Jump to content



ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΝΕΡΟ για υδρόψυξη και τσάμπα.


Iannis

Recommended Posts

Αν έχετε κολλητό που είναι μικροβιολόγος ή δουλεύει σε μικροβιολογικό εργαστήριο ζητήστε του νερό από αυτό που χρησιμοποιούν οι βιοχημικοί αναλυτές

Ένα μηχάνημα από το οποίο στα 100 λίτρα που τραβάει πετάει τα 99 και κρατάει ένα αφού το νερό έχει περάσει από ένα κάρο χημικά, μηχανικά φίλτρα και κάτι περίεργες λάμπες μετά για αποστείρωση (βλέπε φωτό)

Η άλλη λύση εξ ίσου καλή είναι το δισαπεσταγμενο νερό. Αυτό στα φαρμακεία - φαρμακαποθήκες.

Το νερό που έχω είναι το ίδιο τώρα και 14 μήνες Απλώς συμπληρώνω λίγο κάθε που η στάθμη κατεβαίνει στο τανκ (15 ml / τετράμηνο περίπου).

Βάζω βάζω πάντα 5-7 σταγόνες Betadine Scrub

ΚΟΣΤΟΣ = ΕΛΑΧΙΣΤΟ

post-460-1442174111,7328_thumb.jpg

post-460-1442174111,7815_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το βεταντιν μου αρεσε που ριχνεις...Και καμια αμινογλυκισιδη για τα γκραμ - μην ξεχασεις

...ότι πεις μικρε Θα το εχω υπ' οψη μου αν και εσυ μπορεις να βάλεις νερό και απο την λιμνη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδία εγώ τι να κάνω που χρησιμοποιώ ένα υγρό που έδινε μαζί η thermaltech? να το αλλάξω?

Εγώ πάντος έχω απιονισμένο νεράκι και πέρα απο το συμπληρωμα δεν έχει το παραμικρο.. πεντακάθαρο είναι

Link to comment
Share on other sites

To απιονισμενο οπως λεει και το ονομα του δεν εχει ιοντα . Το νερο ομως απο τη φυση του θελει να ειναι ισσοροπημενο ... οποτε τι κανει ? Παιρνει ιοντα .

Απο που παιρνει τα ιοντα ??? ... μα φυσικα απο το ψυγειο και το block , με συνεπεια να τα καταστρεφει σιγα-σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.