Jump to content



Drivers Forceware&Modded


Necro

Recommended Posts

  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Ετσι βάζουμε το κλασσικό control panel της nvidia στους 100+ drivers.

Open NotePad then copy and paste the following into a text document and then save it with

a "NV Classic CP.reg" file extention. Use the quotes when you save or Notepad will add a

.txt extension onto the file which you do not want.

Windows Registry Editor Version 5.00

; NVIDIA Windows 2000/XP Display Coolbits file

; Copyright © NVIDIA Corporation. All rights reserved.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies]

"SedonaDisable"=dword:00000001

"ContextUIPolicy"=dword:00000001

"TaskbarUIPolicy"=dword:00000001

"CplGroupUIPolicy"=dword:00000001

After saving right click the NV Classic CP.reg file you created to merge it into the registry and

bingo you have the good old Classic (and useable) CP back.

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη για το nview στα Vista.

Έχω συνδέσει 1 geforce 5700 με s-video με την lcd και ενώ με το tvtool έχω φοβερή ποιότητα στα XP, στα Vista που χρησιμοποιώ το ίδιο pc, έχω άσχημη εικόνα με το nview.

Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και έχω δοκιμάσει και διαφορετικά PAL, αλλά η εικόνα έχει αρκετή θολούρα και flickering.

Χρησιμοποιώ τους επίσημους 96.85 που προτείνει η nvidia για αυτήν την κάρτα.

Καμιά άλλη ρύθμιση στο nview ή software που μπορεί να βοηθήσει?Μήπως κάποιος modded driver?Αλλά δε νομίζω το tvtool να δουλεύει στα vista.Πάντως αν είναι να το δοκιμάσω, πρέπει να κάνω unistall το nview πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μια γνώμη για το nview στα Vista.

Έχω συνδέσει 1 geforce 5700 με s-video με την lcd και ενώ με το tvtool έχω φοβερή ποιότητα στα XP, στα Vista που χρησιμοποιώ το ίδιο pc, έχω άσχημη εικόνα με το nview.

Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και έχω δοκιμάσει και διαφορετικά PAL, αλλά η εικόνα έχει αρκετή θολούρα και flickering.

Χρησιμοποιώ τους επίσημους 96.85 που προτείνει η nvidia για αυτήν την κάρτα.

Καμιά άλλη ρύθμιση στο nview ή software που μπορεί να βοηθήσει?Μήπως κάποιος modded driver?Αλλά δε νομίζω το tvtool να δουλεύει στα vista.Πάντως αν είναι να το δοκιμάσω, πρέπει να κάνω unistall το nview πρώτα?

μία από τα ίδια και εδώ (με 6600gt) s-video out.

Τελικά βρέθηκε λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.