Jump to content



μπλε οθόνη με κινέζικα!


bibis1442169099

Recommended Posts

εκεί που είμουνα στα windows ξαφνικά μου έβγαλε μπλε οθόνη με κάτι κινέζικα και χρειάστηκε reset!

μνήμες έχω τεσταρει πολλές φορές και cpu γιατί τον έχω overclocked!

υπάρχει περίπτωση να είναι και από το λειτουργικό???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
εκεί που είμουνα στα windows ξαφνικά μου έβγαλε μπλε οθόνη με κάτι κινέζικα και χρειάστηκε reset!

μνήμες έχω τεσταρει πολλές φορές και cpu γιατί τον έχω overclocked!

υπάρχει περίπτωση να είναι και από το λειτουργικό???

το ιδιο επαθα μετα απο καποιες ωρες που επαιζα empire earth 2....εκανα defragmentation και δεν ειδα κατι παρομοιο απο τοτε {αλλα απο την αλλη δεν εχω ξανα παιξει EE 2 για να το διαπιστωσω :042: }

Link to comment
Share on other sites

καλα επειδη δε βλεπω προκοπη καποιος να μου πει πως να κανω format και να περασω το sp2 απευθειας χωρις να εχω περασει το SP1...γινεται αυτο? η μηπως να κανω φορματ και να μη κατεβαζω ενημερωσεις ετσι και αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να μπήκε κάποιος ιός με antivirus updated και να μην εντοπίστηκε?επίσης στην μπλε οθόνη διέκρινα και ένα αρχείο με πολύ περίεργο και δύσκολο όνομα και τελείωνε σε .sys!

έχεις κανείς καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Τα *.sys είναι αρχεία συστήματος (system). Κάτι από το H/W ζορίζεται ίσως από θερμοκρασία. Τις μνήμες πως τις έχεις τεστάρει?

Το να προστατεύεις το σύστημα σου με antivirus / ad-aware είναι καλό, αυτό δε σημαίνει ότι δεν περνάει τπτ..

Link to comment
Share on other sites

οι μνήμες μου εμένα δουλέυουν default!

τον επεξεργαστή έχω overclocking αλλά τον έχω τεστάρει με cpu z και άλλα!

εγώ δεν μπορώ να δώσω ρεύμα στη μητρική λέτε να φταίει κάτι τέτοιο?

επίσης το πρόβλημα δεν μου το έβγαλε πάνω σε ζόρι! στο messenger μιλούσα!

Link to comment
Share on other sites

sorry όχι cpu z ήθελα να πω snm!

σκάναρα ξανά με norton αλλά δεν βρήκε τίποτα!

επίσης διόρθωσα κάποια πράγματα με registry mechanic.τεσταρα και τις μνήμες μια ακόμη φορά και δεν έβγαλε τίποτα!

μέχρι στιγμής δεν μου ξαναπέταξε μπλε οθόνη!

οσο για τον κωδικό λάθους δυστυχώς δεν τον πρόσεξα καλά!αυτό που διέκρινα ήτανε ένα σρχείο που ανέφερε κάτι σαν nm......... .sys! είχε διάφορα γράμματα χωρίς λογική σειρά!

τώρα άμα μου ξαναβγάλει που εύχομαι να μην μου ξαναβγάλει θα προσέξω καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

έχω βρει την αιτία μάλλον!!

μου το ξαναέκανε αυτό την ώρα που μιλούσα με web camera με έναν φίλο μου, όπως και την προηγούμενη φορά!

το αρχείο που ανέφερε είναι:nmUSBIF.sys και ο κωδικός λάθους DRIVER IROL NOT LESS OR EQUAL!

αυτό σημαίνει ότι φταίνε οι drivers του συγκεκριμένου hardware ή έχει πρόβλημα το usb που είναι η κάμερα!

όσο αναφορά τον τρόπο σύνδεσης των usb γιατί είναι του κουτιού άμα ήταν κάτι λάθος δεν θα δούλευαν από την αρχή έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

την είχα βάλει βιαστικά και μάλιστα είχα επιλέξει drivers από ότι θυμάμαι που δεν τους ενέκριναν τα windows! τώρα τους ξαναέβαλα από την αρχή σωστά!

πιστεύω να είναι αυτό το πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.