Jump to content



Θα φυγει απο το παραθυρι...τα νευρα μου!!!!!!!


Recommended Posts

Ρε παιδια το pc με εχει τρελανει...λοιπον εχουμε και λεμε!:

1) Στο quick launch εχω 13 εικονιδια. κανονικα δειχνει 3 και μετα το βελακι για τα υπολοιπα. Ε, εμενα τα δειχνει ολα μαζι!

2) Ετσι και παω να απενεργοποιησω το quick launch εξαφανιζεται ολοκληρη η γραμμη εργασιας και ετσι και πατησω το πληκτρο στο keyboard για την εναρξη αυτη ανοιγει καπου στο μεσω της οθονης και οχι κατω

3) Τωρα αρχισε να μην μου δειχνει τα προγραμματα που εχω ανοιγμενα. Τωρα εχω firefox, diskeeper, task manager, και WΜP ανοιχτα και δεν εχει τπτ στην επιφανεια εργασιας.

Και ενα τεταρτο που δεν με ενοχλει τοσο πολυ απλα τοχα ανεκαθεν και επ ευκαιριας το ποσταρω και αυτο. Για να κλεισει το pc πρεπει να πατησω το τερματισμο παραπανω απο μια φορες. δυο τρεις φτανουν...

.....τι παιχτηκε?!

Link to comment
Share on other sites

Defrag εγινε μολις ειδα αυτα τα προβληματα κατευθειαν και ειχα 24% fragments...

Αntivirus εχω το κασπερσκι...τωρα απο registry δεν εχει τυχει να πειραξω τπτ αλλο εκτος απο τα keys του diskeeper γιατι ειναι trialware(παραπανω δεν λεγονται δημοσια...:D)

Αλλα progs ειναι το adaware και μεχρι τωρα με αφησαν ασπροπροσωπο...τωρα τι παιχτηκε...?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Win2003 Server να "ερχεις" στα ίσια σου παλικάρι μου!!!!

Ένα τρίμηνο τώρα, κατεβάζω με τρελα από eMoulo έχω κάνει μια φορα reboot και αυτό γιατί άλλαξα drivers στην gForce!!!!!!!!!

(Τώρα κατεβάζω το Uptime για να πάθετε πανικό!!!)

To pc einai monima under full use and load.....Long Live AMD!!!

A, Σας χαιρετώ επίσης όλους - καθότι νέο μέλος.......... :):D

Holy ****!!!! Greeklish Converter??? Πετάω τα τσαρούχια μου!! Popo trela!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω ότι έχουν πειραχτεί τα windows, κάνε ένα format, το ξέρω είναι πολυ δουλειά, αλλά θα καθαρίσει το σύστημά σου και θα δεις διαφορά.

και φρόντισε να μην έχεις τόσα εικονίδια στην μπάρα.......

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω -απο δευτερα ομως- μια επανεγκατασταση των win και αν δεν γινει τπτ θα δω τι θα κανω...

Απολκλειεται να μη γινει τιποτα!

Απλα ειναι χρονοβορα διαδικασια ειδικα αν εχεις προγραμματα κλπ.

Τι να κανεις ομως windows ειναι αυτα.... Αληθεια ποσο καιρο εχεις να κανεις format?

Link to comment
Share on other sites

Το PC που πας να πετάξεις είναι αυτό που δείχνεις στην υπογραφή σου η είναι κανένας Pentium 3 και δεν μας το λες??

Καταρχάς

Κανόνας 1ος Δεν φτιάχνουμε partitions σε έναν δίσκο(Περισσότερα από 2)

Κανόνας 2ος Δεν βάζουμε ως βασικό δίσκο C: μεγαλύτερο από 80GB διότι όσο γεμίζει ο δίσκος τόσο καθυστερούν τα προγράμματα να ανοίξουν .Καλό θα ήταν να έχουμε άλλο έναν δίσκο για παιχνίδια και μουσική.(120GB-1.2TB{4x300GB RAID0})

Το αν θα βάλει κανείς RAID 2x80GB η 2x160 αυτά είναι γούστα και ανάλογα με τοις ανάγκες του καθενός..

Κανόνας 3ος Μετά την εγκατάσταση των Drivers βάζουμε Antivirus και Antispyware και από εκεί και πέρα δεν εγκαθιστούμε περιττά προγράμματα

Κανόνας 4ος Καλό θα ήταν να αποφεύγουμε την επίσκεψή μας σε περίεργα Site όπου χωρίς να το θέλουμε εγκαθίσταται ActiveX όπου μερικά από αυτά κατεβάζουν αυτόματα ιούς ή ακόμη καταστρέφουν το μητρώο και την επίδοση του συστήματος. Και μετά λες : Πάλι από την αρχή (format)!

Αν το έχεις τόσο ανάγκη τότε φτιάξε κανέναν Pentium MMX 200MHz και μπες όπου θες ! Κατέβαζε ότι σου κατέβει (Cr@ks , S**ls κ.α.)

Απ’ ότι βλέπω τίποτα απ’ όλα αυτά δεν κάνεις και γιαυτό έχεις φτάσει στο Zenith (Νεύρα από τα πολλά κολλήματα και τοις πολλές καθυστερήσεις )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μιας και η κατηγορία είναι αποκλειστικά για βοήθεια και μόνο θα παραλακαλούσα οι απαντήσεις να είναι αποκλειστικά και μόνο για τον σκοπό αυτό , λιτές και σύντομες. Για οτιδήποτε παραπάνω μπορεί να ανοιχτεί σε άλλη , ανάλογη , κατηγορία με κάποιο reference στο 8έμα εδώ...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.