Jump to content



Ολοι οι Intelαδες πειτε τις θερμοκρασιες σας!


Jason1442169106

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

ρε παιδια εμενα γιατι μου βγαζει 24 βαθμους κελσιου cpu temp και 35 mobo???μπορει να ισχυει ή λεει λαλακιες το προγραμμα; εχω το asus probe , υπαρχει κανενας καλυτερος τροπος μετρησης θερμοκρασιας;

α εχω βαλει και το big typhoon...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κ με τη Big Typhoon ειναι πολυ λιγοι 24 βαθμοι!Εγω με τη γουρουνα τη hyper 6 κ παλι εχω idle καπου 36 κ τα θεωρω κ παρα πολυ καλη θερμοκρασια για prescott..Tι να σου πω, δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ χαμηλή για prescott με θερμοκρασία δωματίου 27, eprexe να είχε 40 min. 120watt είναι η θερμάστρα ;) άντε 80watt οι τελευταίοι σε 775 και πάλι υπερβολικά λίγα. κάτι δεν δουλεύει σωστά η το pc είναι έξω στο μπαλκόνι μιας και έχουμε "ζεστες" μέρες τελευταία. Με default intel "ψιχτρα" μέσο ορο πας 10 από θερμοκρασία δωματίου idling. και ανάλογος ποσο ανεβαίνει η θερμοκρασία και η υγρασία στο δωμάτιο, έχεις και μια κλιμάκωση επί τις % σε αυτό. (πολύ χονδροειδείς προσέγγιση συγχωρέστε με η διορθώστε με αν είναι πολύ λάθος). :006:

ps (max rpm ο δικη μου "ψιχτρα" για το prescott από την intel είχε 5200rpm , αν θυμάμαι καλά 0.28A με kampuloweides "ψιχτρα" αλουμινίου/πυρήνα χαλκού). Επίσης ένας prescott 2.8 celeron που είχα πάρει για δοκιμη ανάλογη χάλκινη/αλουμινένια "ψιχτρα" ορθογώνια (max 5200rpm 0.45A) πολύ φασαρία αυτός ζεσταινόταν σαν Athlon/PanaAthlion αλλα ακόμα και το καλοκερι δούλευε άψογα. :059:

ps2 Τα παραπάνω σε 478 και ABit IC7 και Asus P4C800 αντίστοιχα :035:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.