs, αμφισβητούνται.

Ο χρήστης απέτυχε μέχρι στιγμής να επιβεβαιώσει / αποδείξει τους ισχυρισμούς του.

Όλοι είμαστε πρόθυμοι να αποδεχθούμε το ελαφρυντικό της μικρής ηλικίας του χρήστη.

Τέλος, ο χρήστης ανέφερε ότι αντιμετωπίζει προβλήματα στο να δημοσιεύσει τα όποια αποδεικτικά στοιχεία έχει.

Σίγουρα, η θέση που ο χρήστης έχει περιέλθει, δεν είναι ευχάριστη. Μπορούμε δε να την επιβαρύνουμε περισσότερο. Θεωρώ όμως ότι δεν πρέπει.

Έχω την αίσθηση ότι το μήνυμα που έπρεπε να αντιληφθεί ο χρήστης, έχει γίνει πασιφανές.

Ο κίνδυνος να χρησιμοποιηθούν αμφισβητήσιμα (επιεικής χαρακτηρισμός) στοιχεία, σε μία προσπάθεια ανατροπής της κατάστασης που διαμορφώθηκε, είναι ορατός. Όλοι αντιλαμβανόμαστε που μπορεί να οδηγήσει κάτι παρόμοιο.

Θεωρώ ότι η συνέχεια της συζήτησης, δεν προσφέρει τίποτε σε κανέναν.

Με βάση όλα τα παραπάνω, επιτρέψτε μου να αναστείλω προσωρινά την συζήτηση του θέματος. Αν υπάρχουν οποιαδήποτε στοιχεία από τον χρήστη, θα παρακαλούσα να μας τα διαθέσει (ο ακριβής τρόπος καθορίζεται εύκολα μέσω επικοινωνίας πχ με πμ προς τα μέλη της Δ.Ο.) και θα αναλάβουμε εμείς την δημοσίευση τους.

Σε αντίθετη περίπτωση, το θέμα θα οδηγηθεί σε άλλη κατηγορία του φόρουμ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους για την κατανόηση και την ανοχή σας.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θέλω να προσθέχω είναι ότι θα μπορούσες να προσθέσεις αυτό το λίνκ που το βάζεις τώρα εδώ και στην απάντηση σου. Εγώ δεν το διάβασα , και οποιοσδήποτε άλλος μπεί και δεν το έχει διαβάσει επίσης θα έχει την ιδια εντύπωση. Είναι τόσα πολλά τα νέα που δεν γίνεται να τα παρακολουθείς όλα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.