Jump to content


Mε nf4...


kbilly13

Recommended Posts

Nαι αλλα αν το σκεφτεις γλυτωνεις πολλα απο το να παρεις μια μητρικη και μια 6800ultra!

κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ, συν το ότι θα αργήσω πάρα πολύ πλέον να αλλάξω Motherboard - κάρτα γραφικών...

Άντε να βάλω αργότερα 2 sataII σε raid0, και ακόμα αργότερα έναν dual-core AMD64...

Link to comment
Share on other sites

το 3dmark2001 δεν αξιοποιεί (σαν παλαιότερο benchmark) τους 2 πυρήνες (sli multi gpu) και όπως και το Aquamark επηρεάζεται σημαντικά από cpu-μνήμες όπου δεν είμαι και ιδιαίτερα ψηλά - βέβαια στα καινούρια παιχνίδια αυτό παίζει ελάχιστο έως μηδενικό ρόλο

Επίσης στο timedemo του DOOM3 βγάζω σε 1280*1024 με high detail, όλα τα "εφέ" ενεργοποιημένα, και anisotropic level 4x, περίπου 95 fps!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κάποιες παρατηρήσεις (που το έχω δουλέψει και λίγο καιρό...)

Όλα δουλεύουν ρολόι (No suprise) :D

To easytune5 δουλεύει ΑΨΟΓΑ

Mε το τελευταίο bios υπάρχει πλήρης υποστήριξη στην τελευταία έκδοση του nvidia ntune

To D.P.S. module δεν είναι καθόλου διακοσμητικό.. ένα απλό παράδειγμα:

με το DPS onboard, prime stable 2 ώρες στα 9*245 με 1.40vcore

Xωρίς το D.P.S. error μετά από 20 λεπτά, ακόμα και με 1.45vcore!

Και κάτι που αφορά το support της Gigabyte, και που έχω πάθει πλάκα...

Απαντάνε πλέον ΑΜΕΣΑ! έχω στείλει 5 mail και σε όλα είχα (ικανοποιητικότατη) απάντηση την επόμενη μέρα!..

Όλα καλά λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Και ένα μικρό update σε 3dmarks 03 & 05 χρησιμοποιώντας τους νεότερους 76.50 drivers...

Bελτιώθηκε σημαντικά και η απόδοση στα games με αυτούς τους drivers, ειδικά όταν χρησιμοποιώ και φίλτρα (Antializing 4X και Anisotropic 8X στα 1280*1024)..

post-356-1442174100,427_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.