Jump to content


Silverprop ή Antarctica?


Proteus

Recommended Posts

Είμαι μεταξύ αυτών των 2 block (Silverprop Evolution και Asetek Antarctica). Το πρώτο απο multirama στα 70 ενώ το δεύτερο στα 45 απο HAC. Ελπίζω βέβαια να μου απάντήσει και ο Eleven αλλα μέχρι τότε περιορίζομαι σε αυτα τα δύο! Είναι λοιπόν τοσο καλύτερο το Silverprop που να αξίζει τα 25 ευρώ παραπάνω?

Θα συνδιαστούν με

Pump EHEIM 1250

Radiator BLACK ICE EXTREME II

2x 120mm Papst

για την ψύξη ενός P4 στα 2,6 (ο οποίος με Zalman 7000Al-cu ειναι στα 3.25 με default τάση)

Επίσης το καλό με το Antarctica ειναι οτι μπορει να μπει σε όλους τους επεξεργαστές χωρίς να χρειάζεται extra εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι αγνοεις οτι η διαμετρος των σωληνων των κομματιων που διαλεξες ειναι διαφοερτικη μεταξυ τους. Και εξηγουμαι: η ανλια και το silverprop εχουν ρακορ μισης ιντσας (aka 12mm περιπου) ενω το ψυγειο και το antarctica εχουν ρακορ 10mm

Link to comment
Share on other sites

To antarctica απο οτι λεει στο site του HAC έρχεται με 1/2'. Τώρα το ψυγείο θα το βολέψω! Να μην δώσω τα παραπάνω ευρώ για το Silverprop ε? (τα οποία τελικά ειναι 15 παραπάνω αν υπολογίσω τα μεταφορικα τα οποία όμως συμπεριλαμάνονται στην τιμη του Silverprop

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μίλησα με τον eleven και φυσικα θα παω τελικα για το block του. Με την συνθεση αυτη

Eheim 1250

Black Ice Extreme 2

Block 11

θα συνεχίσω να έχω προβλήματα με τις διαστασεις των ρακόρ ή θα ειμαι ok?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις ψυγειο απο transit του 87'???

Μπορεισ να δωσεις ενα λινκ για αυτο το ψυγειο που λες

να το δω???Παντως το transit ειναι πολυ καλο και δεν

θα εχεις και προβλημα με τα ρακορ...

Link to comment
Share on other sites

Παλι θα εχεις προβλημα, γιατι του ψυγειου θα ειναι μικροτερα. Αν βρεις μεγαλυτερα ρακορ που να εφαρμοζουν στο ψυγειο εχει καλως.

Βασικα ειναι μεταχειρισμενο 2 εβδομάδων και ο πρώην κατοχος του μου είπε οτι του ειχε βαλει ρακορ 1/2'. Το χρησιμοποιούσε με Silverprop Evolution που ειναι και αυτο 1/2' νομίζω. Anyway αύριο που θα το παραλάβω θα ξέρω σίγουρα

http://www.pccasegear.com/prod656.htm

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: Απο τον Braveheart το πηρες? ναι νομιζω οτι ειχε βαλει 1/2 εσωτερικη, οποτε αν ειναι ετσι σου κανει.

Όχι.Το πήρα απο τον Bird του The Lab αλλα και αυτος τέτοια ρακορ πρεπει να εχει βάλει.

Αυτο το Τ line που λένε πως ακριβώς το φτιάχνεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.