Jump to content


Ελαιόψυξη! Και όμως αληθινό


BloodyHeaven

Recommended Posts

Η χρήση λαδιού σαν ιδέα είναι φοβερή αλλα δυστυχώς χωρίς αποτελέσματα..όπως θα δείτε εδώ

http://www.monachos.gr/greek/resources/thermo/conductivity.htm

το λάδι αποδίδει σχεδόν 4 φορες λιγότερο από το νερό k μόλις 5 φορες περισσότερο από τον αέρα..Μια ιδέα όμως που μου ήρθε (κ θα ήθελα να ακούσω γνώμες) είναι να βάλεις την Mobo σε απιονισμένο νερό , μιας k είναι ηλεκτικά μονωμένο..αλλα για το ποσο καιρό το νερό θα παραμείνει απιονισμένο...δεν το βλέπω για πάνω από 30 λεπτά..:040:

Περιμένω γνώμες

Link to comment
Share on other sites

αν και το θεμα ειναι 2 ετων... δεν υπαρχει περιπτωση να δουλεψει.

ακομα και το καλυτερα απιονισμενο νερο δεν ειναι εντελως καθαρο, απο την αλλη το νερο περιεχει οξυγονο (ειτε μεσα στα μορια του νερου, ειτε διαλυμενο σε αυτο) που θα πρεπει να αφαιρεθει γιατι ειναι πολύ δραστικό, σε αντιθετη περιοπτωση θα προκαλεσει διαυρωση και προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

να πω και εγω κατι για το λαδι.μερικοι κινητηρες που δν εχουν ψυγειο νερου δηλ τρυπες και σωληνωσεις βαζουν ψυγειο λαδιου το οποιο δν εχει βεβαια την ιδια αποδοση,θα μπορουσε να συμβει κατι παρομοιο και στο pc?

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω κατι για το λαδι.μερικοι κινητηρες που δν εχουν ψυγειο νερου δηλ τρυπες και σωληνωσεις βαζουν ψυγειο λαδιου το οποιο δν εχει βεβαια την ιδια αποδοση,θα μπορουσε να συμβει κατι παρομοιο και στο pc?

Δηλαδή; Δε σ'έπιασα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.