Jump to content



Drivers Forceware&Modded


Necro

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Παίδες θα κάνω μία ολίγον noob ερώτηση για τους nvidia vga drivers. Απαντήστε για τους ati catalyst αν ξέρετε γιατί με ενδιαφέρει και αυτό.

Χρειάζεται οπωσδήποτε απεγκατάσταση των παλιών drivers για να εγκατασταθούν οι καινούριοι ή γίνεται και "από πάνω" χωρίς να υπάρχει κάποιο μεινόκτημα-παρενέργεια; Το ρωτάω γιατί οι δύο επανεκκινήσεις του υπολογιστή μου φαίνονται πολλές.

Έχει κάνει κάποιος σύγκριση των δύο μεθόδων;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα κάνω μία ολίγον noob ερώτηση για τους nvidia vga drivers. Απαντήστε για τους ati catalyst αν ξέρετε γιατί με ενδιαφέρει και αυτό.

Χρειάζεται οπωσδήποτε απεγκατάσταση των παλιών drivers για να εγκατασταθούν οι καινούριοι ή γίνεται και "από πάνω" χωρίς να υπάρχει κάποιο μεινόκτημα-παρενέργεια; Το ρωτάω γιατί οι δύο επανεκκινήσεις του υπολογιστή μου φαίνονται πολλές.

Έχει κάνει κάποιος σύγκριση των δύο μεθόδων;

Ο καλύτερος τρόπος δεν είναι απλά να απεγκαταστήσεις τους drivers και να περάσεις εκ νέου τους καινούργιους, αλλά στο ενδιάμεσο να χρησιμοποιήσεις και κάποιο πρόγραμμα για να καθαρίσεις τα ίχνη των drivers στο σύστημα.

Όπως και να έχει ΝΑΙ: Απεγκαθιστάς τους drivers, restart, εγκαθιστάς τους νέους, restart. Μη τα φοβάσαι τα restart.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ πάντα τους περνώ από πάνω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μόνο αν αλλάζω από ati σε nvidia και το αντίθετο τους καθαρίζω.

Αλλά δε βάζω modded οπότε εκεί ίσως και να θέλει πάλι καθάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δε μπηκα στη διαδικασια του uninstall & reinstall . Παντα upgrade οι drivers (και χωρις προβληματα ) .
Kαι εγώ πάντα τους περνώ από πάνω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μόνο αν αλλάζω από ati σε nvidia και το αντίθετο τους καθαρίζω.

Αλλά δε βάζω modded οπότε εκεί ίσως και να θέλει πάλι καθάρισμα.

ΟΚ τέτοια ήθελα να ακούσω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.