Jump to content



DFI Nf3


Samael

Recommended Posts

Πρεπει να χαθηκε το αλλο σχετικο θρετ ή κανω λαθος?

Παντως δε το βρηκα :)

Θυμαστε που σας ελεγα οτι ειχα την εντυπωση οτι οι πυκνωτες φουσκωνουν??

Εεε...δειτε τι ειδα σημερα....

100% Japan Made Capacitors κ @@ καπαμα..... :TD:

post-119-1416071539,9612_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Βλέπω κάτι τέτεια...Διαβάζω για της παραξενιές της κάθε mobo του κάθε επεξεργαστή του Tras Tcas..... Ti κάθεσαι και σκάς λέω μερικές φορές...

Δεν τα παρατάς να ησυχάσεις?Θα τα φάω στον μπουγά τα που θα μου μείνουν......:p :p :p :p

Υ.Γ : Πλέον είστε certified roasters

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

Υ.Γ : Πλέον είστε certified roasters

Kαμια φωτια μην αρπαξει μονο...!

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

και για καποιο καιρο σκεφτομουν να παρω το nf-4...Ασους και παλι ασους!Περαστικα man!:(

Thanx :)

Ακομα δε πεθανε βασικα,κανονικα φαινετε να δουλευει...

Αυτο θα με κανει να παρω καμια Giby για nf4 κ να ισυχασω....

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα φυσιολογικά.

Από τότε που έκανα το vmod στο tagan και δουλεύω την 3,3 στα 3,4-3,5 άρχισαν να ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες στα mosfets υπο φορτίο (έχω απο καιρό ψυκτράκια).Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή που και πού σκέφτομαι (!!!!!) αναρωτήθηκα το εξής...Μπάς και δεν είναι 100% τυχαία τα σκασίματα των πυκνωτών?

Μπάς και παίζουν ρόλο τα volt, temp, everyday load και ΜΗz που βρίσκεται ο cpu του καθένα?

Δεν λέτε ένας ένας τα volt, temp σε full load, everyday load και Cpu ΜΗz που έχετε μπάς και είναι τελικά θέμα ρυθμίσεων και συνολικού ζορίσματος του μηχανήματος ή στο κομμάτι που μας κάθεται. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 20:52]

Επειδή που και πού σκέφτομαι (!!!!!) αναρωτήθηκα το εξής...Μπάς και δεν είναι 100% τυχαία τα σκασίματα των πυκνωτών?

Μπάς και παίζουν ρόλο τα volt, temp, everyday load και ΜΗz που βρίσκεται ο cpu του καθένα?

Δεν λέτε ένας ένας τα volt, temp σε full load, everyday load και Cpu ΜΗz που έχετε μπάς και είναι τελικά θέμα ρυθμίσεων και συνολικού ζορίσματος του μηχανήματος ή στο κομμάτι που μας κάθεται. :hmm:

Κοίτα... πιο πολύ ζόρισμα από την dfi toy zyx δεν τρώει καμία. Και η δικιά μου μια χαρά είναι αλλά δεν την ζορίζω τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 21:05]

Nαι,αλλα του ΖΥΧ δε δουλευει 24/7....

Η δικια μου ειναι 24/7@1,85Vcore 2.9vmem 1.8v chipset

Γιατί τόσο πολύ στο chipset ρε συ??? Και ο bill (chroma) δίνει 3.4 για κάθε μερα στις μνήμες και είναι μια χαρά.... Όποιος θέλει Asus παίρνει Asus.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Γιατί τόσο πολύ στο chipset ρε συ??? Και ο bill (chroma) δίνει 3.4 για κάθε μερα στις μνήμες και είναι μια χαρά.... Όποιος θέλει Asus παίρνει Asus.... :p

Αφου τα θελει ο κωλος του :D

Για 300+fsb τρωει 1,9 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 21:36]

Αφου τα θελει ο κωλος του :D

Για 300+fsb τρωει 1,9 ;)

Εμένα 300 παίζει και με 1.6.... Χαλαρά (με 166 στις μνήμες)

Ανεμιστηράκι έχεις βάλει????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Εμένα 300 παίζει και με 1.6.... Χαλαρά (με 166 στις μνήμες)

Ανεμιστηράκι έχεις βάλει????

:blink: :blink:

Eμενα ουτε με 1,8 δε καθετε εκει!Ανεμηστηρα δεν εχει,αλλα δε ζεστενετε πολυ λογο καλης ροης αερα στην περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλά μέχρι στιγμής με την δική μου μητρική (DFI) αλλά δε μπορώ να πώ ότι την ζορίζω και ιδιαίτερα από τάσεις.....

Εχω 300 Χ 9 = 2700Μηζ @ 1.6 Vcore @ 2.8 Vmem και όλα τα άλλα σε default τάσεις..... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 21:05]

Η δικια μου ειναι 24/7@1,85Vcore 2.9vmem 1.8v chipset

ψυξη μηπως;

στην msi, στα 2800 με 1.85, μετρησα 60 βαθμους στα mosfet.

στα 2750 με 1.78, πεφτει στους 40.

εσυ δινεις 1.9...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Γιατί τόσο πολύ στο chipset ρε συ??? Και ο bill (chroma) δίνει 3.4 για κάθε μερα στις μνήμες και είναι μια χαρά.... Όποιος θέλει Asus παίρνει Asus.... :p

κοιτα η dfi nf4 ειναι πολλα υποσχομενη μητρικη και φαινεται να ειναι η καλυτερη.Μονο που εγω τα 4v στις μνημες δεν θα τα δωσω ποτε!Επισης η ασους εκτος απο ποιοτηκη μητρικη ειναι και μητρικη που φαιρνει το πλαισιο...αυτο και μονο ειναι αρκετο να με κανει να παρω Ασους:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

ψυξη μηπως;

στην msi, στα 2800 με 1.85, μετρησα 60 βαθμους στα mosfet.

στα 2750 με 1.78, πεφτει στους 40.

εσυ δινεις 1.9...

Ζεστενονται μεν,αλα δε ξερω αν ειναι ΠΟΣΟ ζεστα πια...

Μεχρι πριν 1 βδομαδα δουλευα με χαμηλωτερο fsb κ 1,7v,απο την αρχη ειχανπαρει τον ανιφορο αλλωστε...Καποια στιγμη θα σκαγαν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.