Jump to content



Συγκριση αεριων για Prommie


geoal

Recommended Posts

με hp80 δεν δουλεψα πολυ. Το ειχα βαλει ενα φεγγαρι στο δευτερο σταδιο και επερνα θερμοκρασιες πιο ασχημες απο το 410. Για μιγμα προτεινω 507+410. Το ποσο % το καθε υγρο ειναι αναλογα με το setup του χρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Εξω που διαβαζω , λενε οτι το 402 ειναι 2 βαθμους καλυτερο απο το 507. Αν το 410 ειναι 10 βαθμους καλυτερο απο το 507 (οπως μου εχει πει ο Χρηστος) , τοτε ενα μιγμα 507 και 410 μπορει να δωσει αρκετους βαθμους κατω απο το 402 .

Ασε που θα ηρεμησει και το συμπιεστη που δεν την παλευει μετα απο μερικες ωρες λειτουργιας με 410 ...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλιο. Δεν Ξέρω τι λένε έξω και ναι μέν μπορεί να είναι 2 βαθμούς καλύτερο απο το 507 αλλά στην κοντρα είναι μάλλον χειρότερο και απο το 404. Τουλάχιστον αυτό το συμπέρασμα έβγαλα απο την δικιά μου εμπειρία. Ηταν καλύτερο απο το 507 σε idle καταστάσεις αλλά σε φορτίο γονάτιζε. Και σίγουρα η ποσότητα του αερίου ήταν σωστή γιατί ο Στέλιος ειδικά γνωρίζει πώς το υπολογίζω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αρη !

καλυτερα να μαγειρεψουμε ενα μιγμα 410/507 .

Ωχ ωχ....κάτι δέν μου πάει καλά.

Μαγείρεμα και αέρια....μυρίζομαι εκρήξεις :031:

Εχετε πρόχειρο και κανά πυροσβεστήρα καλού κακού.

Sorry για το off topic geoal.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πλακιτσα ποτε δεν εβλαψε κανενα... Γενικα παντως τωρα με τον 64αρη δεν το ζοριζω οπως τοτε με τον Prescott και εφοσον παει καλα θα το αφησω ως εχει προς το παρον. Αν σε λιγο καιρο αλλαζω επεξεργαστη και παω σε dual core 64 τοτε σιγουρα θα ζοριζετε ποιο πολυ και θα δουμε τι κανει το 402.

Link to comment
Share on other sites

Μαγείρεμα και αέρια....μυρίζομαι εκρήξεις

Τάσο γειά σου, ε όχι και εκρήξεις αν και σιγά το πράγμα ρώτα τον Αχιλλέα να σου πεί....Βλέπεις μετά τις ολίγες διακοπές πρε΄πει να επανέλθουμε δριμύτεροι. :038:

Ειπαμε και λίγο χιούμορ κάνει καλό.

Όσο για το θέμα προτείνω στον geoal 507 πιο φτηνό και πιο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Την επομενη φορα που θα αλλαξω αεριο μαλλον θα παω σε 410 και φυσικα θα βελτιωσω και την ψυξη στο contenser και στο compressor τοτε. Για τωρα δεν βλεπω να παιζει αλλαγη αεριου λογω της 2-μηνης ταλαιπωριας που περασα με την διαρροη και εχω ξενερωσει με το θεμα. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με την αποδοση του συστηματος και εφοσον δουλευει χωρις προβλημα δεν με χαλαει. Τωρα οταν θα βαλω κανενα Χ2 πανω στη μητρικη τοτε πιθανον να χρειαστει να αλλαξω αεριο εφοσον δω οτι το 402 δεν κοντραρει καλα στα πολλα watt. Παντως επειδη δεν ξερω απο που βρισκετε το 507 σε αυτη την τιμη αν καποιος ξερει και θελει ας μου στειλει ενα πμ με πληροφορειες γιατι μπορει στο μελλον να θελω να το δοκιμασω.Ευχαριστω πολυ ολα τα παιδια για το ενδιαφερον και την υποστηριξη. Καλα overclock σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.