Jump to content



OCZ PC3200 Gold Ed - 260MHz 2-2-2-6 1T @ 3V!!!


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Η μητρική που χρησιμοποιήθηκε για τα test ήταν η MSI K8N Neo2 Pl.

Τα sticks έτρωγαν γύρω στα 120CFM απευθείας.

Και ήταν σχεδόν ψυχρά.

Indiana, δεν με γκαντέμιασες εσύ, γκαντεμιασμένος είμαι μόνος μου ήδη...

Link to comment
Share on other sites

τα screenshots τραβήχτηκαν έπειτα από night run με την CPU @ 4x multi, ελέω passive cooling [ δεν μπορώ να κοιμηθώ ακόμα και με ελάχιστο θόρυβο ]

Μετα εγραψες :

Τα sticks έτρωγαν γύρω στα 120CFM απευθείας.

Πως γινεται αυτο ???

Link to comment
Share on other sites

Μετα εγραψες :

Πως γινεται αυτο ???

"120CFM"

μιλάω για την ώρα που τα δοκίμαζα την τελευταία φορά.

Το βράδυ ( βράδυ τώρα...στις 5 το πρωί που πήγαινα για ύπνο :D ) έκλεινα τον CPU Fan με τον controller και ο/οι ανεμιστήρες για τις μνήμες δούλευαν σε πολύ χαμηλές στροφές ( με τον controller της Vantec ), έδιναν όμως αρκετό flow, και διατηρούνταν αρκετά χαμηλά οι temps.

Μόλις ξύπναγα όπως καταλαβαίνεις, βουρ τα pots του FC full :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρώτησα γιατί στο dfi nf4 , με 3vdimm τα stick είναι σε normal κατάσταση [οχι κρύα , αλλα ούτε ζεστα] και με 1Χ9cm fan ΑΘΟΡΥΒΟ . Oπότε κάτι αλλο παίζει αποκλέιεται με 3vdimm να θέλανε πάνω απο 50cfm . [και πολλά είπα] . 3.6vdimm έδωσα προχθές σε spi 32 και με 2Χ9cm αθόρυβα φαν . ήταν Ο.κ .

Link to comment
Share on other sites

Την απαντηση την εδωσε γνωστος admin (και σφιχτης) φορουμ σε αλλο site...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=17731

Απλα οι μνημες δεν ετρεχαν ποτε στα 260.... Μαλλον μια χαρα ειναι και δεν εχουν παθει τιποτα... Δεν παιζει απλα ο 4Χ διαιρετης...

Ασχετοι ειμαστε ολοι μας.... :p

Σφιχτης admin rulezzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Όντως το bandwidth ήταν πολύ χαμηλό για τέτοια συχνότητα. Φίλε billpeppas αν και δεν σε ξέρω προσωπικά, αν κρίνω από το κράξιμο που έτρωγες σε παραπλήσιο forum και τα άστοχα posts-threads σου θα έλεγα ότι τα reviews σου είναι τουλάχιστο άκυρα. (sorry αλλά.....)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ το μέλος που μου έστειλε το παρακάτω pm...και δέν μου απαντάει στα δικά μου pm...

Να μου εξηγήσει ....τι ακριβώς σημαίνει...και τι σχέση έχει με το συγκεκριμένο thread.

"Suspended Till 2104 Olympic Games"

Η επεξήγηση να γίνει κατ'ιδίαν και όχι public.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Την απαντηση την εδωσε γνωστος admin (και σφιχτης) φορουμ σε αλλο site...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=17731

Απλα οι μνημες δεν ετρεχαν ποτε στα 260.... Μαλλον μια χαρα ειναι και δεν εχουν παθει τιποτα... Δεν παιζει απλα ο 4Χ διαιρετης...

Ασχετοι ειμαστε ολοι μας.... :p

Σφιχτης admin rulezzzzzz

Πανω που θα ρωτουσα ...

"Πως ειναι δυνατον να θελει 45 λεπτα για 1 pass και 4 ωρες για 5 pass ??? Πολυ σουρσιμο ...." :105:

Αλλα με την εξηγηση του διαιρετη και το παρα πολυ χαμηλο bandwidth , εξηγειται και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.