Jump to content



!!AΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ!!


St3r

Recommended Posts

Κοίτα , αν ψάχνεις από τώρα για υπολογιστή ρε malakidiot τότε δεν μπορεί κανείς να σου πέι. Και αν σου φαίνονται υπερβολικά αυτά που σου είπα μππορεί και να μην είναι αν σκεφτείς ότι πχ ο 754 ήταν πανάκριβος τον Δεκέμβριο πέρσυ και τον Μάρτιο τον πούλαγαν στην φτήνια. Ήδη οι oi sdram μνήμες έχουν αρχίσει να γίνονται συλλεκτικά μοντέλα ενω οι DDR2 αρχίζουν να κατεβαζουν τις τιμές στα επίπεδα των DDR. H 7800 μέσα στον Δεκέβριο ίσως πέσει στα επίπεδα που είναι σήμερα η 6800 ( σκέψου ότι Περσυ Δεκεβριο η 6800 είχε 450+ ενώ τώρα βρίσκει ςχαλαρα με 300+.

Ξανακάνε αυτήν την ερώτηση σε 3-4 μήνες να πάρεις μια σωστή απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Απο μητρικες ΑΜΔ τι μου προτινετε μεχρι 180ε να εχουν ολα τα......"καλουδια" και να κλοκαρουν καλα?

Και απο καρτες γραφικων να παω στην ΑΤΙ ή στην Νβιντια που προαναφερω?

Μαγκες να προχωρησω σε αγορα ή μου προτινετε να περιμενω λιγο(ητε για αμδ ήτε για ιντελ), σιγουρα καθε μερα βγενει και κατι καινουριο αλλα αμα αξιζει πραγματικα τον κοπο να το κάνω....

Και εγω AMD λεω γιατι αυτο εχω και τπτ αλλο ;p ΡΟFL (ολοι amd θα πουν ;p)

Οντως απο οτι βλεπω εμπλεξα με αμνταδες :100: :045: και παρολο που μου ειμαι ιντελας δε μου φενεται και πολυ ασχημες οι προτασεις των συστηματων αμδ σε αυτο το επιπεδο τιμων παρολα αυτα θα ηθελα να ποσταρει και καποιος ιντελας και να αναφερθει επι του θεματος.... :100:

Link to comment
Share on other sites

Απο μητρικες ΑΜΔ τι μου προτινετε μεχρι 180ε να εχουν ολα τα......"καλουδια" και να κλοκαρουν καλα?

Και απο καρτες γραφικων να παω στην ΑΤΙ ή στην Νβιντια που προαναφερω?

Μαγκες να προχωρησω σε αγορα ή μου προτινετε να περιμενω λιγο(ητε για αμδ ήτε για ιντελ), σιγουρα καθε μερα βγενει και κατι καινουριο αλλα αμα αξιζει πραγματικα τον κοπο να το κάνω....

Οντως απο οτι βλεπω εμπλεξα με αμνταδες :100: :045: και παρολο που μου ειμαι ιντελας δε μου φενεται και πολυ ασχημες οι προτασεις των συστηματων αμδ σε αυτο το επιπεδο τιμων παρολα αυτα θα ηθελα να ποσταρει και καποιος ιντελας και να αναφερθει επι του θεματος.... :100:

Τι να πει κανείς !

Η intel τα έχει μπερδέψει λίγο…. Έχει βγάλει 4 σειρές (5χχ 6χχ 8χχ και τώρα τον 9χχ)

Μόνο και ψάξεις για intel σου έρχεται ζαλάδα :108: !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις AMD γιατί απλά είναι οι καλύτεροι με τα 64 bits τους rularoun κανονικά για αθτό το λόγο χωρίς σκέψη AMD αν και ακόμα είναι σχετικά άχρηστα τα 64 bits γιατί δεν τα χρησιμοποιείς αλλά αυτό δεν νομίζω να είναι πρόβλημα και για τα 64 μπιτα ιντέλ δεν πιάνουν μια μπροστά στα AMD βιάστηκαν πολύ οι άνθρωποι τισ ιντέλ και το αποτέλεσμα δεν ήταν και το καλύτερο :040:

Link to comment
Share on other sites

Απο μητρικη και καρτα γραφικων τι προτινετε? Μεχρι 180 κ 220ε αντιστοιχα...

Παρολα αυτα ισως και να περιμενω και λιγο, αμεσα ξερετε αν θα βγει κατι καλο που να αξιζει το κοπο??(για Ελλαδα παντα μιλαμε)

Link to comment
Share on other sites

Παίρνοντας και γνωμες αλλων κατεληξα στο συμπερασμα να περιμενω λιγο.. Ευχαριστω για τις απόψεις σας, τα ξανα λεμε πάνω στο θέμα αυτο την επόμενη φορα με την παρουσιαση νέων "δεδομένων" στο προσκήνιο των Pc..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.