Jump to content



Tρελη θερμοκρασια!


d|smal

Recommended Posts

Τωρα τελευτεα ο επεξεργαστης μου ανεβαζει πολυ θερμοκρασια (P4 3.2 540) με αποτελεσμα να μοθ σπαει τα νευρα ο ανεμιστηρας λες κ θα πεταξει κανει! Μηπως φταιει που ξεκινησαν οι ζεστες; Δεν τον αντεχω αλλο.. Στην αρχη δεν εκανε ετσι... Μηπως να καθαρισω την ψηκτρα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι φταιει οτι αρχισαν οι ζεστες και οτι ο Prescott ειναι αρκετα καυτο τσιπακι ετσι και αλλιως,ενας καθαρισμος δεν βλαπτει αλλα ειναι σχεδον σιγουρο οτι δεν θα ηρεμησει και ο ανεμιστηρας γιατι φταιει το καλοκαιρακι.......

Link to comment
Share on other sites

Εμενα να δεις πως κανει.Το σπαστικο ειναι πως τον ακους να επιταχυνει λες και απογειωνεται ελικοπτερο.Παντως θεμα σκονης δεν ειναι γιατι τις προαλλες τον καθαρισα με φυσερο και τον ιδιο θορυβο ακριβως βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τώρα με τις ζέστες είναι πρόβλημα. Σε έναν και μοναδικό πελάτη που έβαλα Prescott, γιατί επέμενε, ο ανεμιστήρας κάνει σαν τρελός. Με πήρε τηλέφωνο και με ρώταγε γιατί συμβαίνει αυτό... Έπειτα από τις εξηγήσεις και την απαραίτητη μετάνοια ;) του πρότεινα ή να βάλει υδρόψυξη (μπας και μπορέσει ο άνθρωπος να γράψει κάνα κείμενο το Word χωρίς να πονοκεφαλιάζει) ή να αγοράσει καμμία SLK και να του την εγκαταστήσω.

Mooger_Frogger, σκέψου σοβαρά το ενδεχόμενο της υδρόψυξης. Μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες εδώ και πολλοί χρήστες θα είναι προθυμοι να σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι P4 για γιατρεύονται μόνο με αλλαγή ψύξης, πάρτε ρε παίδες κάνα μεγάλο μανιτάρι ή ότι άλλο να δείτε λίγο φως, θα σας μείνει και στην επόμενη αναβάθμιση. Έχω δει με τα μάτια μου μεγάλη βελτίωση σε Celeron D, της τάξης των 8 βαθμών.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.