Jump to content


Για πείτε τι σας κάνει το...καλοκαιράκι...σε θερμοκρασίες βρε!!!Post your max Temps


schumifer1442169067

Recommended Posts

schumifer ειναι σχεδον γραμμικη.

Οσο ανεβαινει η θερμοκρασια του δωματιου τοσο θα ανεβει και του επεξεργαστη.

Ομως ειπα και παραπανω οτι πρεπει να πληρουνται καποιες αυστηρες προυποθεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άουτλο εννοώ φυσικά μη γραμμική προς την άλλη μεριά (ανώτερα μαθηματικά -απο δω μεριά από κει μεριά...) Ότι δηλαδή αν ανέβει 10 η θερμοκρασία δωματίου θα ανέβει 12 η θερμοκρασία επεξεργαστή ή παραπάνω .Αλλά αφου επιβεβαιώνει ο τραλαλαλαλα Σινκον δεν το συζητάμε άλλο.

Πάντως είδα και 42 σήμερα και δε μου άρεσε.Θα φάει 24άρα και αυτό το ανεμιστήρι και δε θα του πολυαρέσει

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αν ανεβει 10 βαθμους το δωματιο και παει 12 ο επεξεργαστης ή γενικα ανεβει σε διαφορετικο νουμερο απο το 10 ειναι μη γραμμικη εξελιξη.

Ομως το 12 απο το 10 και το 9 vs 10 δεν εχουν μεγαλη αποκλιση και τεινει να γινει γραμμικο το φαινομενο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για θερμοκρασιες... στην πολυαγαπημενη μας dfi το chipset ειναι λογικο να ανεβαζει 50+ βαθμους??? Ακομα και οταν ο καιρος ηταν πιο κρυος εχω φτασει 55 βαθμους σε full load, ειναι λογικο?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για θερμοκρασιες... στην πολυαγαπημενη μας dfi το chipset ειναι λογικο να ανεβαζει 50+ βαθμους??? Ακομα και οταν ο καιρος ηταν πιο κρυος εχω φτασει 55 βαθμους σε full load, ειναι λογικο?

Ο kxge με 915 ανεβαζει με σενσορα μερτημενο πανω απο 60. Μου ειπε οτι δεν μπορει να το πιασει πανω απο 2 secs απο τοτε που αλλαξε παστα και μπηκε as5...

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι βλέπω εσείς έχετε καλές θερμοκρασίες εμένα το σύστημα στην υπογραφή ανεβάζει 50 σε idle και 61-63 σε full. Έχει 6 ανεμιστήρες που πετάνε μέσα αέρα και 1 για να βγάζει. Τώρα που θα μπεί ο Ιούνιος θα τον ρίξω στα 2000 με τάση 1,6

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.