Jump to content



Μέχρι που φτάνει ένας sempron?


cosmic

Recommended Posts

Εξαρτάται. Αυτός που είχα πήγαινε τουλάχιστον μέχρι 2GHz χωρίς να ανεβάσεις voltage.

Αλλά έχω ακούσει και για άλλους που δεν πήγαιναν 2Ghz ακόμα και αν τους έβαζες κατευθείαν στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Όπου φτάνουνε κατά μέσο όρο οι ’θλον 2000+.2000ΜΗΖ χωρίς ρεύμα είναι πολύ καλά(αλλά γιατί να μη δώσεις ρεύμα?)

Γιάννη πλησιάζω τη φάση κατευθείαν στην πρίζα .Μου τα έχει πρήξει ο άθλονας

Link to comment
Share on other sites

2270 με 1.72Vcore. Ανέβαινε κι άλλο αλλά με φρέναρε η μητρική (Asus A7V880). Είχα και ένα κομμάτι που δεν ήταν σταθερός στα 2GHz ούτε με 2V. Συνήθως ξεπερνάνε τα 2GHz άνετα και μετα παίζεις με μνήμες.

Link to comment
Share on other sites

2000 παιζει απροβληματιστα χωρις ταση σε "σοβαρη" μητρικη.τουλαχιστον σε epox 8rda,albatron kx18s pro2,asus a7v880 που το εχω τσεκαρει.για τις αλλες δεν ξερω αν και λογικα δεν θα εχεις προβλημα με gigabyte + abit

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειχα ενα tb1800+ ο οποιος πηγαινει ανετα με αερα 2310 και με νερο πανω απο τα 2400 παει και παραπανω .. ολα αυτα με asus a7n8v x del το οποιο εδινε ρευμα μεχρι 1.75

αμα του εχονα ρευμα θα παει 2500

τοσο χαλια ειναι οι σεπρον?????????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro

βρε παιδια ειχα ενα tb1800+ ο οποιος πηγαινει ανετα με αερα 2310 και με νερο πανω απο τα 2400 παει και παραπανω .. ολα αυτα με asus a7n8v x del το οποιο εδινε ρευμα μεχρι 1.75

αμα του εχονα ρευμα θα παει 2500

τοσο χαλια ειναι οι σεπρον?????????????

Είχα έναν TBread-B που χρειαζόταν 1.76V για να είναι σταθερός στα 1960MHz. Μην τα γενικεύεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.