Jump to content



To SLI or not to SLI?


Necro

to sli or not to sli?  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kοιτα και εγω ειχα ερθει στο ιδιο σημειο πριν κανα 2 μηνες , δηλ. να μη ξερω αν θα παω σε SLi ή οχι

Τελικα βρηκα τη Σολωμοντειο λυση

Πηρα SLi mobo με ΜΙΑ καρτα γραφικων και αν αργοτερα μου το επιτρεψει η τσεπη μου ΚΑΙ τη χρησιμοποιουν ΕΠΑΡΚΩΣ τα παιχνιδια ΙΣΩΣ παω σε μια 2η.

Ειναι κατι σαν το αεροσακο το SLi : Ειναι καλο να ξερεις οτι υπαρχει αν και δε θα ηθελες να το χρησιμοποιεις παντα!

Link to comment
Share on other sites

too much money...

Δεν νομιζω οτι προσφερει κατι ουσιαστικο σημερα, οταν θα ειναι απαραιτητο και προσιτο τοτε θα το σκεφτω.

Τωρα εχω ακομα μια asus 9550 η οποια ουσιαστικα τρεχει τα παντα, οταν θα δω τα δυσκολα θα ανεβω σε 6600 και σε 3-4 χρονακια θα βαλω SLI!

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι κανενα παιχνιδι δεν αξιζει διπλη καρτα γραφικων.

Οχι αν υποστηριζει αλλα αν αξιζει...

Τα χουμε πει εμεις κιολας...

Μια καλη καρτα μεγαλων ''κυβικων'' ειναι μια χαρα για εναν gamer μονο.

Να μπορεις να την αλλαζεις οταν θες να παρεις αλλη ρε αδερφε στα RMA...

Τωρα να πας και τις 2 δε λεει lol...

Link to comment
Share on other sites

Not SLi. Με διπύρινα+crossfire προ των πυλών θα έκανα τουμπεκί μέχρι να δώ τι με συμφέρει. Απο την άλλη, το περίμενε είναι σπαστικό..."και περίμενε λίγο ακόμα" "και λίγο κράτη" μπλα μπλα μπλα....δεν αντιτίθομαι στην ιδέα της αναβάθμησης (αν και αν δεν περάσουν 2 γενιές, γνώμη μου είναι οτι πετάς λεφτά) στην συγκεκριμένη (το SLi δηλαδή) περίπτωση απλά νομίζω οτι το τοπίο είναι αρκετά θολό προς το παρόν (δεν το υποστιρίζουν όλα τα games ενώ οι "άλλοι" λένε το ακριβώς αντίθετο) ώστε να προβείς σε βιαστική και χρηματοβόρα, κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Σωωστοοός ο Jimmακος! :023:

29 αγοραστες καρτων συνιστουν Jimmyfox, εσεις?

Έτσι... Ευχαριστούμε για την προτίμησή σας! Εχεμύθεια - αξιοπιστία - αποτελεσματικότητα είναι το slogan μας!!! :036: :036: :036:

Ας μην χαλάμε όμως άλλο το thread του φίλου necro{demon}...

Y.Γ. Κτήνος η Asus V9950 ε? Tρομάζεις και μόνο που τη βλέπεις... :119:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.