Jump to content



Πρόβλημα με τα Windows XP στα ξαφνικά...


S0ldi3R

Recommended Posts

Παίδια χθές ανοιξα τον Η/Υ μου και μου έβγαλέ ένα πρόβλημα ότι λείπει ένα αρχείο εκκίνησης τον Windows (μην με ρωτήσετε ποιο, δεν θυμάμε) και δεν μπορώ να μπώ στα Windows και δεν θέλω να κάνω Format δεν μπορώ να μπώ ούτε απο Safe Mode ούτε απο Command Prompt και η βλακεία είναι ότι δεν έχω και το CD των XP γιατί χάλασε... υπάρχει καμιά λύση;;

Link to comment
Share on other sites

κι αφου δε θυμασαι πως θα σου πουμε εμεις?

δες ποιο ειναι και μετα ρωτα.

πχ αν ειναι βλαβη σε 1 απο τα 5 αρχεια (system, software, sam, security, default) του c:\windows\system32\config\ , θα βρεις ενα τροπο εδω

Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλός να σώσεις αρχεία η λύση είναι Norton Ghost. Κανεις boot από το cd του και μετακινείς ότι αρχείο θες όπου θες. Αν θες να διορθώσεις τα Windows χωρίς format δεν νομίζω να υπάρχει λύση χωρίς το cd τον Χρ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες αν δεν πείραξες τίποτα και το πισί σου είχε ασφαλείς σεξουαλικές σχέσεις με το διαδίκτυο τότε παίζει να είναι και μνήμη. Φτιάξε δισκέτα με το μεμτεστ για να δεις

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες αν δεν πείραξες τίποτα και το πισί σου είχε ασφαλείς σεξουαλικές σχέσεις με το διαδίκτυο τότε παίζει να είναι και μνήμη. Φτιάξε δισκέτα με το μεμτεστ για να δεις

Πώς κάνω δισκέτα για Memtest;

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα και έκανα ξανα εγκατάσταση στα windows (από πάνω. Οχι νεα εγκατασταση ΠΡΟΣΟΧΗ). Ειναι μια λειτουργία που λέγεται επιδιόρθωση εαν θυμάμαι. Χρειάζεσαι βέβαια το cd των windows. Κανε κόπια απο κανα φίλο... :117:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα και έκανα ξανα εγκατάσταση στα windows (από πάνω. Οχι νεα εγκατασταση ΠΡΟΣΟΧΗ). Ειναι μια λειτουργία που λέγεται επιδιόρθωση εαν θυμάμαι. Χρειάζεσαι βέβαια το cd των windows. Κανε κόπια απο κανα φίλο... :117:

το ξερω αυτο και ξερω οτι χρειαζεται cd των windows και εκανα το post μπας και υπαρχει λύση χωρις cd

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.