Jump to content



New mobo


Crunch

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. θα ήθελα να αγοράσω μια καινούρια motherboard γιατί όσο να ναι πάλιωσε το pc μου. θα προτιμούσα μια P4 s478 και αν γίνεται προτείνετe και καμια καλή κάρτα γραφικών και τροφοδοτικό. thx

Link to comment
Share on other sites

έχω να συνδέσω πάνω δυο σκληρούς 1 σε IDE PCI card WD160Gb και 1 σε IDE slot

και 2 Αtapi.Για AGP δεν ξέρω μάλλον PCI-E...

και λεφτά μέχρι 600€ το πολύ (σχεδόν αποκλείεται)

Κοίταξε κυρίως για την κάρτα γραφικών τα κάνω όλα αυτά γιατί τώρα έχω μια on-board 64Μb και δεν παίζει ούτε το πιο "άσχετο" παιχνίδι(σε system requirments) σε full ανάλυση.

Και να ρωτήσω και κάτι οι Sata είναι μόνο πιο γρήγοροι ή παίζεται και τπτ άλλο??

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου πρόταση είναι:

Mobo: MICROSTAR MSI 875P NEO-FISR

VGA: ASUS V9999/TD GEFORCE FX 6800 128MB TVOUT DVI

PSU: ENERMAX EG495AX-VE(W) 485W NOISE TAKER

Με 488 ευρόπουλα έχεις ένα πολύ καλό σύστημα από άποψη γραφικών, μια σταθερή μητρική και ένα δυνατό psu.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πραγματικά να αξιοποιήσεις το dual channel να πας καλύτερα σε AMD που έχει τον memory controller ενσωματωμένο στη CPU. Πάντως και dual channel σε Intel CPU πάλι κερδίζεις.

Link to comment
Share on other sites

MSI 865Neo2-PFS (80-90e) αν θες IEEE1394, SATA RAID και πολλές επιλογές για oc MSI 865Neo2-PFISR (115-120e) (Αν πάρεις MSI φρόντισε το τροφοδοτικό να δίνει 15A +12V και να είναι καλό)

Levicom 460W 70e

Asus 6600GT ~200

Link to comment
Share on other sites

Πιο ακριβοί, δεν αξίζει να πάρεις, περίμενε για 64Βιτ Pentium4 αν είναι, προς το παρόν υπάρχουν μόνο ς775 32Βιτ. Εγώ θα σου πρότινα να περιμένεις λίγο και να δώσεις λεφτά για ένα Α64.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.