Jump to content



Μηπως τα παιξαν τα ηχεια μου?


sozirarak

Recommended Posts

Εχω στο pc τα εξης ηχεια : boeder mastersound 240w (ετσι γραφει η συσκευασια) με 3d function. τα εχω απο το 2001 και δεν ειχα προβλημα αλλα προχτες σε ενα παρτυ τα επαιζα τερμα και τωρα παρατηρω οτι τα ηχεια "βηχανε" ξερει κανεις αν διορθωνονται?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος. Παντως και στα παλαια μου 2.1 ειχα ενα παρομοιο προβλημα, οπου ξαφνικα το γουφερ αρχισε να "χανει" τον ηχο (κοβοτανε καθε λιγο και λιγακι) και μετα σταματησε τελειως, μεχρι που το αφησα για κανα 3μηνο σβηστο και επανηλθε! Δοκιμασε να τα κλεισεις για καμια δυο μερες μπας και ξε-μπουκωσουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολλα ειναι πιθανα.Μπορει να εκαψες τον ενισχυτη που εχουν τα ηχεια, μπορει να εκαψες τα μεγαφωνα των ηχειων ,η μπορει να παραζοριστηκε το γουφερ κ να στραβωσε η να εσπασε η αναρτηση του.Το χω παθει πολλακις με ενα subwoofer που ειχα καποτε.Παρατηρησε αν αυτο το βηξιμο ειναι μονο στο μπασο αν ειναι ετσι τοτε κατι τρεχει με το γουφερ.Αν ειναι απο ολα τα ηχεια ειναι πιθανοτερα ο ενισχυτης.Δυστυχως ειδα πως δε μενεις αθηνα να πηγαινες σε καποιον σο κεντρο που επισκευαζει ηχεια.Στη θεση σου μαλλον καινουρια θα παιρνα παντως

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε μαλλον καποιο προβληματακι θα εχει το subwoofer.Μπορει να εχει καει το πηνιο,ή η αναρτηση οπως ειπε και Jason.Πηγενε το σε κανα μαγαζι που φτιαχνουνε ηχεια να βαλεις αλλο sub.

Link to comment
Share on other sites

OK Καλός !

Για να είμαι ειλικρινής και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα!

Αλλά αυτό το έπαθα μετά από παρέμβαση επειδή άλλαξα μεγάφωνο αντί 4Ω έβαλα 8Ω και σπασίματα ο ενισχυτής και συνεχίζεται… όταν έβαλα το Default ηχείο ΟΚ!

Θα σου πρότεινα να μην δουλεύεις μπάσα για κάμποσο καιρό μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα του. Αν όχι .. Άμα δεν έχει λίξει η εγγύηση επέστρεψε το…

Πόσα χρόνια έχει??1, 3 , 5 ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.