Jump to content



Ολοι οι Intelαδες πειτε τις θερμοκρασιες σας!


Jason1442169106

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Είμαι καινούριος εδώ οποτε ηπα να κάνω ένα post

Έχω τον P4 2.8GHz με μαμά ψήκτρα και και cooler και θερμοκρασίες σε idle γύρο στους 46 και σε φόρτο 50 μέσα από το program τις Asus ο αισθητήρας μου δείχνει γύρο στους 4 βαθμούς λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είμαι καινούριος εδώ οποτε ηπα να κάνω ένα post

Έχω τον P4 2.8GHz με μαμά ψήκτρα και και cooler και θερμοκρασίες σε idle γύρο στους 46 και σε φόρτο 50 μέσα από το program τις Asus ο αισθητήρας μου δείχνει γύρο στους 4 βαθμούς λιγότερο

Welcome!

Ποιόν P4 έχεις, τον Northwood?

Με πόσες στροφές γυρίζει το ανεμιστηράκι της CPU σε full load?

Link to comment
Share on other sites

Εχω mobo Asus P5GD1 και CPU P4@3,2 775. To AsusProbe δινει idle ~40, ενω σε full load ~60. Εχω αλλαξει την εργοστασιακη ψυκτρα, γιατι βουϊζε και μου επαιρνε το κεφαλι στις ζεστες, με μια silent στις 2500 RPM. Εσας τους ψαγμενους, σας ακουγονται καλα αυτα τα δεδομενα? Επιπλεον το κουτι διαθετει 1 Fan 12cm για εξαγωγη αερα απο την πισω πλευρα κι εναν 8cm για εισαγωγη απο τη μπροστινη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω mobo Asus P5GD1 και CPU P4@3,2 775. To AsusProbe δινει idle ~40, ενω σε full load ~60. Εχω αλλαξει την εργοστασιακη ψυκτρα, γιατι βουϊζε και μου επαιρνε το κεφαλι στις ζεστες, με μια silent στις 2500 RPM. Εσας τους ψαγμενους, σας ακουγονται καλα αυτα τα δεδομενα? Επιπλεον το κουτι διαθετει 1 Fan 12cm για εξαγωγη αερα απο την πισω πλευρα κι εναν 8cm για εισαγωγη απο τη μπροστινη.

Για silent ψυκτρα , μια χαρα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

M/B MSI 915G COMBO FR

P4 550J

ΨΥΚΤΡΑ ΜΑΜΙΣΙΑ

ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ

:086: 52 IDLE :086:

:086: 68 ΕΩΣ ΣΒΗΣΙΜΟ FULL :086:

Σήμερα λοιπόν αγόρασα μια GIGABYTE G-POWER COOLER BLUE

Δεν θα το πιστέψετε!

:035: 43-46 IDLE :035:

:035: 56 ΣΤΑΘΕΡΑ FULL :035:

Με αλοιφή ARCTIC CERAMIQUE και στροφές ανεμηστήρα 980 idle και να παίζει στις 2000~ στο full φυσικά αθόρυβη

ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΘΗΚΑ

Link to comment
Share on other sites

επειδη ψηνομαι σημερα-αυριο να αγορασω μια ψυκτρα,πειτε καμια λεπτομερεια για την gigabyte που εχετε ρε παιδες.πως δενει στο mobo?

βλεπω σε ενα review της πως για P4 s478 επεξεργαστες εχει σαν συμβατο εναν 3.4.με τον 2.6c θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Η ψύκτρα μπαίνει παντού. Θα πρότεινα να ψάξεις λίγο καθώς καταστήματα την προσφέρουν με το ρυθμιστηράκι για τις στροφές (όχι ότι δεν μπορείς να παίζεις από speedfan) στην ίδια τιμή με το προαναφερθέν

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα..φοβερη.μονο αυτο εχω να πω..στις 1550 σαλ προς το παρων για να "στρωσει" με full load 37-38c.μου ανεβασε πολυ ομως την θερμοκρασια του κουτοιυ.απο 32,πηγε στους 37-38.αυτη η παστα της gigabyte που εχει μαζι λεει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 3d rocket pro μονο στο battlefield2 εχω φτασει μεχρι 55-60 βαθμους με ξεχασμενο τον ανεμηστηρα σε χαμηλες στροφες κατα τ'αλλα μια χαρα 39-42 σε idle κ γυρω στους 50 φουλ με την παστα της gigabyte

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι τελευταιες μητρικες που αλλαξα (Abit Max2 , Abit Max3 , Asus P4c800 , Abit As8) εδειχναν διαφορετικες θερμοκρασιες . Οι 3 πρωτες με τον ιδιο επεξεργαστη.

Η max3 εδειχνε 3 κατω απο την max2 , και η asus 3 πιο κατω . Η as8 λιγo πιο πανω (ισως 2-3) απο την asus . Μην παρετε τις τιμες "τοις μετρητοις" .

Το προβλημα των θερμοκρασιων της abit κατα τη γνωμη μου ηταν ενα θεμα που μας απασχολουσε παλια.

Eσυ φιλε Stelara τι θερμοκρασιες εχεις μιας και εχουμε την ιδια μητρικη????

Μπηκα και οι AMD - MAD στο "παιχνιδι" εγω παντως default με μια Gigabyte 3D Rocket Cooler Pro ....η DFI μου λεει 30-32 βαθιμους....και μετα απο καμια ωριτσα gaming αντε να παει στα 36-37 :052: ......λεει αραγε αληθεια η DFI???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.