Jump to content



Tρύπες πλαινού: Πως τις μεγαλώνω;


fonzi

Recommended Posts

Πλαινό σιδερένιο αλλά καλά βαμένο απο τη μάνα του.

Εχει τρύπες πολύ μικρές μόνο πάνω απο τον επεξεργαστή.

Πως να τις μεγαλώσω; με τρυπάνι κάνει ή θα γίνει χάλια;

Αν κόψω το κουτί εκεί που είναι οι τρύπες και τοποθετήσω μια σκάρα θα είναι καλύτερα; Σημειωτέον ότι τώρα ο ανεμιστήρας της cpu βρίσκει στο πλαϊνό καπάκι (εκεί που είναι οι τρύπες) και δεν κουμπώνει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Με αμα το εκοβες με το στρογγυλο τρυπανι...( ποτηρη νομιζω λεγεται :p ) και περνουσες καμια ωραια η απλη σχαρα μαλλον θα ηταν πιο ομορφο το αποτελεσμα :) γνωμη μου...για το πως θα γινει δεν ξερω να σε βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

με ποτηροτρύπανο θα γίνει μια χάρα η δουλεία, έχω ανοίξει 4 τρύπες εγω στο κουτί μου έτσι. μια σχαρίτσα και είσαι αστέρι.

απλά τα καλά ππτηροτρύπανα είναι λίγο ακριβα...

Link to comment
Share on other sites

δε τρεχει τίποτα ρε σι,

κοιτα πρώτα να σεις αν υπαρχει fan guard 90mm και μετα αγόρασε ενα προτυροτρύπανο στα 87-92χιλ και θα είσαι αστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Ολο το πλαίσιο του ανεμιστήρα προεξέχει μισό εκατοστό απο το κουτί.

Άρα πρέπει να βγεί λίγο έξω το τετράγωνο πλαίσιο.

Αρα θέλω διάμετρο περίπου 12εκ ώστε να χωράει το 8,5χ8,5 πλαίσιο μέσα στην τρύπα.

Link to comment
Share on other sites

τι στο @@ ανεμηστήρα έχεις??? και τι @@ κουτί ειναι αυτό που είναι τόσο μικρό???????????????????????????????????!!!!!!!!???????????

αρα ναι θες 12αρα τρύπα.... και πάλι με πορητοτρύπανο ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.